Tanio nie będzie…. Sonos Playbase – najlepiej grająca podstawka do telewizora

Artykuł/RTV 08.03.2017
Tanio nie będzie…. Sonos Playbase – najlepiej grająca podstawka do telewizora

Ta podstawka do telewizora nie tylko dobrze wygląda, ale też… wydaje dźwięki. Oto Sonos Playbase.

Sonos to dziś jeden z liderów nowoczesnego, bezprzewodowego audio. Ich głośniki to kwintesencja spełnienia oczekiwań współczesnego użytkownika – dobrze wyglądają, świetnie grają, a do tego komunikują się ze sobą i można się między nimi przełączać w prosty sposób.

Do tej rodziny połączonych głośników dołączył właśnie Sonos Playbase – grająca podstawka do telewizora.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, Sonos Playbase powstał jako odpowiedź na prostą statystykę: 70% telewizorów w domach stoi na jakimś meblu.

CEO firmy, Patric Spence, przyznaje, że soundbar firmy (Sonos Playbar) spełniał oczekiwania tylko tych pozostałych 30%, których telewizory są zawieszone na ścianie. Stąd też powstanie grającej podstawki pod telewizor, która dużo lepiej wpasowuje się do przeciętnego mieszkania.

I faktycznie, Sonos Playbase, szczególnie w czarnym kolorze, staje się niemal niewidocznym elementem domowego zestawu RTV, w zasadzie niknąc pod telewizorem.

Podstawka ma wymiary 58 x 720 x 380 mm i może bezpiecznie udźwignąć nawet 35 kg, dzięki specjalnej konstrukcji z wypełnionego szkłem poliwęglanu. O ile druga wiadomość jest bardzo dobra, o tyle pierwsza dość znacząco ogranicza bazę klientów i wymusza zakupowe kompromisy – chcąc postawić telewizor na tej podstawce, musimy wybrać urządzenie z nóżką pośrodku panelu, a większość modeli o dużych przekątnych ma zazwyczaj dwie nóżki na krańcach obudowy, które nie zmieszczą się na podstawce Sonosa, a podstawka z kolei może się nie zmieścić pod nimi.

Sonos Playbase.

Wnętrze Sonos Playbase skrywa 10 indywidualnie napędzanych przez wzmacniacze klasy D głośników, które emitują dźwięk poprzez frontowy grill urządzenia, wewnątrz którego Sonos wywiercił aż 43 000 otworów… choć nie mam pojęcia, dlaczego firma zdecydowała się pochwalić tą liczbą.

Obsługa podstawki jest bajecznie prosta. Do podłączenia wymagany jest tylko kabel optyczny biegnący od telewizora i kabel zasilający. Jeśli chcemy, możemy też podłączyć kabel Ethernet, ale oczywiście Playbase posiada też wbudowane dwuzakresowe Wi-Fi.

sonoy-playbase-1 (2)

Przy wykorzystaniu Sonos Sub i dwóch głośników Sonos Play: 1 możemy w prosty sposób stworzyć zajmujący niewiele miejsca zestaw 5.1.

Sonos Playbase możemy obsłużyć wykorzystując dedykowaną aplikację mobilną na smartfonie, lub poprzez prosty panel dotykowy na górnej części obudowy.

Tanio nie będzie, ale z pewnością będzie warto.

Sprzedaż Sonos Playbase na całym świecie rusza 4 kwietnia. Nie znamy jeszcze polskiej ceny, ale zagraniczny sklep wycenia podstawkę na 700 dol., więc spodziewałbym się kwoty oscylującej w okolicach 4 tysięcy złotych.

Czy to dużo? Zależy jak na to spojrzeć. Za te pieniądze z pewnością możemy już kupić solidnie brzmiący zestaw domowego Hi-Fi, ale nie będzie on tak prosty w obsłudze jak Sonos i… jakkolwiek to brzmi, nie będzie Sonosem.

Siła ekosystemu tej firmy polega na ścisłej integracji wielu głośników i możliwości swobodnego przełączania się między wykorzystywanymi urządzeniami. Do tego system świetnie współpracuje ze Spotify.

Biorąc to pod uwagę, oraz fakt, że Playbase zapewne będzie brzmiał dużo lepiej od większości dostępnych w tym przedziale cenowym soundbarów czy systemów domowego Hi-Fi, kwota 4 tysięcy złotych nie wydaje się być przesadnie wygórowana. Choć oczywiście – tanio też nie jest.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • Grigor

  Jedynie kto może konkurować z Sonos to Yamaha z swoimi projektorami dźwięku. Resztę lepiej sobie darować i odpuścić.

 • Slawko

  Tylko strata kasy na taki wynalazek, ani to dobrze zagra w stereo ani w kinie domowym.
  700 dolców i nawet suba brak w zestawie ?
  bez suba to nie zagra lepiej w kinie domowym od byle soundbara z subem
  za polowe ceny tego wynalazku.

 • Apollion

  Wszystko fajnie… tylko wydaje mi się, że spóźnili się na imprezę 2- 3 lata.
  Jest to typowy SoundPlate, a tak naprawdę wszyscy inni producenci wycofali już takie rozwiązanie z oferty.

  Ponadto prywatnie liczyłem, że w końcu, Sonos wymyśli złącze HDMI ARC, aby można to łatwo obsługiwać. Byłoby to jedyne rozwiązanie uzasadniające brak fizycznego pilota.

 • http://michalkosecki.com Michał Kosecki

  Sonos mógłby odświeżyć swoją linię głośników PLAY – tam nadal nie ma obsługi 5G.

 • elliott

  I tak daleko mu do firmy Focal, blisko tylko cenowo. Jakościowo i dźwiękowo przepaść.

 • aaa

  Jak dawniej np. taki Luxman wprowadzał w 1987 nowy model odtwarzacza CD (DA-09) to w reklamie porównwno odpowiedź na impuls typu delta Diraca innowacyjnego przetwornika fluency DAC (opartego na interpolacjach Dr. Toraichiego) z tradycyjnym przetwornikiem. Teraz producent chwali się wzmacniaczem w klasie D (nawet nie E lub F) i … 43000 otworami w obudowie. Albo mam jakąś psychozę albo się cofamy.

 • haw

  no tak, kupic sobie glosnik za 4 kola zeby posluchac mptrojek ze spotify :)

 • Morski Morświn

  Spoko może być pod warunkiem że tv jeat dodatkiem do głośnika :)

 • TeamBOSE

  #teamBOSE

 • MASAKRA

  Jak tylko wyjdzie w Polsce to biorę.

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement