MyStock Beta – inwestowanie czas zacząć

07.05.2008
MyStock Beta – inwestowanie czas zacząć

MyStock Beta – inwestowanie czas zacząć

Zbierałem się do tego opisu kilka tygodni i zawsze było coś ważniejszego. Takim sposobem będę chyba ostatnim, który opisze ten serwis jeszcze w trakcie beta testów. Ale skoro miałem zamiar to przecież mogę go zrealizować.
MyStock.pl – pierwszy w Polsce serwis społecznościowy dla drobnych inwestorów giełdowych i osób zainteresowanych giełdą. Jego pomysłodawcą jest grupa ludzi związana z Money.pl, którzy byli także odpowiedzialni za jego stworzenie. Według informacji jaka znalazła się na stronie Money.pl, MyStock.pl to odpowiedź na rosnące zainteresowanie internautów wymianą informacji związanych z inwestycjami na rynkach kapitałowych, czego dowodem są liczne internetowe fora dedykowane tej tematyce. Jednak serwis ten oferuje znacznie więcej niż typowe forum, jest jego rozwinięciem – poza integracją społeczności skupionej wokół wspólnego tematu, udostępnia użytkownikowi specjalne narzędzia, m.in. możliwość obserwacji aktywności innych użytkowników, wyszukiwanie osób o podobnym profilu, czy też śledzenie informacji na temat wybranych walorów. Najważniejsza jednak jest możliwość czytania analiz i opinii osób, które potrafią odnaleźć się w giełdowym gąszczu.

Funkcjonalność serwisu jest godna podziwu. Na pierwszej stronie mamy pewnego rodzaju Dahsboard, czyli zbiór wszystkich elementów portalu. Wśród nich wyróżnia się system newsów premiowanych w sposób znany wszystkim z digga lub wykopu, a także ranking najlepszych “analityków internetowych”. Co ciekawe wszystkie elementy można lub przemieszczać lub zwijać do belki. Jako serwis społecznościowy MyStock oferuje także grupy znajomych, których można zapraszać manualnie (w trakcie przeglądania profili) lub korzystając z podpowiedzi serwisu w znalezieniu graczy podobnych do nas. Nie będę się dalej rozpisywać jaki to świetny serwis znalazłem, ale na prawdę jestem pod wrażeniem.
Poniżej jednak kilka uwag:
1. Przyjazna i szybka rejestracja w serwisie.
2. Łagodny interfejs, bez przeładowania, dużo światła.
3. Prędkość działania momentami nie zachwyca.
4. Niektóre z informacji mogłyby być wyświetlane czytelniejszą czcionką, np. Zapisywanie się do grupy.
5. Ciekawy pomysł dodawania newsów – głosowanie w stylu digg.
6. W profilu Ludzie brakuje wyświetlania informacji o zaproszeniu do MyStock. W dzisiejszych czasach, aż się prosi żeby zrobić choć coś podobnego na kształt tego co ma nasza-klasa.pl czy linkedin.com.
7. Cały portal ma działać na zasadzie punktów. Kto zdobędzie najwięcej ten będzie TopStockerem. Pytanie tylko czy ktoś będzie chciał się na tyle wysilać, żeby za darmo oceniać i prognozować… ja z chęcią będę stał z boku i obserwował.
8. Super – można zmieniać wygląd portalu przesuwając lub zwijając dane boxy. Jeden minus – nie można ich usunąć na stałe.
9. Raczej zbyt mało widoczne granice pomiędzy boxami. Podlew pod tytułami powinien być może trochę wyraźniejszy.
10. Programiści serwisu zadbali o bezpieczeństwo udostępnianych danych, nie tak jak to miało miejsce w naszej-klasie. Po tym widać, że portal tworzyła profesjonalna firma, a nie było to projekt na zaliczenie.
12. Portal wygląda minimalnie inaczej w Safari.

To tyle, serwis mimo że jest w fazie beta testów, to uważam za udany.

Dołącz do dyskusji

Advertisement