REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Przegapiłeś jakieś hity kinowe w 2014 roku? Jeśli masz HBO GO w Plusie, łatwo je nadrobisz

Dzięki nowej ofercie telefonii komórkowej Plus możemy przez dwa miesiące za darmo cieszyć się dostępem do aktualnie najlepszego serwisu VOD na naszym rynku, HBO GO. W HBO GO znajdziemy mnóstwo seriali, m. in. te, które polecaliśmy ostatnio, a także wiele filmów różnego gatunku: od komedii, poprzez produkcje sci-fi, aż po dokumenty. Oferta tego serwisu VOD wciąż jest poszerzana, tak, aby każdy mógł znaleźć coś, co go zainteresuje. W ramach niej możemy zobaczyć też wiele nowych filmów i nadrobić ubiegłoroczne hity. Przed wami 10 filmów, na które w ubiegłym roku można było wybrać się do kina (z dwoma wyjątkami), a dziś dostępne są w HBO GO.

21.09.2015
19:00
Przegapiłeś jakieś hity kinowe w 2014 roku? Jeśli masz HBO GO w Plusie łatwo je nadrobisz
REKLAMA
REKLAMA

Wszyscy, którzy od 3 września podpiszą nową umowę z Plusem lub przedłużą ją w ofertach JA+ Abonament lub JA+ Internet LTE z abonamentem za min. 49,99 zł zyskają możliwość korzystania z serwisu HBO GO przez dwa miesiące w prezencie, zupełnie za darmo. Po tym czasie każdy może zrezygnować z dostępu do serwisu VOD lub nadal z niego korzystać za dodatkową opłatą. Czy warto mieć dostęp do HBO GO? Oto 10 argumentów, które bez wątpienia was przekonają.

Pod Mocnym Aniołem (polska premiera: 17 stycznia 2014)

pod mocnym aniołem

Mocny film z wątkami autobiograficznymi w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, który powstał na podstawie książki Jerzego Pilcha pod tym samym tytułem. "Pod Mocnym Aniołem" to obraz przedstawiający życie alkoholika i pisarza, Jerzego, który nie potrafi poradzić sobie z własnym życiem. Pewnego dnia mężczyzna poznaje miłość swojego życia. Jerzy będzie starał się zrobić wszystko, aby ułożyć sobie życie, ale to flaszka wódki będzie nierzadko wyznaczała mu drogę. Film Smarzowskiego to smutne studium alkoholizmu, przerażający obraz człowieka, którego pragnienia potrafią uskrzydlać i jednocześnie powoli, konsekwentnie zabijać. W główną rolę, Jerzego, wcielił się Robert Więckiewicz, który fenomenalnie zagrał tę postać. Jeden z lepszych filmów polskiego reżysera.

LEGO® PRZYGODA (polska premiera: 7 lutego 2014)

lego przygoda 2

Świetny film komediowy z ważnym przesłaniem, który spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, choć raczej ci ostatni zrozumieją więcej żartów. Obraz w reżyserii Phila Lorda i Christophera Millera, którzy także są autorami scenariusza, przedstawia świat antropomorficznych klocków LEGO. Głównym bohaterem produkcji jest Emmet Brickowoski (w oryginale głosu użyczył mu Chris Pratt), który prowadzi nudne i przeciętne życie. O Emmecie nie można powiedzieć nic złego, ale też... nic dobrego. Jest po prostu zwykły i niezauważalny. Wkrótce życie głównej postaci ulegnie całkowitej przemianie. Na swojej drodze pozna szalone postaci i trafi do niezwykłych światów. Oprócz Chrisa Pratta udział w produkcji brali między innymi Will Ferrell, Elizabeth Banks, Liam Neeson czy Morgan Freeman. Genialna komedia, którą trzeba zobaczyć!

RoboCop (polska premiera: 7 lutego 2014)

robocop 2014

"RoboCop" w reżyserii Joségo Padilhi to nowa wersja filmu ze znaną wszystkim postacią z lat 80. ubiegłego stulecia. Tym razem w tytułowego bohatera wciela się Joel Kinnaman, aktor szwedzkiego pochodzenia, który zabłysnął świetną rolą w amerykańskiej odsłonie serialu "The Killing" (pol. "Dochodzenie"). Alex Murphy jest kochającym i oddanym mężem, wspaniałym ojcem i dobrym policjantem. Pewnego razu zostaje śmiertelnie ranny. Mężczyzna dostaje jednak szansę na drugie życie. Korporacja OmniCorp zrobi z niego cyborga, tytułowego RoboCopa, jeśli Murphy w nowym już wcieleniu będzie stał na straży prawa. Najnowszy "RoboCop", choć nie zyskał tak świetnych recenzji jak wersja z Peterem Wellerem, jest wartym zobaczenia kinem akcji z głównym wątkiem fantastycznonaukowym. Poza Kinnamanem w filmie zobaczymy same największe gwiazdy, jak na przykład Samuela L. Jacksona, Michaela Keatona czy Gary'ego Oldmana.

Ona (polska premiera: 14 lutego 2014)

her-joaquin-phoenix

"Ona" to komediodramat z Joaquinem Phoenix'em w roli głównej. Film wyreżyserował Spike Jonze, który jest też autorem scenariusza. Jesteśmy w przyszłości, gdzie świat wygląda nieco inaczej niż teraz, a ludzie mają sprzęty, które zachowują się jakby miały duszę. Główny bohater, Theodore, to mężczyzna, który jakiś czas temu przeszedł rozstanie i do tej pory nie znalazł sobie nikogo nowego. Theodore nie radzi sobie z kobietami. Wkrótce mężczyzna zakochuje się w systemie operacyjnym swojego komputera ( w tej roli Scarlett Johansson) i jeszcze bardziej wycofuje się z życia. "Ona" to gorzka opowieść o tym, kim jesteśmy i o związkach międzyludzkich. Rola Phoenixa zasługuje na największe uznanie. Obraz Jonze'a jest poruszający, smutny, ale dowcipny i ironiczny zarazem. Genialne kino, które na długo pozostaje w pamięci.

Frank (polska premiera: 11 lipca 2014)

Michael Fassbender as Frank

"Frank" to koprodukcja irlandzko-brytyjska, której reżyserem jest Lenny Abrahamson. Scenariusz to produkcji stworzyli Jon Ronson i Peter Straughan. Film opowiada o dziwacznych członkach zespołu, którego liderem jest tajemniczy Frank. W rolę tytułowej postaci wcielił się Michael Fassbender, którego za niedługo będziemy mieli szansę zobaczyć w filmie "Steve Jobs", gdzie zagra pierwszoplanową rolę. Oprócz Fassbendera produkcją uświetniają takie gwiazdy jak Maggie Gyllenhaal, wcielająca się w postać Clary, Domhnall Gleeson, grający Jona (ten dołącza właśnie do zespołu) czy Scoot McNairy, który wystąpił w roli Dona (aktor znany jest przede wszystkim z serialu "Halt and Catch Fire"). "Frank" to dziwna opowieść, twórcy kina niezależnego. Obraz niepowtarzalny i choć operujący pewnymi kliszami, zdecydowanie inny niż wszystkie tu przedstawione.

Sin City 2: Damulka warta grzechu (polska premiera: 5 września 2014)

sin city 2 recenzja

Choć "Sin City 2: Damulka warta grzechu" jest filmem gorszym od części pierwszej, fani gatunku na pewno powinni go zobaczyć. Za reżyserię odpowiedzialni są Robert Rodriguez i Frank Miller. Ten ostatni jest także autorem scenariusza. W produkcji zobaczymy największe gwiazdy światowego kina, na przykład Mickey'a Rourke'a, Evę Green, Jessikę Albę, Bruce'a Willisa czy Joseph Gordona-Levitta. "Sin City 2: Damulka warta grzechu" opowiada o Dwighcie (Josh Brolin), mieszkańcu Basin City, którego poszukuje jego dawna kobieta. Ta żądna jest zemsty i krwi.

Służby specjalne (polska premiera: 3 października 2014)

służby specjalne

Drugi polski film w tym zestawieniu. "Służby specjalne" w reżyserii Patryka Vegi doczekały się wielu kontrowersyjnych recenzji. Jedni twierdzili, że film pokazuje prawdę i jest świetnie zrealizowany, drudzy, że to chaotyczny obraz, w którym zauważa się wiele braków. Jakkolwiek każdy "Służ specjalnych" nie oceni na pewno warto zobaczyć film, wokół którego było tyle szumu. Fabuła produkcji traktuje o nowej organizacji wywiadowczej i jej agentach, którzy w pewnym momencie orientują się, że sami nie są pewni dla kogo tak naprawdę pracują. Wfilmie zobaczymy Olgę Bołądź, Janusza Chabiora, Wojciecha Zielińskiego, Andrzeja Grabowskiego, Kamilę Baar i Agatę Kuleszę.

Gość (polska premiera: 31 października 2014)

gość

Jeden z ciekawszych filmów ubiegłego roku, choć nie przez wszystkich równie dobrze oceniony. "Gość" to produkcja w reżyserii Adama Wingarda, do której scenariusz napisał Simon Barrett. W rolę główną wcielił się Dan Stevens. Film opowiada o żołnierzu, który został zwolniony ze służby i który zaprzyjaźnia się z rodziną swojego zmarłego kolegi z wojska. Kiedy mężczyzna zostaje przyjęty do ich domu, w okolicy zaczynają dziać się podejrzane rzeczy. Miasteczko nęka seria niewyjaśnionych morderstw. "Gość" to trzymający w napięciu thriller, będący jednocześnie filmem akcji ze świetną rolą Stevensa. Warto sprawdzić!

Wywiad ze Słońcem Narodu (polska premiera: brak, światowa premiera: 25 grudnia 2014)

wywiad ze sloncem narodu 2014

Pierwszy wyjątek w tym zestawieniu, bo tego filmu nie mogliśmy zobaczyć w polskich kinach. Jego powstanie i premiera były mocno kontrowersyjne ze względu na poruszane w produkcji tematy. Choć "Wywiad ze Słońcem Narodu" nie doczekał się zbyt pochlebnych recenzji, na pewno warto obejrzeć ten film, by wiedzieć co w trawie piszczy. W główne role w filmie wcielają się Seth Rogen i James Franco. Fabuła produkcji opowiada o międzynarodowym spisku, w który zostają wplątani gospodarz i producent programu talk-show. Mężczyźni umawiają się na niepowtarzalny wywiad z dyktatorem północnej Korei, Kim Dżong Unem. Kiedy CIA dowiaduje się o planowanym wywiadzie postanawia zlecić mężczyznom zabójstwo władcy azjatyckiego państwa.

Co robimy w ukryciu (polska premiera: 27 lutego 2015)

co robimy w ukryciu

Drugi wyjątek w zestawieniu, bo "Co robimy w ukryciu" miało premierę nie w ubiegłym roku, a w obecnym. Ten film to dziwaczna, ale bardzo udana mieszanka kilku gatunków, między innymi komedii i horroru. "Co robimy w ukryciu" wyreżyserowali Jemaine Clement i Taika Waititi, którzy napisali także scenariusz do produkcji. Clement, którego co niektórzy znają ze świetnego serialu komediowego HBO, "Flight of the Conchords" (także dostępny w ofercie HBO GO), wcielił się w jedną z głównych postaci, Vladislava, podobnie jak Taika Waititi, który zagrał Viago. Oprócz nich na ekranie zobaczymy Jonathana Brugha czy Coriego Gonzaleza-Macuera. Film opowiada o trzech wampirach, które próbują wieść normalne życie. Duża dawka humoru, to trzeba zobaczyć!

REKLAMA

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA