To będzie hit! Możesz już posłuchać Guardians of the Galaxy Awesome Mix Vol. 2

Artykuł/Film 20.04.2017
To będzie hit! Możesz już posłuchać Guardians of the Galaxy Awesome Mix Vol. 2

Strażnicy Galaktyki 2 zaraz wejdą do kin, ale nie musimy czekać do premiery filmu, by cieszyć się ścieżką dźwiękową. Reżyser zdradził już, jakie utwory będą wchodzić w skład Guardians of the Galaxy Awesome Mix Vol. 2.

Soundtrack do pierwszej części filmu Strażnicy Galaktyki oczarował widzów. Nieoczywisty wybór kawałków sprzed lat, z którego najbardziej w ucho wpadało Hooked on a Feeling od Blue Swede został w dodatku umotywowany fabularnie.

Główny bohater poleciał w kosmos i zabrał ze sobą walkmana z wyłącznie jedną kasetą podpisaną właśnie Awesome Mix Vol. 1, którą dostał od umierającej matki. Od początku było jednak wiadomo, że na Vol. 1 się nie skończy.

Kaseta Petera Quilla stała się hitem wśród widzów, a wraz z kolejną odsłoną Guardians of the Galaxy odnalazła się druga część składanki.

O tym jak wybierano utwory do nowego OST opowiedział reżyser filmu Strażnicy Galaktyki 2, czyli James Gunn. Wspomina zresztą, że jego pierwszy soundtrack został odebrany z przerażeniem przez pracowników Marvel Studios. Byli przekonani, że „nikt” nie będzie chciał słuchać takiej muzyki.

Awesome Mix Vol. 1 wbrew przewidywaniom dyletantów okazał się hitem i zdobył liczne nagrody. Oczekiwania przed edycją Vol. 2 były ogromne. James Gunn mógł tym razem zresztą sobie pofolgować, bo raczej po ostatnim sukcesie nikt nie powinien ośmielić się zarzucić mu braku wyczucia.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 - Strażnicy Galaktyki 2 - Awesome Mix Vol. 2 - soundtrack OST muzyka

Peter Quill trafił zresztą na kasetę z drugą częścią składanki pod koniec poprzedniego filmu, więc spodziewam się zobaczyć ją ponownie w nadchodzącej produkcji. Już teraz poznaliśmy jednak listę utworów, które będą składały się na soundtrack najnowszej produkcji Marvela.

Guardians of the Galaxy Awesome Mix Vol. 2. – lista utworów OST filmu Strażnicy Galaktyki 2:

 1. Mr. Blue Sky – Electric Light Orchestra
 2. Fox on the Run – Sweet (piosenka ze zwiastuna)
 3. Lake Shore Drive – Aliotta Haynes Jeremiah
 4. The Chain – Fleetwood Mac
 5. Bring it On Home to Me – Sam Cooke
 6. Southern Nights – Glen Campbell
 7. My Sweet Lord – George Harrison
 8. Brandy You’re a Fine Girl – Looking Glass
 9. Come a Little Bit Closer – Jay and the Americans
 10. Wham Bang Shang-A-Lang – Silver
 11. Surrender – Cheap Trick
 12. Father and Son – Yusuf / Cat Stevens
 13. Flashlight – Parliament
 14. Guardians Inferno – The Sneepers ft. David Hasselhoff

Awesome Mix Vol. 2. będzie odzwierciedleniem drugiego rodzica głównego bohatera.

Tak jak pierwsza część składanki zawierała w sobie utwory skupiające się na postaci matki głównego bohatera – i zawierała w sobie mniej znane utwory – tak druga skupia się na jego ojcu. Ze zwiastunów wiemy, że pojawi się on w filmie.

Soundtrack do Strażników Galaktyki 2 zadebiutuje już jutro, ale fani mogą już teraz przesłuchać go w serwisach streamingowych z wyłączeniem jednej piosenki napisanej specjalnie na potrzeby filmu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by już teraz posłuchać utworów dostępnych w serwisach streamingowych. Nie mogę jednak się doczekać, aż usłyszeć Guardians Inferno w wykonaniu Davida Hasselhoffa, który – jak się okazuje – jest jednym z idoli Petera Quilla.

Teksty, które musisz przeczytać:

Awesome Mix vol. 3 – nasze typy utworów, które powinny znaleźć się na soundtracku do „Strażników Galaktyki 3”

Tuż po seansie drugiej odsłony „Strażników Galaktyki”, pomimo iż bawiłem się wybornie, to jednak pewnym niedosytem okazał się dla mnie soundtrack do Vol. 2. Dobry, aczkolwiek nie tak jak Awesome Mix vol.1. Postanowiłem więc zebrać swoje typy kawałków jakie widziałbym w „Strażnikach Galaktyki vol.3”, tak by, przynajmniej dla mnie, był to mixtape idealny.

Top/Muzyka 15.05.2017

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...