Kolejna książka autora „Fight Clubu” doczeka się ekranizacji

Film 03.06.2016
Kolejna książka autora „Fight Clubu” doczeka się ekranizacji

Na Kickstarterze ruszyła zbiórka środków na sfinansowanie ekranizacji „Kołysanki” Chucka Palahniuka. Autor „Fight Clubu” jest osobiście zaangażowany w produkcję. 

Gigantyczny sukces ekranizacji „Fight Clubu” z 1999 roku sprawił, że filmowcy zainteresowali się twórczością Chucka Palahniuka. Jednak jak dotąd doczekaliśmy się jeszcze tylko jednej kołysankapełnometrażowej adaptacji – „Udław się” z 2008 roku oraz trzech krótkometrażowych – „Punch Drunk”, „Romance” i „Pieces”, opartej na motywach „Kołysanki”. W planach było także stworzenie widowiska na podstawie „Rozbitka”, jednak po atakach z 11 września 2001 studia filmowe uznały, że film okazałby się zbyt kontrowersyjny – główny bohater powieści uprowadza cywilny samolot i rozbija go w australijskim buszu.

Wygląda na to, że niebawem doczekamy się kolejnej ekranizacji. Niezależne amerykańskie studio filmowe rozpoczęło zbiórkę środków w serwisie Kickstarter, która ma pomóc sfinansować powstanie filmu „Kołysanka”. W projekt osobiście zaangażowany jest autor powieści, Chuck Palahniuk, który został scenarzystą oraz producentem wykonawczym. Ekipa zaznacza, że chce stworzyć dzieło trudne, niepokojące i zmuszające do ponownego przemyślenia kwestii, które przyjmujemy za pewnik. Czyli takie samo, jak książka.

kołysanka chuck palahniuk

Minimalna kwota, którą autorzy filmowej „Kołysanki” chcą zebrać to 250 tysięcy dolarów – cel ten już niemal udało się osiągnąć. Jednak im więcej pieniędzy uda się zgromadzić, tym większy rozmach obiecują twórcy. Do końca zbiórki pozostało 14 dni, czy to wystarczy by zebrać 15 milionów dolarów i stworzyć film dorównujący „Fight Clubowi”? Wydaje się to raczej wątpliwe, ale wcale nie niemożliwe. Docelowo „Kołysanka” ma mieć premierę pod koniec 2017 roku lub na początku 2018.

Teksty, które musisz przeczytać:

10 najlepszych ekranizacji książek wszech czasów

Filmowe adaptacje popularnych powieści często bywają oceniane bardziej krytyczne. Standardem jest opinia, że „książka jest lepsza”, mimo iż przecież język filmu znacząco różni się od tego literackiego. Czasem jednak bywa inaczej. Poniżej znajdziecie dzieła, które absolutnie zachwyciły publiczność, czasem wręcz przyćmiewając swoje pierwowzory – najwybitniejsze ekranizacje wybitnych książek.

Film 24.07.2015

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...