MojeTropy vs StumbleUpon vs Elefanta

18.05.2008
MojeTropy vs StumbleUpon vs Elefanta

MojeTropy vs StumbleUpon vs Elefanta

W ferworze poszukiwań narzędzia, które udoskonaliłoby wyszukiwanie informacji w internecie natrafiłem na polski serwis (będący oczywiście jak większość Web2.0 w fazie beta testów) MojeTropy.pl. Zapewne ucieszyłbym się z niego jeszcze 3 lata temu, jednak dzisiaj jego funkcjonalność nie budzi już żadnych emocji. Więcej, jest po prostu wierną kopią tego co oferuje StumbleUpon i polska Elefanta (także klon StumbleUpon), z tym, że ubraną w inną grafikę. Zatem pytanie dla kogo jest tego typu serwis?
Odpowiedź znajdziemy na stronie: “Serwis MojeTropy.pl jest absolutnie dla wszystkich, którzy chcą spędzić pasjonujące chwile, tropiąc nowe ciekawe strony oraz nawiązując znajomości z Tropicielami podobnymi sobie.” Mało konkretna, podobnie jak zalety: Serwis MojeTropy.pl oferuje unikalny sposób poznawania podobnych sobie pasjonatów internetu oraz tropienia ciekawych stron: na podstawie opinii innych użytkowników, jak i samodzielnie, np. za pomocą naszej bazy Głębokich Tropów, czyli wstępnie ocenionych linków do ciekawych stron z całego świata”. Oba wpisy pozostawiam bez komentarza, natomiast poniżej kilka cennych mam nadzieje uwag:

  1. gwiazdka – w trakcie tworzenia profilu oznaczenie gwiazdką opcji, które są widoczne dla wszystkich to oczywisty błąd informacyjny. Przyjęło się przecież, że to oznaczenie stosuje się do opisu pól, które muszą być wypełnione.
  2. dokładna data urodzenia – według mnie nie powinna być publiczna, bo to krok od poznania peselu.
  3. komunikatory – plus za to, że są. Pierwszy minus za to że nie ma webowego, który je integruje i pozwala rozmawiać w trakcie korzystania z serwisu. Drugi minus za to, że nie można sprawdzić kto ze znajomych z odpowiedniej sieci komunikatora jest już zapisany (tak jak w NK).
  4. toolbar – pasek dla IE, Firefoksa, a co mają zrobić użytkownicy Opery i Safari?
  5. niebieska czcionka na niebieskim tle? do tego tak mały font ze ledwo daje się odczytać.
  6. brak możliwości logowania przez SSL.
  7. toolbar2 – okno Ulubione w toolbarze to chyba powinno sie skalować…
  8. “Dodatek “MojeTropy” nie zostanie zainstalowany, ponieważ nie dostarcza bezpiecznych aktualizacji…” – co oznacza, że w FF3.0 nie działa.
Według mnie będzie im się ciężko przebić. Wszyscy, który mają korzystać, to używają już StumbleUpon lub Elefanty.

Dołącz do dyskusji

Advertisement