„Gears of War” zmierza do kin. Będzie film

Film 06.10.2016
„Gears of War” zmierza do kin. Będzie film

Znane z serii gier wideo „Gears of War” uniwersum zostanie przeniesione na język filmu. Microsoft i Universal porozumieli się w sprawie stworzenia ekranizacji. 

„Gears of War” to bardzo popularna seria gier akcji, wydana na konsole Xbox. Rozgrywka toczy się na planecie Sera i skupia się na konflikcie pomiędzy ludźmi i Szarańczą – istotami pochodzącymi z trzewi globu. Głównym bohaterem jest Marcus Fenix, skazany za dezercję na dożywocie w więzieniu żołnierz, przywrócony do służby gdy sytuacja ludzi na froncie ulega pogorszeniu.

gears-of-war

Pierwsza część „Gears of War” ukazała się w 2006 roku i okazała się olbrzymim hitem. Za niespełna tydzień do sprzedaży trafi czwarta odsłona serii. Tymczasem dowiedzieliśmy się właśnie, że Microsoft, wydawca cyklu, wspólnie z amerykańską wytwórnią filmową Universal Pictures, wyprodukują film kinowy na jej podstawie. Producentem widowiska ma być Scott Stuber.

Nie wiadomo na razie, jak mocno film będzie związany z grą – czy jego fabuła będzie wierną adaptacją którejś części, czy może opowie zupełnie nową historię, jedynie osadzoną w realiach „Gears of War”. Rod Fergusson z Epic Games, producenta serii GoW, zaznaczył, że kinowe widowisko nie będzie po prostu skokiem na kasę fanów gier, a pełnowartościowym produktem, który ma szanse spodobać się nie tylko graczom.

gears-of-war-3

„Gears of War” będzie kolejnym filmem na podstawie gier wideo. W planach lub produkcji są już między innymi „Portal”, „Assassin’s Creed”, „Uncharted”, „Metal Gear Solid” czy „Tetris”. W tym roku mogliśmy obejrzeć „Warcrafta”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...