Po tygodniu używania usługi Replay TV nie mogę się bez niej obejść

Akcja partnerska/RTV 19.04.2017
Po tygodniu używania usługi Replay TV nie mogę się bez niej obejść

Pamiętam jak dziś czasy, kiedy ten członek rodziny, który umiał ustawić nagrywanie na magnetowidzie, był najchętniej zapraszany na kawę.

„Ustawisz mi nagrywanie?” pytała ciocia i trzeba było podłączać kabelki, a potem wyjaśniać: „Jak tu naciśniecie, zacznie się nagrywać. Uważajcie, żeby sobie czegoś nie skasować”.

Od tego czasu wujek wychodząc z domu, mógł poprosić ciocię: „Nagraj mi mecz”. O ile ciocia nie zapomniała wcisnąć, to się nagrało.

Istniało nagrywanie z ustawionym czasem – ale tego nie ogarniał nawet największy nerd w rodzinie. I tak wewnętrzny zegar w magnetowidzie rzadko był ustawiony: większość z nas miała tam słynne migające zera.

Czasy nagrywarek wbudowanych w dekodery kablówki, to już zupełnie inna klasa wygody. Pojawiły się takie w pierwszej dekadzie XXI wieku, i zrewolucjonizowały życie tych, którzy nie mieli czasu oglądać filmów wtedy, kiedy puszcza je telewizja. Nagrywany program można było wybrać z menu programu telewizyjnego, a nagrywarki (np. ta od UPC) potrafiły nagrać automatycznie kolejne odcinki serialu, nawet gdy zmieniła się pora jego nadawania.

Wciąż jednak trzeba było ustawić nagrywanie PRZED rozpoczęciem danego programu.

Sytuację trochę zmieniły tworzone przez poszczególne stacje serwisy VOD – jednak wciąż nie było tam wszystkiego, a programy pojawiały się z opóźnieniem.

Dopiero Replay TV, nowa usługa od UPC to coś, co mogę z czystym sumieniem nazwać czymś nowym w dziedzinie udostępniania programów na życzenie.

Takiej prostoty nie widziałem jeszcze nigdzie.

Po prostu wchodzimy na program telewizyjny w jednej z aż 94 stacji i widzimy przy każdym programie ikonkę „Replay TV”. Widzimy ją nawet przy programie, który jeszcze się nie zakończył – doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy spóźniliśmy się kilka minut na dwugodzinny film.

Ikonka Replay TV pojawiła się w programie telewizyjnym na dekoderze

Oglądać możemy w każdej chwili, z poziomu programu TV, programy wszystkich tych kanałów aż do siedmiu dni wstecz.

To tak, jakbyśmy nagrywali dokładnie wszystko – na wszelki wypadek. A w rzeczywistości załatwiają to za nas serwery UPC.

Funkcja Replay TV dostępna jest na dekoderach typu Horizon oraz w aplikacji Horizon GO.

… jak również w aplikacji Horizon Go

Oprócz aplikacji i dekodera, do funkcji możemy uzyskać dostęp za pomocą strony usługi: horizon.tv

Testy usługi, jakie przeprowadziłem, nie wykazały żadnych niespodzianek – Replay TV po prostu działa tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Każdy z wybieranych przeze mnie z menu programów odtwarzał się poprawnie i miałem możliwość dowolnego przewijania filmu. W trakcie odtwarzania działały również funkcje typowe dla telewizji UPC na żywo, czyli miałem możliwość tam gdzie to było dostępne, wybrać np. alternatywną ścieżkę audio.

Po tygodniu używania Replay TV nie wierzę, że wcześniej mogłem się bez tego obejść. Przeglądanie programu TV na stronie Horizon TV stało się czymś podobnym do przeglądania usługi VOD – przestałem się stresować, że mnie coś ominęło. Po prostu wybieram te programy, które mnie zainteresowały, nawet jeśli są sprzed dni i je oglądam. To kolejny krok w zwycięstwie wygody nad standardową, sekwencyjną telewizją.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • Rafał Strzelczyk

  Wszystko pięknie i cieszy bardzo że taka technika przyszła do nas! Tylko, że na Białorusi coś takiego w podstawowym pakiecie telewizji kablowej jest dostępne od ładnych paru lat :) Oczywiście pomijam fakt dostępnych tam kanałów i skupiam się na funkcjonalności :)

 • Tubert Haler

  Ciekawe, bo ja nie mam tej funkcji, a za każdym razem kiedy włączam tv to odnoszę wrażenie, że jednak to mam i do tego włącza się automatycznie.

 • vartec

  nowa usługa od UPC

  Nowa? Replay TV było już w starych DVR-ach Tompsona (tych, które UPC dawało zanim zmienili na Horizon). Czyli mowa o roku 2010. Fakt, w 2010 było to ograniczone do zaledwie kilku kanałów i wybranych programów.

 • http://devblog.eu Rafał Morawiec

  A Horizon dalej działa tak jak działał czy w końcu naprawili wszystko?

 • rz

  Mieliśmy coś takiego u lokalnego dostawcy, po czym większy lokalny dostawca przejął tego naszego i wprowadził swoje usługi bez tej funkcji… Okazało się, że po dwóch latach już nie potrafimy oglądać inaczej. Teraz w sumie tylko netflixa używamy.

 • Artur Łukasz

  od dobrych 5 lat korzystam z podobnej usługi, brakuje tylko nagrywania kilka dni wstecz (dobrze rozumiem?).

 • Borciugner

  „Dopiero Replay TV, nowa usługa od UPC to coś, co mogę z czystym sumieniem nazwać czymś nowym w dziedzinie udostępniania programów na życzenie.”

  Czymś nowym jak rozumiem dla autora tekstu, bo nawet na polskim rynku takie rozwiązania funkcjonują już od wielu miesięcy. Ot chociażby taka Netia od jakiś 2 lat ma analogiczne rozwiązanie w portfolio dla swoich klientów STV.

 • gorges

  Spider’s jak wam nie wstyd ładować tyle sponsorowanych treści. Tak bardzo lubiłem wracać z lekturą na wasze strony a tu taki spam. No nie da się tego czytać

 • Tomasz Majka

  Nie czytaj.

 • phhh

  A i zeby to bylo takie proste. He?! Zeby wyrobic sobie opinie, czasem trzeba przeczytac do konca. Nie zawsze mozna ocenic z czym ma sie do czynienia. Czy to artykul sponsorowany, czy nie.

 • http://twitter.com/htaler Hubert Taler

  Tak, czymś nowym dla mnie. Zazwyczaj w gospodarstwie domowym mamy jedną usługę kablową, i ja mam akurat UPC.

 • http://twitter.com/htaler Hubert Taler

  No to tak i ja – miałem podobną ale teraz mam taką :-)

 • http://twitter.com/htaler Hubert Taler

  Nie widziałem tego (miałem kiedyś Tompsona). Na pewno taka sama usługa? Czy zwykłe VOD?

 • http://twitter.com/htaler Hubert Taler

  Nie jest to niechciana wiadomość o charakterze oferty handlowej, czyli spam.

  Jest to recenzja usługi.

 • http://twitter.com/htaler Hubert Taler

  Łatwy ale i prymitywny chwyt erystyczny – tzw. fałszywa dychotomia (zwany również „wszystko albo nic”). Np. „dalej działa jak działał czy naprawili wszystko?”. Ma wywołać wrażenie że nie ma żadnej innej możliwości.
  Powoduje u mniej wprawnych rozmówców wrażenie że się zawsze ma rację :-) Trochę trudniej z rozmówcami powyżej 6. roku życia :-)

 • Peter

  Typowa aktualizacja UPC: kilka błędów poprawili, część uwag użytkowników zignorowali i wprowadzili kilka nowych usterek

 • http://twitter.com/htaler Hubert Taler

  No dokładnie – najmniejsze są szanse że „naprawili wszystko” albo że „nie naprawili nic”. A przedmówca nie dawał nam innego wyboru.

 • Peter

  Ale słaba recenzja – dobra jak na sponsoring:
  Czy autor zauważył, że nie wszystkie programy są w niej dostępne (widać to nawet na zrzutach autora)?
  Czy autor wspomniał, że nie można przewinąć programów, a nagrywanie rozpoczyna się kilka minut wcześniej, dzięki czemu oglądamy wszystkie reklamy?

  Ja pozostanę przy nagrywaniu, które pozbawione jest powyższych wad

 • http://twitter.com/htaler Hubert Taler

  Zauważyłem że nie wszystkie programy są dostępne, jednak trudno mi było znaleźć jakąś zależność (często jeden odcinek był innego nie a czasami wszystkie niedostępne).

  Programy można przewijać!

 • piotr

  W Sky od wielu lat.Świetne rozwiązanie ale wcale nie nowe..

 • vartec

  Nazywało się to Catch Up TV, nie było to zwykłe VOD, bo dla niektórych programów można było streamować od początku jeszcze przed zakończeniem. Po dwóch, trzech dniach programy spadały do zwykłego, płatnego VOD.

 • Hijinx

  „Po tygodniu używania Replay TV nie wierzę, że wcześniej mogłem się bez
  tego obejść. Przeglądanie programu TV na stronie Horizon TV stało się
  czymś podobnym do przeglądania usługi VOD – przestałem się stresować, że
  mnie coś ominęło.”….a mnie coraz bardziej stresuje, że poważny portal, który teoretycznie „blisko technologii” wypisuje takie bzdury:-( Oczywiście, mogę nie czytać…..

 • http://devblog.eu Rafał Morawiec

  Oj tam, od razu brak wyboru ;)

 • Paweł

  Identyczna usługa działa w Netii. Naprawdę funkcjonalna, ale za droga jak na moje potrzeby.

 • http://devblog.eu Rafał Morawiec

  No wiesz ;)

 • piotr

  Biorąc pod uwagę że tv to powtórka za powtórką to jest co przegapić..

 • Cyr4x

  A to jest jakieś coś ekstra dodatkowo płatne, czy działa z każdym dekoderem? Czy koniecznie musi być horizon?

 • http://twitter.com/htaler Hubert Taler

  Z tego co wiem, to tylko horizon to obsługuje i usługa jest bezpłatna.

 • Radek Kokoszka

  Mam i korzystam ale… o przewijaniu zapomnijcie. Reklamy nie przewiniecie a tym samym filmu czy programu. Przewijanie działa na wybranych kanałach. Nie wszystkie programy i filmy są nagrywane. Podejrzewam że chodzi o koncesję i takie tam. Błędy nagrywania zdarzają się dosyć często np powtarzająca się stopklatak + brak możliwości przewijania kończy możliwość odtworzenia materiału. Więc nie jest tak doskonale jak sugeruje autor. Nie mniej jednak przydatna i wygodna opcja która jeśli tylko zostanie poprawiona na stałe zagości w moim tv :)

 • fotooko

  tak z ciekawości jakie kabelki trzeba było podłączyć do nagrywania w magnetowidzie?
  Z tymi nerdami do ustawienia godziny i ustawienia czasowego nagrywania to bym tak nie wymyślał. Do dzisiaj są osoby które umieją coś obsługiwać bądź nie trzeba tylko chcieć przeczytać instrukcję. Owszem były problemy z rozróżnianiem video od magnetowidu czy tam jak ktoś już miał magnetowid to też trzeba było do nagrywania mieć kasetę z niewyłamanym „okienkiem” jak było to się taśmą zaklejało :)

 • http://twitter.com/htaler Hubert Taler

  Trzeba było podłączyć kabel antenowy do wejścia antenowego w magnetowidzie, i kolejny kabel do TV. Tym sposobem telewizor był podłączony do sygnału TV „poprzez” magnetowid.

 • fotooko

  No ale to standardowe podłączanie jest nie jakaś filozofia :)No ale racja zawsze znajdzie się jakiś Wujek, Ciocia, Babcia, sąsiadka. Najlepiej było jak cię wołali że chcą coś nagrać a tu zonk to tylko video :)

 • Niemirovsky

  To samo zamierza wprowadzić nc+ jeszcze w tym roku.

 • www

  Z tego co pamiętam to te słynne migające zera pochodziły stąd, że po każdym odłączeniu od sieci (energetycznej) – restartował się zegar. Wiadomym z resztą było, że w nocy nic nie może się świecić, bo ciągnie bardzo duuuuuuuużo prądu. Na drugi dzień, szczególnie jak magnetowid już chwilę w domu był, nikomu już nie chciało się go ustawiać.

 • gorges

  Dziękuję za radę. Teraz moje życie stało się prostsze

 • Tomek

  Niestety jest kilka wad. Zauważyłem, że usługa nie nagrywa np. niektórych bajek. Niby cały kanał „bajkowy” jest nagrywany, ale nie można niektórych bajek odtworzyć np. Transformersy (prawa autorskie?). Drugą niedogodnością, którą zauważyłem jest to, że niektórych programów nie można przewijać np. Milionerzy z TVNu. Gdy chcesz przewinąć reklamy pokazuje Ci się komunikat, że ta funkcja jest wyłączona…

 • zakius

  no i tu by się przydało mieć jakieś trochę lepsze złącze uniwersalne niż CI, bo jednak konieczność postawienia kolejnej skrzynki i używania drugiego pilota boli…

 • Xytras

  Gosciu badz powazny… Artykul na zamowienie to reklama, nie recenzja, dosc znaczna roznica.

 • Tomasz Majka

  polecam się na przyszłość

 • Tomasz Majka

  ale jeżeli czytasz tego rodzaju blogi to masz świadomość że możesz trafić na tego typu art. Inaczej zastanawiasz się co jest nie tak z rzeczywistością.
  Takie blogi żyją z takich artów.

 • Mocart

  Ja nie mam czasu oglądać TV.

 • puchatek2

  u konkurencji można przewijać tvn, można z catchupa wybrać dowolną dostępną pozycję i przyciskiem rec przenieść do swoich nagrań.
  Mam pytanie czy oglądając z replaya programy są w całości czy np zdarza się ze odtwarzanie się zatrzymuje przed końcem programu bo program rozminął się z ramówką i trzeba z listy wybrać następny program by kontynuować aktualnie oglądany ale urwany w trakcie?

 • puchatek2

  na satelicie? to jakie dyski w dekoderach będą dawać by wszystko się nagrywało?:)

 • Niemirovsky

  Żadne, bo to będzie i jest (w UPC) usługa internetowa.

 • DeGrasse

  NO i rządzi tam miły starszy pan przecież.

 • Arkadiusz Szechlicki

  to tak jak u nas :(

 • puchatek2

  ale tu mówimy o nc+ chyba ze jest jakieś nc+ nie na satelicie?

 • puchatek2

  ale tu mówimy o nc+ chyba ze jest jakieś nc+ nie na satelicie?

 • puchatek2

  ale tu mówimy o nc+ chyba ze jest jakieś nc+ nie na satelicie?

 • puchatek2

  ale tu mówimy o nc+ chyba ze jest jakieś nc+ nie na satelicie?

 • http://gbreal.pl GBreal

  Dekodery nc+ można podłączyć do internetu i w ten sposób oglądać np. HBO GO – nawet wtedy, gdy występują problemy z sygnałem satelitarnym

 • Niemirovsky

  Tak, a UPC jest kablowe. I co z tego? Nic. Obaj operatorzy oferują usługi online. nc+ ma nc+go, a niedługo ma też wystartować z ofertą telewizyjną bez potrzeby posiada anteny satelitarnej, pełne OTT.

 • Robert M

  Przecież takie rzeczy robiło się od razu przy instalacji sprzętu, później już tylko programowanie kanałów w magnetowidzie i pilot do TV nie był już tak potrzebny ;) Poza tym ustawienie godziny czy funkcji timer w większości sprzętów było proste. Taki Samsung czy Grundig miał bardzo wygodne OSD do tego. Chyba, że mówimy o wczesnych latach 80 :D

 • Robert M

  A UPC to myślisz, że skąd ma sygnał?

 • Robert M

  Przecież ty to oglądasz na tablecie, bo przed TV nie jesteś w stanie zająć wygodnej pozycji :D

 • http://i-web.pl WhiteOwl

  A jaka cena tej usługi?

 • Morski Morświn

  Jeśli można przewijać reklamy to ma to sens chociaż z drugiej strony szkoda życia na durne seriale z tv, lepiej obejrzeć porno :)

 • http://twitter.com/htaler Hubert Taler

  0 zł 0 gr

 • http://twitter.com/htaler Hubert Taler

  No ja mówię z punktu widzenia tego, który musiał latać i ustawiać (a i tak były scysje bo wujowi w Niemczech samo przestawiało kanał – TV tam nadawała odpowiednie sygnały – a u nas nie chciało).

 • http://twitter.com/htaler Hubert Taler

  „Gościu” to sobie możesz mówić do swoich kolegów.
  Każdy artykuł jest na zamówienie, chyba że jesteś grafomanem i piszesz „dla przyjemności”. Recenzja może powstać również we współpracy z firmą – która udostępnia produkt lub usługę do recenzji. Reklama z kolei to przekaz w całości kreowany przez kupującego – to znacząca różnica, jak sam piszesz.

 • fotooko

  to były czasy nie to co teraz :)

 • iGrzybowski

  Mogliby połaczyc wszystkie wkurzajce aplikacje vod od polsatu, tvnu czy hbo wlasnie w taką usluge a kasa z reklam (np 90%) szłaby do dostawcy contentu – tak bedzie wygladac telewizja przyszlosci, będzie leciało ciurkiem ale tez bedzie mozna obejrzec na żadanie tylko z reklamami przed seansem zeby niie było cwaniakowania niewygodnego jak z VHS ze sie film nagrywało po reklamach i pauzowało na czas reklam xD

 • sittek997

  Nikt nie wspomniał o tym, że na Replay nie da się przewijać, aby przypadkiem nie ominąć nachalnych reklam, a przed projekcją trzeba obowiązkowo zaliczyć blok reklamowy, ponieważ dodaje ekstra kilkanaście minut. Czasowo jest to loteria, zazwyczaj kilkanaście minut poślizgu. Funkcjonalność FATALNA. Kilka razy spróbowałem i już mam serdecznie dość – jeśli tego nie zmienią na pewno NIE BĘDĘ Z TEGO KORZYSTAŁ !!!!!!

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement