„Król” Szczepana Twardocha zostanie zekranizowany. Będzie serial

E-booki 07.12.2016
„Król” Szczepana Twardocha zostanie zekranizowany. Będzie serial

Najnowsza powieść Szczepana Twardocha, „Król”, zostanie zekranizowana. Na podstawie książki powstanie serial telewizyjny, który wyprodukuje Canal+. 

Po ogromnym sukcesie „Belfra”, Canal+ zamierza skupić się na produkcji polskich seriali. Kolejną propozycją stacji ma być między innymi ekranizacja najnowszej powieści Szczepana Twardocha, „Król”, wydanej w październiku tego roku. Akcja książki rozgrywa się w dwudziestoleciu międzywojennym i opowiada o przestępczym półświatku Warszawy. Zdaniem Jakuba Szurmieja, dyrektora kanałów filmowych nc+, stanowi ona świetny materiał na serial kryminalny, wprowadzający nieznaną wcześniej w polskiej telewizji perspektywę.

Nie wiadomo, kiedy „Król” trafi na ekrany telewizorów. Prace nad adaptacją są na razie na bardzo wczesnym etapie. Canal+ pracuje również nad drugim sezonem „Belfra” oraz serialem na podstawie powieści Vincenta V. Severskiego. Stacja kontynuuje zatem – jak na razie udaną – współpracę z rodzimymi pisarzami (jednym z autorów scenariusza do „Belfra” był Jakub Żulczyk).

Teksty, które musisz przeczytać:

Byliśmy na planie serialu Belfer. Tak powstaje 2 sezon!

Czekacie na 2 sezon Belfra? Jasne, że czekacie! Ja z niecierpliwością czekam, co też twórcy zaserwują nam w nowych odcinkach. Kilka dni temu miałam okazję gościć na pierwszym dniu zdjęciowym produkcji i porozmawiać z aktorami, którzy dołączyli do obsady serialu.

Relacja/Seriale 07.04.2017

Dołącz do dyskusji (1)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...