Powstanie serial na podstawie powieści „Bez skazy” Franzena. Zagra w nim Daniel Craig

Seriale 02.06.2016
Powstanie serial na podstawie powieści „Bez skazy” Franzena. Zagra w nim Daniel Craig

Showtime zakupiło prawa do emisji serialu opartego na prozie Jonathana Franzena. W jednej z głównych ról zobaczymy Daniela Craiga. 

Bez-skazy-daniel craigSerial będzie adaptacją powieści „Purity” wydanej w 2014 roku (w Polsce rok później, pod tytułem „Bez skazy”). Do ostatnia z dotychczasowych książek Jonathana Franzena, autora między innymi „Wolności”, „Korekt” czy „Silnego wstrząsu”. Opowiada ona o Purity, młodej kobiecie, która pragnie poznać swojego ojca, jednak jej matka nie chce zdradzić żadnych szczegółów na jego temat. Purity liczy na to, że ojciec mógłby pomóc jej poukładać sobie życie i uporać się z długami. Wkrótce wdaje się w romans ze swoim przełożonym, wikłając się tym samym w sieć intryg i tajemnic.

Jonathan Franzen bywa określany – mocno na wyrost – jednym z najlepszych współczesnych pisarzy amerykańskich. „Bez skazy” nie będzie pierwszą adaptacją jego prozy, wcześniej na telewizyjne ekrany trafiły już „Korekty”, na potrzeby których pisarz stworzył scenariusz. W obsadzie serialu pojawi się Daniel Craig, dla którego będzie to pierwsza duża rola po serii filmów z Jamesem Bondem. Premiera planowana jest na rok 2017.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...