REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Storytel staje się jeszcze lepsze – 7 najciekawszych nowości w ofercie

Nie mogę się nacieszyć usługą Storytel. W końcu platforma dla audiobooków zrobiona w sposób porządny, wygodny i przystępny cenowo. Jednak nawet najlepsza usługa nie poradzi sobie bez nowych treści. Tych na szczęście tu nie brakuje.

05.05.2017
19:00
Storytel
REKLAMA
REKLAMA

O Storytel pisaliśmy już tyle razy, że powtarzać się nie ma sensu. Dla tych, którzy przespali: Storytel to jedna z czołowych usług na polskim rynku dla konsumentów audiobooków. Zawiera bogaty katalog, oferta cenowa jest atrakcyjna, usługa ma w swoich zasobach autorskie produkcje i oferuje wygodne aplikacje klienckie na większość platform.

Dobry start to jednak nie wszystko. Oferta musi być cały czas poszerzana o nowe pozycje, w przeciwnym razie może się okazać, że już wszystko co dla nas ciekawe przesłuchaliśmy i dalsza nasza bytność w usłudze traci sens.

Na szczęście Storytel nie rozczarowuje, co rusz dodawane są nowe pozycje. My wybraliśmy te najciekawsze, które pojawiły się na Storytel w ostatnich tygodniach. Staraliśmy się być różnorodni a zarazem polegać na sprawdzonych przez nas tytułach i autorach i mając w pamięci preferencje Czytelników Spider’s Web.

Oto TOP 7 najciekawszych nowości w ofercie Storytel.

Storytel nowości class="wp-image-84583"

To jeden z najciekawszych reprezentantów bardzo ciekawego eksperymentu, jakim jest Storytel Original. Audiobook udostępniony w formie… serialu. Podobnie jak serial, jest podzielony na odcinki i sezony. Czy ta forma opowiadania historii się sprawdza? Jednooki król udowadnia, że jak najbardziej.

Storytel nowości class="wp-image-84579"

Fascynująca opowieść o formowaniu się polskiego wojska w decydującej fazie drugiej wojny światowej. Opowiadana jest z perspektywy dziewięciu żołnierzy Zarówno szeregowych, jak i podoficerów czy nawet oficerów polityczno-wychowawczych.

Źródło tych wspomnień to nie fantazja autora. Pochodzą one z Archiwum Wschodniego Ośrodka KARTA oraz z kolekcji osobistej pułkownika Józefa Margulesa znajdującej się w Zbiorach Specjalnych Centralnej Biblioteki Wojskowej. Na dodatek zostały wzbogacone komentarzem historyka, który sprawnie uzupełnia wszelkie niejasności dla tych z nas, którzy o tamtych dziejach pojęcie mają dość ogólne.

Storytel nowości class="wp-image-84580"

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Coś lżejszego, mniej zobowiązującego i pobudzającego wyobraźnię do zabawy. Co powiecie na połączenie wątków biblijnych z ABW i gdańską mafią? Mieszanka polskiego kryminału i fantastyki, najwyraźniej, może być ciekawą receptą na zaintrygowanie słuchacza.

Historia bez wątpienia wciąga, a podczas słuchania faktycznie chcemy się dowiedzieć co odkryje oficer Kamiński z Departamentu Zwalczania Sekt Religijnych. Podobał wam się Kod da Vinci? To bez wątpienia wsiąknięcie i w Cherem.

Storytel nowości class="wp-image-84582"

Wróćmy do spraw poważniejszych, pozostając jednak w kraju. Lubicie opowieści o służbach wywiadowczych? To zapoznajcie się z Egzekutorem, przy którym agent Jej Królewskiej Mości to wymoczek.

Autor książki w wieku zaledwie siedemnastu lat został tytułowym egzekutorem – od 1942 wykonującym wyroki na polskich kolaborantach, Niemcach, Ukraińcach, a później na przedstawicielach nowej władzy ludowej. To spowiedź Stefana Dąbskiego spisana pod koniec życia tego żołnierza AK. Mroczna opowieść oddanego ojczyźnie i sprawie kata, dręczonego przez koszmary przeszłości. Poruszające, a zarazem niesamowicie wciągające.

Już sam wstęp rozbudza wyobraźnię. Oto bowiem wybucha ogólnoświatowa epidemia, która odebrała ludzkości wzrok. Ludzkość musiała się przystosować do nowego, pogrążonego w ciemności świata. Pojawił się jednak ten, który może zmienić rzeczywistość. Tytułowy widzący król ślepców. Dodam jeszcze, że forma tego serialu to kryminał, a akcja zawiązuje się w momencie znalezienia trupa na wrocławskim rynku. Ciężko nie dać szansy takiemu pomysłowi.

Storytel nowości class="wp-image-84584"

Zbigniew „Nominum” Szatkowski, klawiszowiec Votum Adam Podlewski - gawędziarz konwentowy, historyk, laureat kilku konkursów literackich, m.in. Falkon, Brwikon. Autor opowiadań publikowanych w kilku antologiach i czasopismach oraz kryminału historycznego "Honor i Zbrodnia". Współzałożyciel Warszawskiego Towarzystwa Fantastycznego "Wykrot". Redaktor naczelny "Fantomu": Fantastycznego Dwumiesięcznika. Doborowe towarzystwo? To teraz zobaczcie o czym będzie opowiadać.

Wars i Sawa to bowiem kompleksowy przewodnik po współczesnej Warszawie, z którego dowiemy się, tu cytat, „gdzie w stolicy czają się biesy, gdzie jadają plugawe kulty, gdzie czatują okultystyczne fankluby i gdzie w mordę nie dostać”. Przecudowna zabawa formą, fantastyką i science-fiction, wypełniona po brzegi humorem wysokich lotów.

Storytel nowości class="wp-image-84586"

Ta pozycja była dla mnie wielką niespodzianką. Autor bliżej mi nieznany i mało popularny, a okazuje się, że potrafi stworzyć dzieło na poziomie mistrzów gatunku. Obrońca to postapokalpityczna wizja świata, klasycznie zawiązując akcję na zrujnowanych pustkowiach, na których resztki ludzkości walczą o swoje przetrwanie.

W tym brutalnym świecie czasem zdarzają się i ludzkie odruchy. Nasz główny bohater, sam nie rozumiejąc właściwie dlaczego, pomaga młodej dziewczynie dotrzeć do jej starszej siostry. Jeżeli kochacie klimaty Mad Maxa i Fallouta, to zanurzycie się w tym audiobooku bez pamięci. Bardzo udany debiut!

Storytel nowości class="wp-image-84587"
REKLAMA

Widząc nazwisko Tony’ego Halika zapewne już wiecie czego się spodziewać. Podróży w nieznane, choć nieco innej niż w przypadku powieści. Setek przygód Halika, tysięcy anegdot z jego podróży po całym świecie, od Alaski po Australię.

Tony Halik był Polakiem i Argentyńczykiem. Czasem Indianinem. Francuskim partyzantem, autorem pierwszego wywiadu dla NBC z Fidelem Castro, laureatem Pulitzera, pilotem Juana Perona i odkrywcą ukrytej stolicy Inków. To wszystko podsumował jeden z najlepszych polskich reporterów młodej generacji – Mirosław Wlekły. Ostrzegam, słuchanie tej pozycji uzależnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA