Filmowy „Flash” w rękach debiutanta

Film 06.10.2015
Filmowy „Flash” w rękach debiutanta

Warner Bros. postanowiło powierzyć scenariusz i reżyserię filmu „Flash”, kolejnej ekranizacji popularnej komiksowej serii, Sethowi Grahame-Smithowi. Dla 39-latka będzie to reżyserski debiut. 

Seth Grahame-Smith to amerykański pisarz i scenarzysta, mający na koncie takie książki jak „Duma i uprzedzenie i zombie” oraz „Abraham Lincoln. Łowca Wampirów”. Napisał także scenariusz do filmowej adaptacji tego drugiego dzieła, jak również do „Mrocznych cieni” i serialu MTV „Udręk młodego Bergmana”, którego dwa odcinki także wyreżyserował. Grahame-Smith nie ma jednak żadnego doświadczenia jeśli chodzi o reżyserię filmów.

flash

Mimo to Warner Bros. postanowiło zaufać młodemu twórcy i zlecić mu prace nad filmem „Flash”, którego budżet ma wynosić około 100 milionów dolarów. Seth Grahame-Smith stał się tym samym następcą duetu Phil Lord-Christopher Miller, którzy pierwotnie mieli napisać i wyreżyserować to widowisko. Odpowiedzialni między innymi za „21 Jump Street” i „Lego Przygoda” zrezygnowali z „Flasha” na rzecz spin-offa „Gwiezdnych wojen”, opowiadającego o przygodach młodego Hana Solo.

Zapowiedziany na rok 2018 „Flash” będzie pierwszym filmem kinowym poświęcony tej komiksowej postaci. Losy tego superszybkiego bohatera można obecnie śledzić w serialu „The Flash” – pierwszy odcinek drugiego sezonu ma swoją premierę dzisiaj.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...