Zastanawialiście się, jak wyglądałby „Mad Max: Na drodze gniewu” bez CGI? Teraz możecie przekonać się na własne oczy

Film 13.09.2016
Zastanawialiście się, jak wyglądałby „Mad Max: Na drodze gniewu” bez CGI? Teraz możecie przekonać się na własne oczy

Bez dwóch zdań „Mad Max: Na drodze gniewu” to jedno z najbardziej efektownych wizualnie widowisk, jakie trafiły do kin w ostatnich latach. Do sieci trafił kilkuminutowy film, który pokazuje, że bez komputerowo generowanych efektów specjalnych, dzieło George’a Millera straciłoby naprawdę niewiele. 

To naprawdę warto zobaczyć. W czasach, gdy niejednokrotnie dziewięćdziesiąt procent filmu realizuje się na tle zielonego ekranu, a wszystko – poza aktorami – to rezultaty  pracy grafików komputerowych, „Mad Max: Na drodze gniewu” udowodnił, że da się stworzyć dynamiczne, świetne i niesamowicie efektowne widowisko da się stworzyć korzystając z efektów specjalnych tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest to potrzebne.

„Mad Max: Na drodze gniewu” trafił na ekrany kin w 2015 roku. To czwarta część serii stworzonej przez George’a Millera, zapoczątkowanej w 1979 roku. I najprawdopodobniej nie ostatnia – Miller pracuje już nad kolejną jej odsłoną. W filmie główne role grają Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult i Hugh Keays-Byrne.

Teksty, które musisz przeczytać:

Wojownicze księżniczki i super heroiny – najsilniejsze kobiety w popkulturze

Przed nami premiery 5 sezonu House of Cards oraz filmu Wonder Woman. Co je łączy? Silne postaci kobiet na pierwszym planie. Z tej okazji zebrałem najbardziej reprezentatywne przykłady twardych kobiet w filmach i serialach jako dowód na to, że nawet w kulturze patriarchalnej mogą zrodzić się ciekawe i inspirujące postaci żeńskie, które spokojnie mogą stanąć … Continued

Top/Film 29.05.2017

Dołącz do dyskusji (10)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...