Pierwszy w historii koncert Metalliki dla BBC już do obejrzenia za darmo w sieci

Muzyka 05.01.2017
Pierwszy w historii koncert Metalliki dla BBC już do obejrzenia za darmo w sieci

To gorący okres dla fanów zespołu Metallica. Szykowana jest trasa koncertowa promująca nowowydany podwójny album, a sama kapela reklamuje się w mediach. Dała też koncert dla kultowej już serii BBC Sessions.

„Hardwired… to self-destruct”, najnowsza płyta zespołu Metallica, jest już do przesłuchania w całości, za darmo, na oficjalnym kanale YouTube zespołu. Dostępna jest też w serwisach streamingowych, można też ją kupić na CD lub winylu. Sam zespół, mimo iż udostępnił płytę za darmo, intensywnie ja promuje udzielając setek wywiadów i brylując w mediach.

Nie będę nawet próbował przytaczać najciekawszych wystąpień, bo jest tego zbyt wiele, by móc to ogarnąć. Jedno jest jednak szczególnie ciekawe. Metallica po raz pierwszy została zaproszono do zagrania koncertu z legendarnego cyklu BBC Sessions. Koncertu, w którym publicznością są słuchacze radiowi.

BBC Sessions i Metallica, czyli na żywo, ale w studio

Ten został zarejestrowany 17 listopada 2016 roku, ale od dziś jest dostępny za darmo w Sieci. I to nie tylko w formie dźwiękowej, ale i z nagraniem wideo, a także dołączonym przeprowadzonym przez BBC wywiadem.

Zespół zagrał pięć piosenek, w tym trzy z nowej płyty („Atlas, Rise”, „Moth Into Flame”, „Hardwired”), ciężkiego klasyka („Harvester of Sorrow”) oraz hitowego „Enter Sandman”. W youtube’owym montażu fragmenty wywiadu z Jamesem Hetfieldem (wokal, gitara) i Larsem Ulrichem (perkusja) są przerywnikiem pomiędzy każdą z piosenek.

Na razie nie wiadomo, czy zespół dotrze do Polski podczas planowanej trasy koncertowej. Zapis koncertu możecie obejrzeć poniżej:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...