Mapy Google pokazują dom Batmana. Można wejść do środka, a nawet… znaleźć przejście do sekretnych jaskiń

Film 31.03.2016
Mapy Google pokazują dom Batmana. Można wejść do środka, a nawet… znaleźć przejście do sekretnych jaskiń

To się nazywa kreatywna reklama. Okazuje się, że dom Mrocznego Rycerza z filmu Batman v Superman to prawdziwe miejsce, które można odwiedzić za pomocą Map Google oraz Google Cardboard.

W filmie Batman v Superman Bruce Wayne ma za sobą ponad 20-letnią walkę z zorganizowaną przestępczością. Przez ten czas wiele się zmieniło. Mroczny Rycerz stracił Robina, z kolei jego rodzinna willa stanęła w ogniu. Widzowie mają kilka okazji, aby zobaczyć jej zgliszcza podczas seansu. Zniszczony budynek jest również widoczny powyżej.

Kogo jak kogo, ale Batmana stać na postawienie nowego domu.

Ten jest po prostu cudowny. Surowy, z wielkimi oknami, położony zaraz nad rzeką, z dala od innych budowli, ludzi oraz hałasu – właśnie tak wygląda dom z moich marzeń. Czyli jednak mam w sobie coś z Mrocznego Rycerza.

mapy google matman v superman 1

Do rezydencji Batmana można wejść za pomocą Mapy Google. Wykorzystanie technologii Street View pozwala swobodnie rozejrzeć się po domu, zarówno w oknie przeglądarki, jak i za pomocą smartfonu oraz Google Cardboard.

Co najlepsze, znajdując się we wnętrzu rezydencji, możemy przejść przez ukryte drzwi, prosto do podziemnej kryjówki Batmana. W wydrążonych w skale korytarzach znajdziecie prawdziwy Batmobil, zaparkowany na środku bazy wypadowej Mrocznego Rycerza. Nie zabrakło rownież zbrojowni oraz laboratorium.

Świetny pomysł na kampanię reklamową. No i cudowny dom, w którym sam z chęcią bym zamieszkał. Jeżeli chcecie znać jego dokładną lokalizację, to jest to Orion Charter Township na północ od Detroit.

Teksty, które musisz przeczytać:

Jestem spełniony. Google Street View i zestawy Cardboard nareszcie ze sobą współpracują

Google Maps to jedna z tych usług, które zmieniły nasze życiowe przyzwyczajenia. Google Street View jest tego dopełnieniem, pozwalającym na odwiedzenie wielu pięknych zakątków na całej kuli ziemskiej, w jakości HD. Wszystko z poziomu własnego fotela. Teraz został wykonany następny krok. Cyfrowa kopia naszej planety wchodzi w końcu w erę wirtualnej rzeczywistości.

Mobile 08.10.2015

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...