To dzieje się naprawdę. Fox porozumiał się z Marvelem i zamówił serial z X-Menami

Seriale 13.07.2016
To dzieje się naprawdę. Fox porozumiał się z Marvelem i zamówił serial z X-Menami

Nie byle jaki zresztą, bo produkowany przez samego Bryana Singera oraz Simona Kinberga – osoby odpowiedzialne za „X-Men: Apocalypse”!

Fox nie ma ostatnio powodów do narzekania. Wytwórnia odbiła się po fatalnej „Fantastycznej Czwórce”, dzięki doskonale przyjętemu „Deadpoolowi”. Kolejnym sukcesem okazał się „X-Men: Apocalypse” – dla mnie jeden z trzech najlepszych filmów o komiksowych mutantach, jakie kiedykolwiek powstały.

Fox nie zamierza zasypiać gruszek w popiele. Wytwórnia nie tylko skupia się na kontynuacji „X-Menów” oraz „Deadpoola”, ale również śmiertelnie poważnie podchodzi do rynku telewizyjnego. Rynku, na którym Fox dotychczas był niemal nieobecny, jeżeli chodzi o super-bohaterskie projekty.

legionTo się zmienia. Fox naciąga z dwoma serialami – „Legionem” oraz zupełnie nowym projektem z „X-Menami”.

O „Legionie” mogliśmy słyszeć już od dłuższego czasu. To projekt osadzony w świecie z mutantami, ale nie będący częścią filmowego, kinowego uniwersum Foksa. Tytułowy Legion to osoba cierpiąca na schizofrenię, która słyszy rozmaite „głosy”.

Z czasem okazuje się, że owe głosy wcale nie muszą być objawami choroby. Legion jest tak naprawdę mutantem, który mieści w swoim ciele rozmaite charaktery oraz moce. Pikanterii dodaje fakt, że mężczyzna jest synem samego Charlesa Xaviera – doskonale znanego wszystkim jako Profesor X, założyciel i mentor X-Menów.

O drugim serialu w X-Uniwersum dowiedzieliśmy się dopiero dzisiaj, z oficjalnego oświadczenia Foksa i Marvela.

Dokument mówi o produkcji siostrzanego względem „Legionu” serialu, będącego częścią telewizyjnego świata mutantów. O ile „Legion” na być produkcją osobistą, skoncentrowaną wokół jednej postaci i nie tak widowiskową. Ten brak fajerwerków drugi projekt Foksa wynagrodzi nam z nawiązką.

x-men morlocks morlokiSerial na licencji telewizyjnych „X-Menów” ma opowiadać o rodzicach, którzy odkrywają, że ich dzieci posiadają nadprzyrodzone zdolności. Młodymi ludźmi są zainteresowane sekretne organizacje rządowe, toteż rodziny ruszają w ucieczkę przed organami państwowymi. Bohaterowie rozpoczynają życie na wygnaniu, pośród innych odmieńców.

Czytając ogólny opis scenariusza, na myśl od razu przychodzą mi Morloki – powiązana z X-Menami grupa mutantów, która żyje w najciemniejszych miejscach, z dala od widoku i zasięgu ksenofobicznych ludzi. Przez szeregi Morloków przewijali się najbardziej wynaturzeni mutanci, którzy już samym wyglądem znacznie wyróżniali się spośród ludzkiego społeczeństwa.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...