Fani sci-fi oraz fantasy – oto najlepsze audiobooki, jakie przesłuchacie na Storytel

Akcja partnerska 28.05.2016
Fani sci-fi oraz fantasy – oto najlepsze audiobooki, jakie przesłuchacie na Storytel

Wśród miłośników audiobooków jest cała masa fanów fantastyki oraz fantastyki naukowej. To z myślą o nich zebraliśmy w jedną listę najlepsze audiobooki tych gatunków, jakie abonenci Storytel mogą przesłuchać bez dodatkowych opłat:

Thorgal

thorgalAbsolutne dzieło sztuki, jeżeli chodzi o realizację dźwięków. Za słuchowisko Thorgal odpowiadają magicy z Sound Tropez, którzy tworzą najciekawsze, najpełniejsze i najbogatsze doświadczenia dźwiękowe, jakie można sobie tylko wymarzyć. Komiksowy Thorgal znakomicie nadaje się na audiobooka, z kolei jego przygody wciągają na długie minuty. Rewelacyjna przygoda w gwiazdorskiej obsadzie. Mój prywatny faworyt, chociaż ze wstydem przyznam, że nie byłem wielkim fanem komiksów.

Wehikuł Czasu

wehikuł czasuKlasyka fantastyki naukowej napisana piórem samego Herberta George’a Wellsa. W niej poznajemy młodego naukowca, który marzy o stworzeniu działającego wehikułu czasu. Gdy mu się to udaje, bohater przenosi się do 802 701 roku. Na miejscu zastaje pozorny raj, który z czasem okazuję się coraz mroczniejszą i mroczniejszą wizją przyszłości, w której człowiek ulega paskudnej degeneracji. Po prostu trzeba!

Cykl Inkwizytorski

sługa bożyJedna z najlepszych, o ile nie najlepsza seria Jacka Piekary. W niej poznajemy alternatywną rzeczywistość, w której rozczarowany Chrystus schodzi z krzyża, przejmując władzę nad światem. Ten staje się zupełnie inny od wszystkiego, co znamy. Stosy, prześladowania i polowania na czarownice są na porządku dziennym. Porządku, którego pilnują Inkwizytorzy. Najciekawszy i najbardziej błyskotliwy z nich to właśnie główny bohater audiobooków czytanych przez Jarosława Rabendę.

Seria Szubieniczkik

szubienicznikZnowu Piekara, ponownie bardzo dobry. Tym razem popularny autor zabiera nas na XVII-wieczny polski dwór, pełen intryg oraz ówczesnych zwyczajów. Głównym bohaterem jest Jacek Zaremba, którego moglibyśmy nazwać pierwszym detektywem Rzeczypospolitej. Rewelacyjnie się to czyta i świetnie się słucha, pomimo wcale niełatwego tekstu. Tak zwana fantastyka szlachecka pełną gębą, dobrze prowadzona przez lektora Tomasza Sobczaka.

Przenajświętsza Rzeczpospolita

przenajświętsza rzeczpospolitaAudiobook bardziej aktualny, niż kiedykolwiek wcześniej. W nim możemy zobaczyć Polskę pełną fanatyzmu religijnego i przemocy, w której tradycyjne wartością są na ustach mas, ale nigdzie indziej. Świetna lektura i świetny audiobook zwłaszcza dzisiaj, przy wzroście popularności coraz bardziej radykalnych postaw wśród polskiego społeczeństwa. Bardzo ciekawa przestroga i wizja, która wcale nie musi być science oraz fiction.

Z Ziemi na księżyc

z ziemi na księżycKsiążka będąca kamieniem milowym w historii fantastyki naukowej. To pierwszy raz, kiedy ktoś tak szczegółowo, w sposób wręcz naukowy pisze o przygotowaniach do odwiedzenia księżyca przez dzielnych śmiałków. Trudno się jednak dziwić kunsztowi autora, kiedy za „Z Ziemi na księżyc” odpowiada sam Juliusz Verne, jeden z najważniejszych twórców sci-fi w całej naszej historii. To niesamowite, że taka książka mogła powstać już na 100 lat przed pierwszym lądowaniem człowieka na ziemskim księżycu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...