„Dunkierka” Christophera Nolana z nowym, kapitalnym plakatem

Film 13.12.2016
„Dunkierka” Christophera Nolana z nowym, kapitalnym plakatem

„Dunkierka” trafi do kin dopiero za nieco ponad pół roku, ale wcześniej po zwiastunie, a teraz po plakacie, jestem przekonany, że będzie to widowisko wybitne – przynajmniej pod względem audiowizualnym. 

Plakaty filmowe rzadko cieszą oko. W zdecydowanej większości estetyka musi ustąpić miejsca marketingowi – gdzieś przecież muszą się zmieścić nazwiska i twarze wszystkich znanych aktorów biorących udział w widowisku, wraz z każdą ważniejszą nagrodą, jaką kiedykolwiek otrzymali. Na tle tych wszystkich robionych na jedno kopyto posterów, nowy, zaprezentowany właśnie plakatu filmu wojennego „Dunkierka” w reżyserii Christophera Nolana prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. Zobaczcie zresztą sami.

dunkierka

Świetna jest tu kompozycja i kolorystyka, nie sposób nie zwrócić też uwagi na pewną oszczędność w środkach wyrazu. Na pierwszy rzut oka plakat „Dunkierki” jest statyczny, nic się tu dzieje, ale gdy przyjrzeć mu się bliżej, dostrzeżemy wiele dynamicznych elementów i pozornie ukrytych detali.

To pierwszy od bardzo dawna poster, który bardzo chętnie zawiesiłbym na ścianie w swoim mieszkaniu.

„Dunkierka” opowiadać będzie o Operacji Dynamo, czyli przeprowadzonej podczas II wojny światowej dramatycznej ewakuacji prawie 350 000 żołnierzy alianckich, dokonywanej pod nieustannym ogniem niemieckiej piechoty oraz samolotów. W obsadzie znaleźli się Tom Hardy, Mark Rylance, Kenneth Branagh, Aneurin Barnard i Fionn Whitehead. Premiera zaplanowana jest na lipiec 2017 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...