Google Web Toolkit 1.5 RC…

09.06.2008
Google Web Toolkit 1.5 RC…

Google Web Toolkit 1.5 RC…


… czyli automatycznie generowany kod JavaScript szybszy i efektywniejszy niż ten tworzony ręcznie.
Jeszcze w piątek rozmawiałem ze znajomym, że z GWT nic się nie dzieje i na horyzoncie nie widać wersji 1.5. Jednak dzisiaj przeglądając wiadomości z kanałów RSS natrafiłem na informację o upublicznieniu pierwszej wersji kandydującej do pełnego wydania 1.5 (Release Candidate). GWT 1.5 można pobrać ze strony projektu.
Zmiany w najnowszym Google Web Toolkit są bardzo ciekawe i chyba zmuszą mnie w końcu do stworzenia profesjonalnego projektu, który planuję od dłuższego czasu. Ale do meritum. To co warto wiedzieć o nowym GWT:

  • W koncu GWT obsługuje Javę 1.5, co za tym idzie można używać wielu typów jakie się w niej znajdują np. . Według Agile ajax spowoduje, to także fakt, że kod komunikacji z serwerem GWT-RPC będzie dużo szybszy i czytelniejszy. Dodatkowo nie trzeba będzie tworzyć kodu działającego po stronie serwera (tego punktu nie jestem pewien).
  • Większa integracja i przenikanie się pomiędzy klasami JavaScript tworzonymi w GWT JavaScriptObject, a domyślnymi tworzonymi w Javie. Umożliwia to optymalne wykorzystanie struktur JSON w tworzeniu GWT DOM.
  • Większa wydajność działania i bezpieczeństwo DOM API. Na stronach projektu można znaleźć informację, że kod napisany z użyciem GWT działa dużo szybciej niż ten tworzony ręcznie. Jest także lepiej zorganizowany.
  • Trzy domyślne tematy CSS: Standard, Chrome (co oznacza systemowy) i Dark.

Dla wszystkich chcących uaktualnić swoje aplikacje z wersji 1.4 do 1.5 przygotowano stronę wiki. W końcu Google musi coś robić, żeby nie prześcignęło go Adobe ze swoim projektem AIR. Działanie obydwu technologii jest mocno (niebezpiecznie dla obydwu firm) zbliżone.

Nowe klasy JRE działające w GWT: StringBuilder, java.sql.Date, java.sql.Time, java.sql.Timestamp, Enum, EnumSet, EnumMap, PriorityQueue, LinkedHashMap, TreeMap, TreeSet.
Nowe metody JRE działające w GWT: Object.getClass(), Class.getName(), Integer.bitCount(), Several additional methods on Class, String and Character.

Dołącz do dyskusji

Advertisement