Evolution of Stunts – zobacz najbardziej kultowe popisy kaskaderskie w historii kina

Film 30.11.2016
Evolution of Stunts – zobacz najbardziej kultowe popisy kaskaderskie w historii kina

Jeśli pamiętacie youtube’owe filmiki z cyklu „Evolution of Dance” to pokochacie „Evolution of Stunts”, które w dwu i pół minutowym wideo przypomina wszystkie najbardziej kultowe sceny kaskaderskie ze znanych filmów.

Za całość odpowiada Damien Walters, brytyjski freerunne i były gimnastyk, który pracował jako kaskader przy takich filmach jak „Kick-Ass”, „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”, „Kingsman”, a już na początku przyszłego roku zobaczymy jego pracę w filmie „Assassins Creed”.

W poniższym wideo, „Evolution of Stunts”, Walters prezentuje wszystkie najczęściej wykorzystywane w filmach popisy kaskaderskie, wraz z wizualnymi nawiązaniami do pamiętnych scen z takich filmów jak m. in. „Północ-Północny zachód” Hitchocka oraz „Matrix”. Resztę będziecie musieli odgadnąć sami.

Wygląda to naprawdę imponująco:

Teksty, które musisz przeczytać:

Najpiękniejsze ujęcia w historii kina

Dziś premiera filmu „Song to Song” Terrence’a Malicka, który znany jest z przykładania wielkiej wagi do warstwy wizualnej swoich filmów (ostatnio zdaje się, że niestety tylko temu poświęca swoją uwagę). Z tej okazji, jako że kino jest sztuką przede wszystkim wizualną, przypomniałem sobie najpiękniejsze ujęcia jakimi uraczyła nas X muza. Nie będą to na pewno wszystkie, … Continued

Artykuł/Film 19.05.2017

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...