Redakcja

Redaktor naczelny – Przemysław Pająk 

ppajak1-150x150

Lat trzydzieści i jeszcze kilka. Sercem sosnowiczanin, urodzony w Katowicach (tragizm życiowy na całego). Umysłem marketingowiec, a w szczególności PRowiec. Mąż swojej żony. Ojciec dwóch cudownych chłopaków. Były dobrze zapowiadający się koszykarz (nie wyszło). Były dobrze zapowiadający się muzyk (nie wyszło). Były dobrze zapowiadający się nauczyciel akademicki (wychodziło, ale zrezygnował). Z wykształcenia anglista i ekonomista. Zafascynowany nowymi technologiami.

 

Redaktor prowadząca – Joanna Tracewicz

Jej środowisko pełne jest wszelkiej maści geeków. Choć sama nie stała się jednym z nich, uwielbia słuchać ich opowieści o superbohaterach, grach i komiksach. Kocha seriale, najlepiej te z mroczną tajemnicą w tle i morderstwem na pierwszym planie. Ceni też thrillery i kryminały w formie e-booków, ale nie zapomina o rodzimej, współczesnej prozie młodego pokolenia. Nie jest zakręcona i zwariowana, bo każdy dzisiaj chce taki być. Tutaj jest jedyną kobietą wśród mężczyzn i dobrze jej z tym.

 

Zastępca redaktor prowadzącej – Jakub Grygiel

Jego wczesne zetknięcie się z fantastyką zaowocowało wieloma zboczeniami, z których spędzenie całego dnia na graniu w gry fabularne wcale nie jest największym. Ogromny miłośnik horroru, zakochany we wszelkiego rodzaju tajemnicach i zagadkach. Czytać nauczył się na komiksach o Kaczorze Donaldzie, które do dziś darzy ogromnym sentymentem. Pisze odkąd pamięta i stara się to robić gdy tylko znajdzie chwilę czasu między graniem w gierki, czytaniem wszystkiego, co wpadnie mu w ręce i oglądaniem filmów klasy B.

 

Szymon Radzewicz – niektórzy z naszych redaktorów musieli nauczyć się blogować, ale nie Szymon Radzewicz. On miał to od zawsze i od pierwszych dni w redakcji Playbacku, nieszablonowym podejściem do tematyki gier, wykręcał rekordowe liczby odsłon, a czytelnicy w komentarzach jasno deklarowali „ach!”, „faktycznie!”, „nigdy nie patrzyłem na to w ten sposób”. Jeśli ktoś ma udowodnić, że wielkość miseczki bohaterki gry komputerowej wpływa na odbiór ścieżki dźwiękowej, to tylko on. W wolnych chwilach wyjaśnia „co z tymi grami” na łamach Spider’s Web.

 

Jacek Zajączkowski – Przede wszystkim fan seriali wszelakich, szczególnie tych starszych. Muzykujący w domowym zaciszu perkusista i pianista, potrafiący zasłuchać się nawet w Coldplayu. A ponadto mentalny nerd czytający komiksy i oglądający beznadziejne horrory, który stawia pierwsze kroki w niebezpiecznym, blogerskim świecie.