Internet wypowiedział wojnę youtube’owej patologii. Popularny youtuber pod ostrzałem

Artykuł/Media 15.04.2017
Internet wypowiedział wojnę youtube’owej patologii. Popularny youtuber pod ostrzałem

Społeczność skupiona wokół streamera DanielMagical wzięła sobie za cel zniszczenie youtuberów taplających się w patologicznym, pełnym wyzwisk i chamstwa bagnie.

Po Medusie, który stracił partnerstwo sieci, przyszła kolej na Rafonixa.

Kim jest Rafonix?

Jego prawdziwe imię i nazwisko to Marcin Krasucki. To youtuber, który zajmuje się przede wszystkim graniem w gry. Jego kanał subskrybuje 277 tys. osób, ale o prawdziwej sile świadczy jego facebookowa grupa, która ma 79 tys. członków.

Rafonix robi także streamy na żywo, w których popisuje się swoją nienaganną polszczyzną, tolerancją w stosunku do osób innych wyznań i niepełnosprawnych, a także zdrowymi relacjami rodzinnymi. Kiedy jakiś widz ma problem, może się zgłosić do Rafonixa z prośbą o radę, a ten na pewno nie zostawi go w potrzebie. Z takiego obywatela jest również dumne miasto Białystok, rozsławione na całą Polskę glorią Rafonixa.

Nie wierzycie? Zobaczcie sami jego filmy:

Wydaje się jednak, że decydujący wpływ na wydarzenia ostatnich dni miał poniższy film, w którym Rafonix groził nowemu idolowi Wykopu – DanielowiMagical, o którym pisałem przed tygodniem:

Dopiero wtedy za Rafonixa wzięła się społeczność Wykopu, gdzie opublikowano petycję do sieci partnerskiej Epic Masters, z którą związany jest Rafonix. Na jej reakcję nie trzeba było długo czekać.

Sieć Epic Makers wypowiada umowę Rafonixowi.

Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy zostali urażeni jego nagraniami i sposobem zachowania. Nie chcemy propagować agresji i przemocy w internecie i jest nam bardzo przykro, że pan Marcin pomimo naszych próśb nie poprawił swojego zachowania – napisała sieć.

Choć Epic Masters zarzeka się, że z rozwiązaniem umowy nie miała związku akcja na Wykopie, to trudno w to uwierzyć, bo oba wydarzenia zgrały się idealnie w czasie.

Zastanawia mnie jednak to, jak taki ktoś jak Rafonix pozyskał partnerstwo sieci Agory? Przecież wystarczy zobaczyć choć jedno jego wideo, aby – jak to się mówi – „dostać raka”. Być może standardy pozyskiwania współpracowników powinny być znane, bo w tej chwili wygląda to tak, jakby liczyły się jedynie słupki oglądalności.

Wykop: to jeszcze nie koniec.

Użytkownicy Wykopu zapowiadają, że to jeszcze nie koniec i będą dalej walczyli z bagnem polskiego YouTube’a, co szczerze pochwalam. Następny na celowniku: Isamu.

Choć popieram akcję Wykopu, to muszę również zauważyć, że ten sam portal również bardzo często promuje patologiczne zachowania, m.in. w osobie DanielaMagicala. Nierzadko Mikroblog wypełnia hejt, stalking czy rasizm, a poziom humoru niewiele odbiega od rynsztokowego.

Ta akcja pokazuje, że nie ma zjawisk jednoznacznie czarnych albo białych.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement