„Moon Tours” – NASA stworzyło aplikację, dzięki której przejdziecie się po Księżycu

Mobile 22.05.2015
„Moon Tours” – NASA stworzyło aplikację, dzięki której przejdziecie się po Księżycu

Jet Propulsion Laboratory to część NASA, w której powstają edukacyjne aplikacje poświęcone planecie Ziemia oraz kosmosowi. Tym razem padło na nasz Księżyc. Za sprawą „Moon Tours” można mu się przyjrzeć dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej.

„Moon Tours” nie jest przesadnie rozbudowaną aplikacją. Jej zadaniem jest pozwolenie użytkownikowi mobilnego urządzenia na poznanie Księżyca z niezwykle bliskiej odległości. Za sprawą potężnego powiększenia możemy przyjrzeć się każdemu detalowi skały, na którą patrzymy od kiedy tylko pamiętamy.

Co świetne, „Moon Tours” pokazuje nie tylko kratery i ciemną stroną księżyca, ale również pozostałości po człowieku.

Tych na przestrzeni ostatnich lat zdążyło powstać naprawdę wiele. Wszakże na Księżyc posyłaliśmy rakiety kosmiczne, bezzałogowe sondy, a nawet człowieka. Wszystko to zostało udokumentowane w „Moon Tours”, opisane oraz umieszczone na dotykowej mapie. Aplikacja pozwala na jeszcze więcej, za sprawą olbrzymiej ilości filtrów, które możemy nałożyć na fotografię powierzchni ziemskiego Księżyca.

Warto podkreślić, że „Moon Tours” nie jest jedyną aplikacja z rąk NASA Jet Propulsion Laboratory. Tutaj możecie poznać inne programy placówki badawczej na mobilne urządzenia, jak chociażby „Earth Now” czy „Spacecraft 3D”. Każdy miłośnik kosmicznych ekspedycji powinien się z nimi zapoznać. Korzystając z okazji – wiecie, że nasza planeta Ziemia doczekała się oficjalnej flagi?

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...