Historię „Mad Max: Na drodze gniewu” uzupełni seria komiksów

E-booki 13.02.2015
Historię „Mad Max: Na drodze gniewu” uzupełni seria komiksów

Tuż po zapowiedzianej na 13 maja premierze „Na drodze gniewu”, nowej odsłony serii filmów „Mad Max”, wydany zostanie pierwszy z trzech komiksów, będących prequelami przedstawionej w nim historii. Każdy komiks poświęcony będzie innej postaci.

Komiksy stanowić mają uzupełnienie filmu i nieco przybliżyć kilku z najważniejszych bohaterów. Pierwszy z nich opowiadać będzie o losach duetu Immortan Joe i Nux, drugi zaprezentuje historię Imperator Furiosy, zaś trzeci – najdłuższy, podzielony na dwie części – odsłoni nieznane epizody z życia samego Mad Maksa.

mad max fury road

Twórcami wszystkich komiksów, które wydane zostaną przez Vertigo, będą reżyser i scenarzysta „Na drodze gniewu” – George Miller oraz Nico Lathouris, zaś kadry narysuje Mark Sexton. Planowany jest także album promujący film, do którego ilustrację stworzą m. in. Dave McKean, Bill Sienkiewicz i Gilbert Hernandez, zaś komentarzami opatrzy je Miller.

Pierwszy komiks – „Mad Max: Fury Road — Nux & Immortan Joe” – ukaże się 20 maja. Drugi wydany zostanie pod koniec czerwca, a ostatni – w lipcu (część pierwsza) i sierpniu (część druga). Z kolei premiera albumu odbędzie się 6 maja, czyli jeszcze przed tym, jak „Mad Max: Na drodze gniewu” wejdzie na ekrany kin.

Teksty, które musisz przeczytać:

Wojownicze księżniczki i super heroiny – najsilniejsze kobiety w popkulturze

Przed nami premiery 5 sezonu House of Cards oraz filmu Wonder Woman. Co je łączy? Silne postaci kobiet na pierwszym planie. Z tej okazji zebrałem najbardziej reprezentatywne przykłady twardych kobiet w filmach i serialach jako dowód na to, że nawet w kulturze patriarchalnej mogą zrodzić się ciekawe i inspirujące postaci żeńskie, które spokojnie mogą stanąć … Continued

Top/Film 29.05.2017

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...