Muzyka z siódmego sezonu Gry o tron nareszcie na Spotify!

News/Muzyka 25.08.2017
Muzyka z siódmego sezonu Gry o tron nareszcie na Spotify!

Na muzycznej platformie Spotify właśnie pojawiła się muzyka z siódmego sezonu serialu Gra o tron. Dlaczego dopiero teraz? Aby nie zdradzać widzom zbyt wiele.

Zazwyczaj premiera ścieżki muzycznej z serialu Gra o tron miała miejsce w podobnym okresie, co debiut pierwszego odcinka nowej serii. Dla fanów zawsze była to kopalnia informacji. Nazwy utworów, zawarte w nich motywy, nawet tempo oraz długość – w oparciu o te dane internauci prześcigali się w domysłach na temat tego, co wydarzy się w fabule serialu. Wiele z tych przypuszczeń później okazywało się prawdą.

HBO wyciągnęło wnioski i postanowiło, że tym razem muzyka do serialu Gra o tron zadebiutuje blisko ostatniego odcinka.

Byłby to mądry, sensowny i przemyślany ruch, gdyby nie fakt, że scenariusz całego siódmego sezonu wyciekł do sieci jeszcze w 2016 roku. Oczywiście HBO nie pozostało nic innego, jak pozostać przy swoich pierwotnych planach wydawniczych. Firma robiła dobrą minę do złej gry, podczas gdy setki tysięcy fanów zaczytywało się w przeciekach dotyczących telewizyjnego scenariusza.

Zgodnie z obietnicą, muzyka z Gry o tron debiutuje w okolicach premiery ostatniego epizodu siódmej serii. Oficjalna ścieżka dźwiękowa jest już do przesłuchania na Spotify. Odpowiada za nią Ramin Djawadi – kompozytor, który wyprodukował muzykę dla poprzednich sezonów. Artysta ma na swoim koncie produkcje ścieżek do filmów Warcraft, Dracula Untold, The Great Wall oraz Pacific Rim.

Ramin Djawadi jest twórcą o bardzo nierównym portfolio. Jego ścieżka dźwiękowa do poprzedniego sezonu Gry o tron to absolutne mistrzostwo. Niestety, muzyka do siódmego sezonu nie robi już takiego wrażenia. Zabrakło niesamowitych, świeżych kawałków pokroju melancholijnego Light of the Seven czy epickiego The Winds of Winter.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...