Pac-Man i Donkey Kong chcą zamienić świat w piksele. Zobacz pierwszy zwiastun filmu „Pixels”

Film 18.03.2015
Pac-Man i Donkey Kong chcą zamienić świat w piksele. Zobacz pierwszy zwiastun filmu „Pixels”

Filmowcy atakowali już Ziemię na różne sposoby. Były już bomby atomowe, globalne katastrofy i Marsjanie. Takiego zagrożenia, jakie wymyślili twórcy „Pixels” jeszcze jednak nie było. Oto bowiem pochodzący z kosmosu bohaterowie gier z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych spróbują obrócić naszą planetę w… piksele.

W roku 1982 NASA wysyła w przestrzeń kosmiczną kapsułę, dzięki której chce nawiązać kontakt z innymi formami życia. Wewnątrz niej umieszczone zostają rozmaite zdobycze naszej cywilizacji i twory kultury. Niestety, przez mieszkańców innego zakątka wszechświata zostaje ona potraktowana jako wypowiedzenie wojny. Ziemia zostaje zaatakowana przez istoty, które przybierają formę bohaterów kultowych gier komputerowych – Pac-Mana, Donkey Konga, kosmitów ze „Space Invaders” czy stonoga z wydanej przez Atari produkcji z 1981 roku.

„Pixels” będzie komedią z licznymi nawiązaniami do innych filmów – w samym zwiastunie można zauważyć aluzje między innymi do „Dnia Niepodległości”, „Facetów w czerni” czy „Pogromców duchów”. W obsadzie znaleźli się Adam Sandler, Michelle Monaghan, Josh Gad, Kevin James, Jane Krakowski, Peter Dinklage, Brian Cox, Ashley Benson oraz Sean Bean. Reżyserem tej produkcji jest Chris Columbus, a za scenariusz odpowiadają Timothy Dowling, Tim Herlihy i Adam Sandler. Premiera zapowiedziana jest na lipiec tego roku.

Poniżej możecie zobaczyć jak prezentują się plakaty promujące „Pixels”.

pixels 5

Teksty, które musisz przeczytać:

Nie tylko Hitman: Agent 47, czyli 5 najgorszych filmów na podstawie gier wideo

Po seansie filmu “Hitman: Agent 47” wyszedłem z kina zażenowany, ale nie zaskoczony. Nauczony doświadczeniem nie oczekuję zbyt wiele od filmów, które powstały na kanwie wydarzeń przedstawionych w grze wideo. Poszperałem w odmętach pamięci i przypomniałem sobie pięć innych filmów, które również okazały się kosmicznym rozczarowaniem.

Film 03.09.2015

Dołącz do dyskusji (8)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...