Święta na rockowo (i nie tylko) – najciekawsze muzyczne iluminacje świąteczne

Muzyka 13.12.2016
Święta na rockowo (i nie tylko) – najciekawsze muzyczne iluminacje świąteczne

Wprawdzie w Polsce tradycja świątecznych iluminacji domów nie jest może zbyt powszechna (w sumie, kto w tym kraju może sobie pozwolić na własny dom?), ale nie znaczy to, że nie można podpatrzeć jak to wygląda w innych krajach. A efekty wyobraźni niektórych ludzi naprawdę robią wrażenie.

Nie skupię się tutaj na najpiękniejszych i najwspanialszych iluminacjach świątecznych ever. Nie szukałem też najbardziej oryginalnych. Kluczem jaki sobie obrałem była muzyka, rockowa, ale nie tylko. Święta przeważnie kojarzą się z lżejszymi brzmieniami, a moim zdaniem to błędne podejście, bo rockowa energia nadałaby Mikołajowi nie lada poweru, który czasem by mu się przydał. Kto wie, może gdyby święta były bardziej rockowe i dynamiczne, to ludzie nie siedzieliby tak długo przy obficie zastawionych stołach obżerając sie na potęgę?

Ale zostawmy już samą tradycję, a skupmy się na świetnych iluminacjach świątecznych. Pewien mieszkaniec Ameryki stworzył taką oto świąteczną dekorację, świecącą w rytm utworów Metalliki: Hit The Lights, Blackened,Battery, One, Damage Inc,Creeping Death. Wyszła mu z tego kapitalna instalacja.

Jeszcze bardziej imponująco pod kątem aranżacji świateł w rytmie muzyki prezentuje się iluminacja z Australii do We Will Rock You grupy Queen.

Świetnie prezentuje się też świąteczna prezentacja w rytm Thunderstruck AC/DC.

Piękny hołd dla Prince’a przygotowali mieszkańcy tego domostwa w Minessocie, ozdabiając go na święta w purpurowe barwy i świetną aranżację świateł.

No i, wprawdzie to nie rock ani metal, tylko muzyka filmowa, ale jako, że Star Wars znowu na propsie, to nie omieszkam pokazać wam świetnej iluminacji do muzycznej wiązanki z „Gwiezdnych Wojen”:

Jedno jest pewne – ludzie odpowiedzialni za te świetlne ozdoby mają wspaniałą wyobraźnię, kochają muzykę i nie boją się wysokich rachunków na prąd. I nie wiem tylko czy współczuć czy zazdrościć mieszkającym tuż obok sąsiadom.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...