Netflix rusza ze współprodukcją niskobudżetowych filmów. Pierwszy z nich – „Rebirth” – dostał już zwiastun

Film 13.07.2016
Netflix rusza ze współprodukcją niskobudżetowych filmów. Pierwszy z nich – „Rebirth” – dostał już zwiastun

Nie jest żadną tajemnicą, że najlepiej na liczbę subskrybcji Netfliksa działają własne produkcje tej platformy. Między innymi z tego powodu Netflix rusza z serią niskobudżetowych filmów współprodukowanych na wyłączność. Pierwszy z nich – „Rebirth” – otrzymał właśnie oficjalny zwiastun.

Netflix musi wytwarzać jak najwięcej własnych produkcji. Pokazują to liczby subskrybentów, które są zależne od premier kolejnych filmów i seriali obecnych tylko na tej platformie. Pojawia się nowy sezon „Daredevila” czy „House of Cards” – subskrypcje rosną. Pojawiają się nowe sezony seriali dostępnych również gdzie indziej – subskrypcje spadają.

Netflix stał się zakładnikiem własnej wielkości, zmuszonym do seryjnej produkcji zawartości na wyłączność.

Ma w tym pomóc nowa inicjatywa filmów niskobudżetowych. Czyli takich, których produkcja oscyluje wokół zaledwie kilku milionów dolarów. Każdy z tych tytułów to efekt współpracy zewnętrznych filmowców oraz Netfliksa. Platforma VoD wspiera twórców środkami, w zamian zyskując czasową bądź pełną wyłączność na efekt końcowy.

Pierwszym filmem wyprodukowanym w tym nowym systemie jest „Rebirth”. Produkcja opowiada o fikcyjnej sekcie, która pozyskuje członków wśród zmęczonych własnym życiem osobników. W jej szeregi wchodzi główny bohater, przeżywając niezwykłe wydarzenia, których nie doświadczyłby nigdzie indziej.

Muszę przyznać, że jak na film niskobudżetowy, „Rebirth” wcale nie wygląda źle. Wręcz przeciwnie – po obejrzeniu zwiastuna mam ochotę dodać produkcję do listy tytułów, które są na mojej liście „do nadrobienia w wolnym czasie”.

Warto również pochwalić samą inicjatywę. Niski budżet to dla Netfliksa niskie ryzyko. Co za tym idzie, zewnętrzni twórcy mają większą swobodę w produkcji. Dzięki temu na platformie VoD mogą pojawiać się prawdziwe perełki, które nie zyskałyby finalizowania gdzie indziej.

„Rebirth” pojawi się w Netfliksie już 15 lipca 2016 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...