Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #55

Muzyka 17.02.2015
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #55

W przeciwieństwie do zeszłego tygodnia, dzisiaj mamy możliwość zapoznać się z paroma premierami od wielkich gwiazd sceny muzycznej. Dokładniej rzecz biorąc w streamingu pojawiły się nowe albumy m.in. Drake’a, Imagine Dragons oraz José Gonzáleza. Tych premier nie można przegapić.

Drake

Gatunek: hip-hop

I jest, nowy album Drake’a już w streamingu. Wielu fanów rapera oczekiwało jednak na pojawienie się „Views From The 6”, a tu niespodzianka. Drake zaskoczył wszystkich niezapowiedzianym mixtapem „If You’re Reading This It’s Too Late”. Nie muszę chyba dodawać, że to płyta na którą w tym tygodniu trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Imagine Dragons

Gatunek: indie rock

Najpierw Drake, a teraz Imagine Dragons. Bez wątpienia jest czego słuchać w tym tygodniu. Rockowy zespół z Las Vegas wydał dzisiaj swój nowy, drugi krążek „Smoke + Mirrors”. Pewnie nasuwa się wam od razu pytanie czy jest równie dobry co poprzednik i… odpowiedź brzmi: tak. „Smoke + Mirrors” to naprawdę dobra płyta, wypchana po brzegi najróżniejszymi odmianami rocka. Czasami usłyszycie blues rocka, potem indie rocka, który z kolei szybko przechodzi w mocniejsze brzmienia i wszystko to utrzymanym na tym samym wysokim poziomie.  Świetnie się tego słucha, po prostu świetnie.

Joker

Gatunek: R&B/grime

Joker, brytyjskie producent grime wraca. Wielce rad jestem z tego powodu, ponieważ jego nowy krążek „The Mainframe” jest po prostu miażdżące dla uszu. Porządna dawka dobrego brytyjskiego grime’u.

José González

Gatunek: pop/ indie folk

Osiem lat czekania… to trochę długo. Niestety tyle czasu fani José González musieli pocierpieć, aby posłuchać nowego materiału. „Vestiges & Claws” na całe szczęście jest już dostępne w streamingu, więc czas zwolnić trochę tempa i porzucić elektroniczne brzmienia na rzecz akustycznej gitary i delikatnego głosu Gonzáleza. „Vestiges & Claws” było bardzo wyczekiwane, więc oczekiwania wobec płyty były naprawdę wysokie. Na szczęście jednak szwedzki muzyk sprostał zadaniu i dostarczył fanom produkt najwyższej jakości.

Ok Go

Gatunek: indie rock

Fani Ok Go może nie musieli czekać na krążek swojej ulubionej grupy tyle co słuchający Gonzáleza, ale jednak swoje w kolejce odstać musieli. Po czterech latach alternatywny zespół z Chicago (znienawidzony swojego czasu przez Kanyego Westa) wydał swój czwarty album – „Hungry Ghosts”. Premiera płyty miała miejsce już w październiku, ale w streamingu nowy materiał Ok Go zagościł dopiero teraz. Z pewnością więcej słychać w nim elektroniki, ale energia została ta sama co na poprzednich albumach.

Teksty, które musisz przeczytać:

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #58

Nie da się ukryć, że ten tydzień upłynie pod hasłem – Madonna. Królowa popu wydała nowy krążek, który pewnie przez długi czas będzie rządzić na parkietach. Gdy jednak znajdziecie chwilę, sprawdźcie też Jack U, nowy projekt Skrillexa i Diplo.

Muzyka 10.03.2015

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...