Microsoft chce Office z abonamentem

21.04.2008
Microsoft chce Office z abonamentem

Microsoft chce Office z abonamentem

A to ci heca… Pewien duży koncern z Redmond chciałby, aby użytkownicy jego popularnych, jednak niezbyt przyjaznych programów użytkowych, płacili miesięczny abonament za ich używanie.

Microsoft, bo o nim mowa, poinformował, że w piątek (18 kwietnia) ruszyły zamknięte testy wersji beta nowej usługi – pakietu programów Microsoftu o roboczej nazwie Albany. Ma on umożliwić użytkownikom instalowanie za jednym zamachem m.in. pakietu biurowego Office, programu antywirusowego Windows Live OneCare i aplikacji do zdjęć.

Na razie na temat Albany wiadomo tyle, iż ma być oparta na modelu subskrypcji – tak długo jak użytkownik będzie opłacał abonament, będzie mógł korzystać m.in. z łat pojawiających się na stronie Microsoftu, będzie też mógł instalować na komputerze nowe wersje programów z pakietu.

Na pierwszy rzut oka wygląda to na nowy, spektakularny pomysł szefa Microsoftu Steve’a Ballmera? A może to nowy sposób walki giganta z piractwem softwarowym. No cóż, szanse na sukces pomysłu skromnie oceniam na cały 1%.

Dołącz do dyskusji

Advertisement