Bohaterowie z gier Nintendo trafią do filmu?

Film 18.02.2016
Bohaterowie z gier Nintendo trafią do filmu?

Mario, Donkey King, Sonic i Link razem na wielkimi ekranie? To możliwe. Producent widowiska „Lego Przygoda” marzy o stworzeniu filmu z bohaterami znanymi z gier Nintendo.

Roy Lee, bo o nim tu mowa, chciałby stworzyć film animowany z udziałem postaci wykreowanych przez Nintendo. Miałby mieć on komediowy charakter, podobnie jak jedno z jego wcześniejszych dzieł – „Lego Przygoda” – które okazało się wielkim hitem i doczekało się nominacji do najbardziej prestiżowych nagród branżowych. Jak twierdzi Lee, gry Nintendo pełne są humoru, a ich bohaterowie są zabawni i bardzo charakterystyczni, dzięki czemu bez trudu sprawdziliby się w tego typu produkcji.

nintendo

Stworzenie takiego widowiska byłoby dla producenta niczym odnalezienie Świętego Graala. Problem jest tylko jeden – Roy Lee nie ma na razie praw do zrealizowania takiego filmu, nie wiadomo też, czy Nintendo w ogóle byłoby zainteresowane tym pomysłem. Choć biorąc pod uwagę sukces „Lego Przygody” i obowiązujące aktualnie w Hollywood trendy, wydaje się, że prędzej czy później firma zdecyduje się wejść na rynek kinowy. Potencjał ma przecież ogromny. Kto z was nie chciałby zobaczyć pełnometrażowego, wysokobudżetowego filmów o przygodach Mario i Luigiego? Albo takich, których akcja rozgrywałaby się w uniwersum „The Legend of Zelda”, „Fire Emblem” albo „Kid Icarus”?

Przypomnijmy, że Nintendo w 1993 wypuściło na rynek międzynarodowy film „Super Mario Bros.”. Nie spotkał się on jednak z pozytywnym odbiorem, w związku z czym japońskie przedsiębiorstwo kolejne swoje produkcje wydawało jedynie lokalnie. O tamtej porażce jednak mało kto już chyba pamięta i po ponad dwudziestu latach wielu fanów na pewno chętnie dałaby Nintendo drugą szansę.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...