„Morowe panny” – nowy serial TVP osadzony w realiach II wojny światowej

Seriale 30.03.2016
„Morowe panny” – nowy serial TVP osadzony w realiach II wojny światowej

Telewizja Polska planuje nakręcenie kolejnego serialu, którego akcja rozgrywać się będzie w czasach II wojny światowej. Jak podaje portal Wirtualne Media, produkcja ma być żeńskim odpowiednikiem „Czasu Honoru”. 

„Czas Honoru” to realizowany przez TVP w latach 2008 – 2013 serial, opowiadający o działaniach Cichociemnych, zrzuconych na teren okupowanej Polski w czasie II wojny światowej. Produkcja okazała się sporym sukcesem, zbierając wiele pochwał ze strony widzów i w 2014 roku doczekała się kontynuacji w postaci dwunasto odcinkowej serii specjalnej – „Czas Honoru – Powstanie”. Telewizyjne widowisko zostało już zakończone, ale II wojna światowa to cały czas interesująca tematyka, dlatego też Telewizja Polska zamierza nakręcić nowy serial osadzony w tym realiach.

czas honoru morowe panny

„Morowe panny”, bo taki tytuł będzie on nosić, skupiać się będzie na kobietach, które walczyły z niemieckim okupantem. Na tę chwilę niewiele wiadomo na temat fabuły lub obsady produkcji. Scenarzystą nowego dzieła TVP będzie Marek Kreutz, który ma na koncie scenariusze między innymi do „Pitbulla”, „Misji Afganistan” i „Londyńczyków”. Zdjęcia rozpoczną się najprawdopodobniej latem bieżącego roku. „Morowe panny” będą kolejną fabularną produkcją Telewizji Polskiej opartą na historycznych wydarzeniach, która w najbliższych latach trafi na antenę – realizowane są także seriale o Żołnierzach Wyklętych i Brygadzie Świętokrzyskiej.

Teksty, które musisz przeczytać:

Jesień z polskimi serialami. Nasza telewizja nadal się waha, czym chce być

Polskie seriale, mimo wielu pozytywnych zmian w tej gałęzi rodzimej rozrywki, nadal nie wiedzą, czym właściwie chcą być. Z jednej strony mamy produkcje, które oczywiście mają przybliżyć nas do lepszego i bardziej rozwiniętego w tej materii Zachodu, a z drugiej strony wciąż jako widzowie zmuszeni jesteśmy, by zaglądać do nowobogackich rodzin żyjących w lepszej stolicy. … Continued

Felieton/Seriale 18.08.2017

Dołącz do dyskusji (6)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...