Jak powstawały efekty specjalne do „Przebudzenia Mocy”? Ten film to wyjaśnia

Film 15.01.2016
Jak powstawały efekty specjalne do „Przebudzenia Mocy”? Ten film to wyjaśnia

Możemy się sprzeczać czy „Przebudzenie Mocy” słusznie zostało nominowane do Oscara w kategorii „Najlepszy film”, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że już nominacja w kategorii „Efekty specjalne” jest ze wszech miar słuszna. Te robią w najnowszej odsłonie „Gwiezdnych wojen” oszałamiające wrażenie. Jak powstawały i jakie techniki zastosowano przy ich realizacji? Wszystko to wyjaśnia poniższy film. 

Choć „Przebudzenie Mocy” spotkało się ze zdecydowanie ciepłym przyjęciem, bijąc kolejne rekordy w Box Office, nie brak widzów krytykujących między innymi scenariusz i podważających niektóre decyzje reżysera, J. J. Abramsa. Jednak chyba wszyscy są zgodni, że zaprezentowane w tym widowisku efekty specjalne to prawdziwy majstersztyk. Jeżeli jesteście ciekawi, jak były one realizowane, koniecznie obejrzyjcie poniższy film.

VFX SW from achilles on Vimeo.

Ilość i różnorodność użytych technik robi wrażenie. Siódma część „Gwiezdnych wojen” wydaje się zdecydowanym faworytem w wyścigu o Oscara kategorii „najlepsze efekty specjalne”. I to pomimo faktu, że „Przebudzenie Mocy” rywalizuje z godnymi rywalami. O statuetkę powalczą też „Mad Max: Na drodze gniewu”, „Ex Machina”, „Marsjanin” i „Zjawa”. Moim zdaniem wynik jest przesądzony, ale pewność będziemy mieć dopiero 28 lutego, gdy ogłoszone zostaną tegoroczne wyniki.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...