Katalog gierNa dobry start

materiał przygotowany we współpracy z PlayStation

Stało się!

PlayStation VR - pierwsze konsolowe gogle wirtualnej rzeczywistości - oficjalnie zadebiutowały w Polsce. Od 13 października 2016 roku każdy gracz może nabyć to urządzenie, a także dowolną z około 50 gier na start.

Wielu z was wciąż zastanawia się, czy kupić PlayStation VR. To nowa technologia. Nowe podejście do gier na konsole. Zupełnie nowy sposób rozrywki. Decyzji nie ułatwia fakt, że aby w pełni przekonać się o zaletach VR, gogle najlepiej przetestował samemu.

Niestety, nie możemy sprawić, abyście nagle przenieśli się do wirtualnej rzeczywistości. Możemy za to pokazać wam drugi najważniejszy element PlayStation VR - katalog gier wideo. Każdy doświadczony gracz wie bowiem, że nowa platforma do grania jest tak dobra, jak gry wideo na nią oferowane.

Gogle PlayStation VR

Nie zapominajmy o samym sprzęcie!


PlayStation VR to najlepiej wyważone gogle VR dostępne na rynku. Dzięki solidnie dociążonemu tyłowi, frontalna część z ekranem nie ściąga głowy ku dołowi ani nie naciska na czaszkę. Środek PlayStation VR został wyłożony elastycznym, uginającym się pod kształtem twarzy gumowym tworzywem. To rozwiązanie wygodniejsze od materiałowych, zbierających pot i brud obramowań innych gogli.
Specyfikacja

Nazwa produktu: PlayStation VR

Kod produktu: seria CUH-ZVR1

Data premiery: 13 października 2016 r.

Wyświetlacz: OLED

Rozmiar wyświetlacza: 5,7 cala

Rozdzielczość: 1920 × 1080 RGB (960 × 1080 RGB)

Częstotliwość odświeżania: 120 Hz, 90 Hz

Pole widzenia: około 100 stopni

Mikrofon: zintegrowany

Czujniki: akcelerometr, żyroskop

Złącza: HDMI, USB

Obręcz gogli PlayStation VR możemy elastycznie dostosować do rozmiaru czaszki. Odpowiednią izolację od świata zewnętrznego zapewnia również tylne pokrętło i przedni suwak. PlayStation VR wykorzystuje zarówno kontroler DualShock 4, jak również pałeczki Move. To za pomocą tych urządzeń podróżujemy po wirtualnej rzeczywistości. Kamera PlayStation jest niezbędna do działania PS VR. Dzięki niej konsola wie, w którym kierunku patrzymy, w jakiej pozycji się znajdujemy, a także co robimy z kontrolerami. Za pomocą paneli świetlnych osadzonych na wizjerze PlayStation 4 porozumiewa się z goglami PlayStation VR. Postawienie na tę technologię pozwoliło znacznie obniżyć cenę hełmu wirtualnej rzeczywistości.Słuchawki

W skład zestawu PlayStation VR otrzymujemy dokanałowe słuchawki Sony. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić je na własny, ulubiony headset.


Okulary

Moduł z wyświetlaczem PS VR jest na tyle pojemny, że bez problemu założymy gogle na okulary. Dla wielu graczy to bardzo ważna informacja.


Drugi ekran

Gry gramy na PlayStation VR, domownicy mogą widzieć nasze poczynania na ekranie telewizora. Lub włączyć swój ulubiony film. W żaden sposób nie przeszkodzi to graczowi z PS VR.


Echo PS3

Nie musicie kupować nowych pałeczek Move. Z PlayStation VR są kompatybilne różdżki dla konsoli PS3. Wystarczy także starsza wersja kamery, wydana w 2013 roku.

Oto gry startowe na PlayStation VR


Pierwsza rasowa gra multiplayer w konsolowej wirtualnej rzeczywistości.

RIGS to coś więcej niż prosta gra wieloosobowa

  • W RIGS walczymy sterując potężnymi mechami. Każdy z nich ma unikalne zdolności i parametry, a skompletowanie wszystkich maszyn wymaga masy czasu.
  • Gra dla PS VR to coś więcej niż tylko starcia na arenach. Z grą sprzężony jest system kariery. W nim dobieramy członków zespołu, bierzemy udział w ligach, podróżujemy po świecie oraz zawiązujemy kontrakty ze sponsorami.
  • RIGS to jedna z najładniejszych i najbardziej efektownych gier na PS VR. Gdy wielki mech po raz pierwszy przechodzi graczowi nad głową, uczucie zagrożenia jest ekscytująco realistyczne.Bądź w grze!

Od chwili, gdy założysz gogle PlayStation VR - nowy system wirtualnej rzeczywistości dla PlayStation 4, będziesz grać w zupełnie nowy sposób. Znajdziesz się w samym centrum akcji, niemal czując każdy szczegół fantastycznych nowych światów — naprawdę poczujesz się tak, jak byś był wewnątrz gry.

Jest strasznie, a będzie jeszcze straszniej

To było jak grom z jasnego nieba. Nikt nie spodziewał się, że producenci Resident Evil 7 dostosują swoją grę do gogli PlayStation VR. A jednak! Nowa odsłona kultowej serii to pierwszoosobowy horror. Taki format jak mało który pasuje do wirtualnej rzeczywistości.

Resident Evil 7 wraca do korzeni serii. Gra będzie horrorem z krwi i kości. Solidnym doświadczeniem dla jednego gracza. Bez wybuchów, muskularnych herosów i ratowania świata. Z super-bohatera ponownie zamienimy się w ofiarę, która chce jedynie wydostać się z przeklętego domostwa.

Nie będzie to łatwe. Na gracza zapoluje wielu unikalnych przeciwników, prześladując go w losowych momentach. Niczym zaszczute zwierze, będziemy przemykać od jednego korytarza do drugiego, walcząc o każdy krok, każdy oddech i każdą sekundę.

Już demo technologiczne Resident Evil 7 wysyłało serce do przełyku. Gogle PS VR jedynie spotęgują ten efekt. Zanurzenie w wirtualnym świecie sprawi, że każdy przerażający moment i każdą mroczną scenerię będziemy odczuwać intensywniej. Jako wielki fan survival horroru, nie mogę się tego doczekać.

Resident Evil 7 - premiera 24 stycznia 2017 roku

Pobierz demo dla PS VR

Until Dawn: Rush of Blood

Until Dawn: Rush of Blood nie jest klasyczną kontynuacją dobrego horroru dla PlayStation 4. To raczej majaki szaleńca, których doświadczamy, poruszając się kolejką torową. Coś jak wizyta w przerażającym parku rozrywki, w którym wszystko jest nie tak.

Until Dawn: Rush of Blood pokazuje wielki potencjał drzemiący w horrorach VR. Gra wykorzystuje kontrolery Move, które służą za bronie palne oraz latarki. Sprawdza się to doskonale i daje wiele, naprawdę wiele frajdy. Za skromne 85 złotych, to bardzo ciekawy tytuł na start.


Here They Lie

Produkcja nieznanego studia Tangentlemen to pierwsza okazja do skosztowania typowego, trójwymiarowego horroru w VR. W przeciwieństwie do Rush of Blood, w Here They Lie możemy się poruszać swobodnie, zwiedzając opustoszałe, niepokojące miasto.

Sceneria jest bardzo klimatyczna i budzi skojarzenia z pierwszymi odsłonami Silent Hilla. Gra posiada swoje „momenty”, a do tego w pomysłowy sposób wykorzystuje technologię VR. Nie będę jednak zdradzał szczegółów, aby nie psuć nikomu zabawy.

Załóż maskę
Jak będziesz czuł się
w przebraniu?

W Arkham VR ponownie wejdziemy w skórę milionera-ekscentryka, rozwiązując jedną z największych kryminalnych zagadek w karierze Mrocznego Rycerza.

Gra chce pokazać, jak to naprawdę jest być Batmanem. Jak wygląda proces zakładania legendarnego stroju. Jak korzysta się z Bat-komputera. Jak wielka jest Bat-jaskinia. Analiza miejsca zbrodni wydaje się bardzo ciekawą odmianą po trzech doskonałych, nastawionych na akcję odsłonach serii.


Zobacz zwiastun Zobacz gameplay Zobacz w sklepie

Kolejną ikoną branży gier, która wspomaga premierę PlayStation VR, jest najsłynniejsza wirtualna archeolog świata. Przygotujcie się na podróż VR z Larą Croft!

Dodatek Blood Ties sprawi, że Rise of the Tomb Raider zamieni się w grę FPS. Przygody Lary jako pierwszoosobowa strzelanina? Tego jeszcze nie było.

Po chwilowej nieobecności, seria Tomb Raider powraca na konsole PlayStation. Najnowsze Rise of the Tomb Raider dla PS4 zostanie wzbogacone o dodatek Blood Ties, w którym będziemy mogli włączyć tryb wirtualnej rzeczywistości. Tego chyba nikt z nas się nie spodziewał.
PlayStation VR Worlds

Gdybym miał pokazać wszystkie zalety PlayStation VR na jednym przykładzie, uruchomiłbym właśnie The London Heist. Wchodząca w skład PlayStation VR Worlds gra pozwala na prawdziwe cuda przy użyciu kontrolerów Move.

Ocean Descent, również wchodzące w skład PlayStation VR Worlds, to zupełne przeciwieństwo The London Heist. Gracz bierze udział w czymś na kształt 360-stopniowego filmu, na który ma zerowy wpływ. Za to te widoki!

Driveclub VR to pierwsze wyścigi w VR, które po prostu działają.

Nieodczuwalne opóźnienie, niesamowity efekt siedzenia w kokpicie, dobra reakcja pojazdu na ruchy, a do tego wsparcie dla kierownic i cena poniżej 100 złotych. Ani Project Cars, ani Live for Speed nie generują tak naturalnego efektu.
Keep Talking and Nobody Explodes

Jeden z najciekawszych projektów na premierę PlayStation VR. Gracz z goglami wciela się w policyjnego sapera, z kolei jego znajomi, widzący zupełnie inny obraz na ekranie telewizora, to partnerzy z komendy.

Saper z PS VR na głowie opisuje pozostałym, jaką bombę widzi przed sobą. Na podstawie jego opisu, gracze przed TV przeczesują policyjne kartoteki, poszukując poradników o rozbrajaniu, a także informacji mogących zdradzić preferencje i charakter bombera. Kapitalny pomysł!

EVE: Valkyrie

Jedna z największych gier na debiut PlayStation VR. W EVE: Valkyrie kosmos
czeka otworem na gracza, który może wziąć udział w kampanii offline, a także
zmaganiach online do 12 graczy. Do tego dochodzą dzienne wyzwania, ulepszanie
statku, zbieranie ekwipunku i awansowanie z poziomu na poziom.

DOBRE,
BO POLSKIE

Jedną z gier startowych dla PlayStation VR jest Bound od polskiego Plastic Studios. Gra została przez nas wyróżniona nie tylko ze względu na narodową dumę, ale również artystyczną warstwę wideo.

Zręcznościowe Bound to jedna z najładniejszych, o ile nie najładniejsza gra dla PS VR. Czytelna, kolorowa i ostra, warstwa graficzna powinna stanowić punkt odniesienia dla innych producentów gier w wirtualnej rzeczywistości.

To nie wszystko ...

Powyższe przykłady to tylko część z katalogu gier przygotowanych na premierę PlayStation VR.
W najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach będą pojawiać się zupełnie nowe tytuły, poszerzające
bibliotekę PS VR. Oto część z nich: