Carrie Fisher odeszła

Film 27.12.2016
Carrie Fisher odeszła

To nie tak miało się potoczyć. Przecież po tym, jak gwiazda wylądowała w szpitalu, jej stan opisywano jako stabilny. Niestety. Carrie Fisher nie żyje.

W 2016 roku zmarło wiele osobistości. Jednak dopiero teraz, po długiej serii głośnych śmierci, sam poczułem stratę. Odeszła Carrie Fisher, a mnie po raz pierwszy drgnęło coś tam w środku. Po raz pierwszy naprawdę poczułem, że będzie mi brakować kogoś ze świata wielkich mediów.

Carrie Fisher odeszła w wieku 60 lat.

Kobieta wiodła burzliwe, intensywne życie. Z wielu książek poświęconych na jej temat wynika obraz kobiety wrzuconej w sam wir fabryki marzeń, której prawdziwym domem od zawsze były wielki tryby Hollywood. Ze sławną matką i sławnym ojcem, Fisher nigdy nie miała „normalnego życia”, jak sama często przyznawała.

Nie chcę pisać, że zmarła odtwórczyni roli z Gwiezdnych wojen. Fisher zawsze chciała być kimś więcej, niż tylko „Leią ze Star Wars”. Kobieta pisała książki i scenariusze, zajmowała się wolontariatem, do samego końca pomagała uzależnionym. Do tego aktywnie propagowała zmianę postrzegania roli kobiet w kinematografii. Zamiast „dam w opresji” zawsze wolała postaci silne i niezależne.

To pierwszy raz, kiedy odejście gwiazdy o globalnej rozpoznawalności naprawdę mną poruszyło. Chociaż śmierć jest pewna i niezbywalna, chyba wszyscy mamy poczucie, że Carrie Fisher odeszła ze świata przedwcześnie. Właśnie z tego powodu naprawdę będzie mi jej brakować.

Teksty, które musisz przeczytać:

Wojownicze księżniczki i super heroiny – najsilniejsze kobiety w popkulturze

Przed nami premiery 5 sezonu House of Cards oraz filmu Wonder Woman. Co je łączy? Silne postaci kobiet na pierwszym planie. Z tej okazji zebrałem najbardziej reprezentatywne przykłady twardych kobiet w filmach i serialach jako dowód na to, że nawet w kulturze patriarchalnej mogą zrodzić się ciekawe i inspirujące postaci żeńskie, które spokojnie mogą stanąć … Continued

Top/Film 29.05.2017

Dołącz do dyskusji (13)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...