Oto nowy Spider’s Web!

Artykuł/Spider's Web 23.03.2017
Oto nowy Spider’s Web!

To – o ile dobrze liczę – 5 wersja graficzna w historii Spider’s Web (liczonej od 2010 r.), ale zdecydowanie najważniejsza. I to akurat nie ze względu na nowy layout.

Oczywiście nowa szata graficzna jest bardzo ważna, ale w tym przypadku ważniejsze jest co innego – przepisaliśmy kod Spider’s Weba od nowa.

Po raz pierwszy od 2010 r. programistyczny kod naszego serwisu nie jest kolejny dosztukowywany, dopisywany, nadpisywany, lecz po prostu od nowa stworzony. Zupełnie jakbyśmy napisali Spider’s Weba od nowa.

To kolosalnie istotna zmiana – dla nas i dla Was, Czytelników

Dla nas, bo stwarza nam to zupełnie nowe możliwości customizacji serwisu, strony głównej, układu poszczególnych bloków tematycznych, reklam (a jakże!). Dla nas, bo serwis jest znacznie lżejszy, lepiej przystosowany do przeglądania na urządzeniach mobilnych, a to – jak wiemy – niezwykle istotne także w kontekście budowania ruchu.

Dla Was, bo serwis będzie działał znacznie, ale to znacznie szybciej – będzie szybciej się ładował, będzie pobierał znacznie mniej pakietów danych internetowych, będzie też lepiej skalowany na Waszych poszczególnych urządzeniach.

A sam layout?

Strona główna nowego Spider’s Web

Gdy debiutował Spider’s Web Rozrywka, mówiłem Wam, że nowy Spider’s Web będzie wyglądał podobnie. I dziś możecie się o tym naocznie przekonać.

Jest podobnie, choć oczywiście na dużym SW jest znacznie więcej elementów, znacznie więcej mechanizmów. Strona główna zawiera więcej tematycznych bloków, mechanizmów, którymi będziemy rotować. Nie chcę dziś odkrywać przed Wami wszystkich kart. Zaglądajcie do nas często, a przekonacie się, że strona główna będzie aktywnie żyła.

Jak czytać nową stronę główną?

Tematyczny widget na Spider’s Web

Wiem, że wielu z Was ma problem z tym, że strona główna Spider’s Web przestała być w pełni chronologiczną. Nowa wersja graficzna naszego serwisu jeszcze to… pogłębia.

Taki jest jednak wymóg dzisiejszych czasów, tak zmienia się sposób konsumowania treści internetowych, sposób dotarcia do treści, przekierowywania ruchu, że dziś strona główna serwisów contentowych pełni inną rolę, niż wcześniej. Stąd mniejsza dbałość o chronologię.

W nowej wersji strony głównej Spider’s Web mamy od góry dwa strumienie kafli.

Po lewej stronie od góry:

 • polecane – czyli teksty, które są aktualnie dla nas najważniejsze, które polecamy. Może ich być w nowej wersji 5, może być 3 lub 1.
 • najnowsze – tu zaczyna się stream z najnowszymi wpisami, które lądują na głównej. Zawiera on także wybrane teksty z naszych serwisów-córek, czyli: Spider’s Web Rozrywka oraz Bezprawnik
 • tematyczny box – poniżej zaczynają się tematyczne boksy, w których grupujemy tekst z wybranych zagadnień

Z prawej strony z kolei mamy sidebar, w którym będziemy promować jeszcze inne teksty według różnych kluczy: popularności w dłuższym terminie, liczby komentarzy, liczby reakcji, itd.

Strony wpisów

Nowy wygląd strony z wpisem

Może na pierwszy rzut oka nie widać zbyt wielu zmian na stronach z wpisami, ale zapewniam, że także tutaj zmiany są całkiem rewolucyjne.

Przede wszystkim zrezygnowaliśmy z lewego sidebaru, gdzie prezentowaliśmy sylwetkę blogera, wraz z listą jego ostatnich tekstów. Teraz to miejsce przeznaczamy na nieco szerszą szpaltę dla tekstu oraz zdjęć.

Zdjęcia w nowej wersji Spider’s Web odgrywają znacznie większą rolę. Ich prezentacja oraz umiejscowienie we wpisach będzie nieco inne, bardziej charakterystyczne i widoczne. Zmieniliśmy także wygląd stron naszych materiałów z galeriami, które nazywamy ‚Bary-style’.

Jak zapewne szybko zauważycie, wprowadziliśmy też fundamentalną zmianę w liczniku reakcji przy tekstach. Teraz informować będziemy o „liczbie reakcji”, na którą składać się będą nie tylko komentarze, ale chociażby także szery Facebooka.

Strona mobilna

Nowy wygląd strony mobilnej

Zmienia się też strona mobilna Spider’s Web. Będzie teraz ona bardziej tożsama z wersją desktopową. Rezygnujemy w niej z czysto chronologicznego układu na rzecz prezentacji wszystkich bloków tematycznych i elementów z desktopowej strony głównej.

Jeszcze nie wszystko działa

Nowy serwis przepinaliśmy dziś w nocy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jeszcze nie wszystko działa, że nie wszystkie małe błędy wyłapaliśmy, że nie wszystkie niuanse graficzno-funkcjonalne wypieściliśmy. Będziemy na tym pracować przez kilka najbliższych dni.

Niemniej jednak dla mnie, dziś, 23 marca 2017 r., to bardzo ważna data w historii Spider’s Weba. Bo to tak, jakbyśmy odpalali zupełnie nowy serwis.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • isio

  Szkoda że to wszystko zmienialiście, przyzwyczaiłem się do poprzedniego wzornictwa i było ono dla mnie wygodne. No ale może przyzwyczaję się też do tego. Wole jednak jak artykuły sa jakoś poukładane a nie porozrzucane po stronie i ciężko znaleźć coś ciekawego dla siebie. Tak jest właśnie w tej nowej wersji.

 • Lobert Rewandowski

  To dlatego wczoraj około 2-3 Spidersweb był „nieczynny” :-)

 • kofeina

  Po 23 już był nieczynny

 • smitu

  Tak było :)

 • Pablo Picasso

  Pożywiom – uwidim czy zmiany na plus czy na minus. Anyway good luck! :)

 • http://szklanysamuraj.pl/ Konrad Błaszak

  Jest ładnie ;) Testy pokażą jak dużo się zmieniło ;)

 • Wodnik Szuwarek

  Bardzo mi się podoba. Ewidentnie widać, że to prezes Pająk wyznacza trendy w polskim internecie.

 • kofeina

  Dawno nie czytałem takich głupot (czyt. lania wody) – to o braku chronologii i „tak się teraz robi, bo tak”. Ale nie chcę tym nikogo urazić, bo…

  Sam layout jest naprawdę fajniejszy niż wcześniejszy.
  Uważam jednak, że kogoś pogrzało wymyślając takie zastosowanie słowa „interakcje”. I strefę „Polecane” w takim kształcie w jakim jest – belką „gorący temat” kończycie wizualnie tę część i dalej wydaje się, że jest już inna. Ale nie jest.
  Żeby się dostać do „najnowszych” ze „startu” trzeba przewinąć sporo strony. Nie to, że ludzie nie scrollują, bo scrollują, ale powinno im się zostawić jakiegoś „tipa”, że jest za czym.

  Ale to nie ja projektowałem, więc ;)

  P.S. Wielki plus, że nie ulegliście Jakubowi Kralce i nie daliście justowania tekstu :P

 • Mustachian

  „Jeszcze nie wszytko działa”

  Na pewno korekta jeszcze nie działa.

  PS. Szkoda, że działu „Polecane” nie można usunąć. Wolałbym widzieć nowe artykuły od razu.

 • Nexus

  Jakie zmiany? Dalej jest to najgorszy technicznie serwis w sieci którego prawie że nie da się przeglądać na mobile przez skrajnie idiotyczny pomysł by automatycznie ładować kolejne artykuły. Nic się nie zmieniło.

 • Daniel

  Na telefonach widzę głównie reklamy i to jest okej ale bardzo ciężko się „dobić ” do najnowszych tekstów :(
  Ogólne Super wygląda

 • Zdzisław

  To jeszcze czas na czystki wsród redaktorów i będzie super. A jak skupicie sie tylko na technologiach a nie politykowaniu to bede w niebo wziety.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  To będzie poprawiane, bo rzeczywiście nowe teksty są za nisko

 • Juszi

  Dzięki za trzymanie się grupowania rzeczy tematycznych (RTV, samochody, Christian Slater) – dalej można to łatwo wycinać ublockiem.

 • perlusconi

  „customizacji serwisu” zrejpowałeś polska język całościowo, bez lubrykantu.

  PS. wiedz, ze cos jest nie tak jesli musisz pisac instrukcje czytania strony glownej ;)

 • Rafał

  Strona wpisu świetna, mimo, że nie mam włączonego na SW AdBlocka, to czyta się to teraz znacznie wygodniej – przynajmniej dla mnie. Jest lepiej. Chociaż nie wiem, czy sekcje komentarzy i proponowanych tekstów nie powinny być zamienione kolejnością, albo jakoś inaczej ułożone, bo na początku miałem wrażenie, że wywaliliście komentarze (trzeba było scrollować i scrollować) :-))

  Ale strona główna, to… hmm… no nie bardzo, nie bardzo. Wszystkiego jest za dużo i wszystko jest za duże. Ciężko się w tym połapać. Nie wiadomo gdzie patrzeć, na co zwrócić uwagę. Tak samo wrzucony gdzieś pośrodku blok „poznaj blogerów (…)”. To chyba nie jest miejsce dla niego. Przewijam stronę główną i nagle ten blok… wydawało mi się, że to już koniec strony o.O

  Dobrze, że chociaż te wpisy są teraz lepsze, bo dużo osób i tak używa czytnika RSS (przynajmniej tych świadomych osób), więc nie zawsze „wchodzi na główną”.

  Good luck!

 • https://twitter.com/morcinus Marcin Bąkowski

  Super! Najfajniej wygląda część motoryzacyjna z czarnym paskiem. Chciałbym, żeby kiedyś pojawił się też czarny layout i możliwość przełączania między nimi, co by w nocy po oczach nie raziło :)

  Co do chronologii to przy obecnej ilości tekstów dziennie faktycznie można by przegapić te najważniejsze, więc wyszczególnienie tematyczne jak najbardziej na plus.

 • Fallmau

  średnio mi się to podoba :/ zamiast 3 wpisów teraz są po 2, a dodatkowo duże odstępy między nimi przez co trzeba sporo scrollować. Za dużo zmarnowanego miejsca, jak dla mnie to krok w tył.

 • Kiciuk

  `Oczywiście nowa szata graficzna jest bardzo ważna, ale w tym przypadku ważniejsze jest co innego – przepisaliśmy kod Spider’s Weba od nowa.`
  spidersweb.pl/wp-admin/
  Przepisany wordpress od zera.
  Gratki.

 • Fallmau

  Dzięki za tipa, teraz jest dużo lepiej :)

 • maxwell

  Jaki tech stack?

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Żaden. Produkcja w pełni własna

 • smitu

  Ale po co ta złośliwość?

  Przemek użył przenośni i przecież na chłopski rozum wiadomo, że nie przepisywaliśmy CMS’a tylko wszystko co wokoło niego potrzebne do funkcjonowania serwisu.

 • smitu

  Miejsce się wypełni dodatkową treścią. Redaktorzy prowadzący mają fajne narzędzia pod to ;)

 • Mariusz

  Szkoda tylko że apke na Windows 10 olaliście.

 • smitu

  Justowanie jest dla dziewczyn! :P

 • Juszi

  To jeszcze tip nr 2, tu zazwyczaj panuje większy ordnung, niż w tym generowanym losowo ułożeniu artykułów na głównej:
  http://www.spidersweb.pl/category/glowna

 • kofeina

  Mieli aplikację?

 • smitu

  Mieli :)

 • kofeina

  Bez sensu :P

 • Marek Roszatycki

  Jest fajnie, chociaż jedna rzecz mi się nie podoba – po otwarciu artykułu, żeby dojść do pierwszej linijki tekstu, konieczne jest przewijanie (widać tylko wielką reklamę i wielki obrazek z tytułem).

 • Piotr Matuszewski

  „szery Facebooka” to też jest niezłe. Po prostu kpina z ojczystego języka.

 • sdsdsdsdsd

  „Po raz pierwszy od 2010 r. programistyczny kod naszego serwisu nie jest kolejny dosztukowywany, dopisywany, nadpisywany, lecz po prostu od nowa stworzony. ”

  Czyli co, pozbyliście się WordPressa?

 • http://cozzie.vegepic.net/ Cozzie

  Jak jest zatrudniony dobry korektor to jednak justowanie sprawia, że tekst wygląda ładniej :)

 • sdsdsdsdsd

  Justowanie bez łamania wyrazów wygląda źle.

 • Mariusz

  Mieli.

 • Artur Łukasz

  *dodatkowymi reklamami.

 • Optymista1

  W tej nowej wersji szwankuje RSS, ucina i nie pokazuje całego tekstu.

 • zakius

  strona główna to nadal taka sama kaszana jak wcześniej, tylko jeszcze brzydsza
  do tego brakuje widocznego linka do feeda jak i meta
  w feedzie z jakiegoś powodu pojawiają się leady (nawet nie wpisy!) pozostałych serwisów
  na stronie wpisu reklama zajmuje tyle miejsca, że nawet zdjęcie się nie mieści
  nadal funkcjonuje to idiotyczne doczytywanie dalszych wpisów jak się kawałek za daleko przewinie
  świetna robota!

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Będzie poprawione.

 • zakius

  tak na szybko to klasy article-large nie używają do niczego innego ani atrybutu data-equalizer o wartości polecane
  czyli da się, ale nie będę mówić jak, bo ktoś się może obrazić

 • Lawstorant

  No przynajmniej wreszcie strona mobilna nie przewija się na boki.

 • zakius

  no nie jest to takie oczywiste, ja bym przy pierwszej okazji wordpressa się pozbył (albo po prostu nigdy go nie stawiał, za dużo z nim zabawy jak się nie pracuje w nim całe życie)

 • zakius

  a kiedyś tak było? na jakiej przeglądarce? na edge wszystko ok

 • www

  Bardzo elegancki, prosty i przejrzysty serwis po zmianie. Jestem jak najbardziej za.

 • Lawstorant

  Kilpy z youtube wystawały gdziekolwiek viewort był mniejszy niż 640

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Do 5 nad ranem.

 • Saitaver

  Na górze strony powinno być logo z odnośnikiem do strony głównej. Nie będę klikał wstecz jak jakiś prymityw.

 • Paweł Jadczak

  Elegancko, wczoraj faktycznie nocą siadła strona. zmieńcie na mobilnym mały detal, gdy wysuwa się menu to wchodzi słabo, zróbcie po prostu left: 100% do left 0px i menu się schowa, i bez tego przejścia z opacity, nie ma sensu stosować tu tego translate bo to spowalnia działanie strony przy wysuwaniu. Mam Galaxy S6. I nie ma co wtedy żonglować tym display’em, odejdzie js i będzie samo css z transition

 • Mateusz Nowak

  To nie my. To cały świat go olał. Łącznie z Microsoftem​.

 • kofeina

  To dobrze, że nie czekałem ;)

 • kofeina

  Cały świat olał Waszą apkę na Windows 10?

 • Juszi

  Adblock Ci je najprawdopodobniej wycina.

 • Marek

  Pierwsze wrażenie? szok, gdzie się podział znajomy Spidersweb i co ja tu robię? Drugie wrażenie, szczególnie po opisaniu tutaj co jest czym? To może mieć sens, i wygląda fajnie :)

 • Namar Okmar

  Cześć, tutaj może zauważysz, nie wiem czy to specjalne działanie czy pomyłka. Po kliknięciu w artykuł – np ten, brakuje powrotu z artykułu do strony głównej, albo jest nieintuicyjny (jakieś logo na górze by się przydało)

 • Mateusz Nowak

  Wyłącz adblocka, a potem oceniają wygląd strony ;)

 • http://cozzie.vegepic.net/ Cozzie

  Dlatego wspomniałem o profesjonalnej korekcie :)

 • Mariusz

  Ja nie olałem. ☺

 • Juszi

  To możecie urządzać zjazdy z red. Gajewskim :)

 • http://www.lokalnamanufaktura.pl Adrian Ratajczak

  ublock zablokował górką belkę

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Klik w logo przecież działa :)

 • smitu

  Chyba profesjonalnej stracie czasu :)

  Tzn. są rozwiązania, że justowanie może wyglądać OK, ale ja jestem zwolennikiem braku justowania.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Wyłącz adblocka kolego. Wstyd.

 • smitu

  Adblocka masz?

 • Mateusz

  Powiem szczerze: fajnie wam to wyszło. Strona jest faktycznie lżejsza, a przewijanie strony jest super płynne. Co najważniejsze w mojej skromnej opinii, strona jest bardziej przejrzysta i czytelniejsza względem poprzedniego layoutu. To jest #DobraZmiana.

 • Saitaver

  Sprytny manewr. Wyłączę adblocka, obym się nie zawiódł nachalnymi reklamami.

 • Namar Okmar

  Ublocka, edytowałem post, czy to walka z blokerami czy przypadek w nazwie któregoś z elementów strony? BTW na starej wersji widziałem reklamy nawet z ublockiem

 • Dima Noizinfected

  Disqussa na widoku mobilnym nie udalo mi sie znalezc, od razu widzialem inny artykuł. To bardzo, bardzo źle…

 • Mateusz Nowak

  To go wyłącz :)

 • http://muzykawobrazkach.blogspot.com/ Maciej Kubiak

  wow, do konkurencji się udałeś? :D

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Postaramy się ;)

 • 高見彩乃
 • http://vana.pl flamner

  „Po raz pierwszy od 2010 r. programistyczny kod naszego serwisu nie jest kolejny dosztukowywany, dopisywany, nadpisywany, lecz po prostu od nowa stworzony. Zupełnie jakbyśmy napisali Spider’s Weba od nowa.”

  hehe, ale dalej na mulącym i dosztukowanym darmowym cmsie wordpress XD

 • Mateusz Nowak

  Wyłącz adblocka u nas :)

 • http://devblog.eu Rafał Morawiec

  STrona powinna być tak robiona, żeby użytkownik od razu się połapał a nie musiał czytać wyjaśnień/opisów ;)

 • Mateusz Nowak

  Pod wpisem masz 2 kafle z polecanymi, a pod nim Disqus. Tak jak na desktopie.

 • smitu

  Albo poczekaj na fixa :)

 • Stefan Batory

  Reklamy wyglądają teraz świetnie!

 • Mateusz Nowak

  Nic tylko klikać! :D

 • smitu

  ma rację :)

 • Bart

  Mam nadzieję że nowy Spidersweb skończy z polityką na swojej stronie.

 • smitu

  No właśnie próbujemy namierzyć co jest przyczyną tego, że logo się nie wyświetla ;)

 • http://vana.pl flamner

  https://gtmetrix.com/reports/www.spidersweb.pl/zhiXXJet

  PageSpeed Score (45%), YSlow Score (54%), Fully Loaded Time 26.4s, Total Page Size 3.45MB, Requests 142

  niby przepisany od zera, ale szkoda ze bezmyślnie, najważniejsze że wygląd nowy

 • Mateusz Nowak
 • Lewski

  Jak dla mnie jest nieźle, ale na desktopie za dużo pustych „plam” na stronie głównej, może lepiej by wyglądało gdyby kafle/zdjęcia były większe (kwadratowe?). Chwała za to, że nowy design jest ewolucją, a nie rewolucją. Bardzo lubiłem poprzedni layout :(

 • http://devblog.eu Rafał Morawiec

  Też nie lepiej 39/46
  https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fwww.spidersweb.pl%2F

  PS Nie taki przepisany od zera – to dalej jest WordPress :D

 • http://www.lokalnamanufaktura.pl Adrian Ratajczak

  Absolutnie nie zależy mi na tej belce.

  Ale wyłączyłem, zobaczyłem migająca reklamę z prawej strony zależnie od położenia,
  Na górze strony jakiś wielki banner.

  A to imho w waszej kwestii jest by mimo blockera strona była funkcjonalna

 • Michu

  Będzie „nocna” szata graficzna z możliwością przełączenia (jak np. na DPReview)?

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Nie przygotowaliśmy jej, ale ciekawy pomysł. Pomyśliy.

 • Kuba S

  Dobrze jest :) podoba mi się.

 • AP 

  Ogólnie jest fajnie, ale miało być szybciej, a mnie się bardzo wolno wczytuje na chrome ;) Ten Lazy Load też jakoś dziwnie u Was działa… I ja jestem zwolennikiem polecanych i potem chronologii, a nie takiego bałaganu gdzie często widzę po 3 takie same artykuły na wysokości jednego ekranu :)

 • GhostVoice

  uBlock zablokował wasze logo jako reklamę :v
  Just sayin…

 • AP 

  Aa to wyjaśnia czemu też nie mam loga przy adblocku ;)

 • http://devblog.eu Rafał Morawiec

  Dostaniesz odpowiedź, żeby wyłączyć uBlocka :D

 • Zenielon

  Przez ten brak chronologii coraz rzadziej chce mi sie tu zagladac i szukam alternatywy.

 • http://twitter.com/jakubkralka Jakub Kralka

  No to masz problem

 • Bartłomiej

  Mogą zostawić Kralkę. Nawet jeśli emanuje poglądami, to czyta się go przyjemnie. Co innego z bezprawnikiem, to rak.

 • Arek

  Czy zrobicie coś z tym, aby przewijając stronę (czytając) ten pasek z logo się chował? Na starej wersji serwisu nie było tego problemu!!!

  Zrzuty ekranu ze smartfonu, oraz z laptopa z windows 10.

  https://uploads.disquscdn.com/images/a3f2832126413870e58f7c3b4cc2128db3ed6d34fb23a7f63f63ccfced374bd5.png

  https://uploads.disquscdn.com/images/4faa5250e445598ed351753afa762303313b707c21ab6f35a0d6d87cb592fedd.png

 • http://devblog.eu Rafał Morawiec

  To możne jakiś rss w stylu Feedly lub Inoreader?

 • Krzepki Harry

  uBlock działa teraz tak skutecznie, że wyciął nawet główne logo z lewego górnego rogu :E

 • GhostVoice

  W sumie to Wy macie, skoro filtry postrzegają już nawet wasze logo jako permanentną reklamę. :P

 • AP 

  Jakby było jeszcze ładne to może by był problem ;)

 • GhostVoice

  Ciekawe, czemu filtry blokują nie tylko logo ale cały górny bar. :P

 • Czarny85stw

  coraz bliżej dna..

 • Krzepki Harry

  wniebowzięty*

 • http://szklanysamuraj.pl/ Konrad Błaszak

  Ja teraz piszę tylko u siebie ;)

  A czytam wszystkich :D

 • AP 

  Znając ich to przygotowali cały górny bar pod podmiane na reklame jak będzie kupiec :D

 • Adam

  Jest bardziej estetycznie, ale na głównej to już w zasadzie same obrazki zostały, zero treści.

 • Paveu

  Jest ładnie, nawet bardzo ładnie, dużo szybciej na starszych maszynach, ale… W nocy taka kolorystyka wypali oczy. Będzie jakiś tryb nocny? Byłoby to naprawdę duże ułatwienie.
  Do tego komentarze raczej powinny być nad proponowanymi, ale to tylko moje zdanie :)

 • 1947

  Mówiąc szczerze strona główna wydaję się być teraz mniej czytelna i bardziej „zaśmiecona”, ale może to tylko kwestia przywyczjenia

 • Admiral

  @przemekspider:disqus skąd pochodzą zdjęcia w galerii do tego artykułu ? Bo klikam na zdjęcie „Nowy wygląd strony mobilnej” i mam 7 zdjęć, w tym jedno jakiegoś biura, dwa jakieś bannery po angielsku :D

 • GhostVoice

  Muahahahhah… ale w sumie nie głupie. ;)

 • User bugs

  https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/issues/2337

 • User bugs

  wyszukiwarka nie działa, włącza artykuł z 2014

 • User bugs

  wyszukiwarka nie działa, włącza jakiś artykuł z 2014.

 • User bugs

  https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/issues/2337

 • User bugs

  fix w drodze https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/issues/2337

 • Kamil Balda

  Dałem Ci „+” za awatar.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Bug na pewno

 • User bugs

  to nie wina ublocka a filtru polskiego, Adblock Plus też wycina nawigację.

 • ŁukaszC

  Dlaczego wszystkie jest takie wąskie? To już nie rok 2000…

 • asd123

  uBlock nie przepuszcza loga :)

 • Filodendron

  5 wersja graficzna

  Liczebniki porządkowe w postaci cyfr, zapisuje się z kropką po nich (5.), bo „piąta” – nie „pięć”.

  Teraz to miejsce przeznaczamy na nieco szerszą szpaltę

  Szpalta, to surowy tekst, który nie jest połamany akapitami, nie jest przepleciony zdjęciami, itd. Gotowy news czy felieton, ma postać „łamu”, a nie „szpalty”.

  nazywamy Bary-style

  Już w którymś Twoim materiale widzę ten pseudo-cudzysłów. W żadnym języku nie istnieje taki zestaw. Najbliżej językowi słowackiemu i czeskiemu, ale nawet w tych językach, znak zamykający jest wywinięty w górę i w prawo (a w Twojej wersji w dół i w lewo). Prawidłowy polski cudzysłów wygląda „tak”.

  Będzie teraz ona bardziej tożsama z wersją desktopową.

  Sugeruję sprawdzić znaczenie słowa „tożsamy”, bo nie pasuje do niego „bardziej” ani „mniej”. :)

 • Jego Mać

  Myślałem że to wirus zaczął trawić moją przeglądarkę, a tu proszę, celowe działanie… ;)

  Faktycznie nieco lepiej działa, zobaczymy za jakiś czas jak znowu zakleicie cały ekran obrazkami i reklamami

 • Filodendron

  Chciałbyś czytać tekst w postaci wierszy o szerokości 200-250 znaków? Szerokość łamów tekstowych określa ergonomia i powiązane z nimi zasady typograficzne, a nie żaden rok. :)

 • Filodendron

  strona główna wydaję się

  Ja się wydaję, on, ona, ono się wydaje.

 • http://cozzie.vegepic.net/ Cozzie

  Ja wiem, że dla blogerów pojęcie estetyki języka jest totalną abstrakcją, ale dla ludzi, którzy dużo czytają jest to jednak coś istotnego, a nie strata czasu :)

  Chciałbyś czytać gazety, książki, profesjonalne publikacje, które nie przeszłyby przez rękę korektora ;)? Daję słowo, że nie – dlatego w miejscach gdzie tekst jest najważniejszy, dba się o takie detale.

 • ssss

  Co się czepiasz, modny chce chłop być ;)

 • Jego Mać

  Nie podoba mi się że po przeczytaniu tekstu muszę przewijać listę proponowanych artykułów zanim dotrę do komentarzy. Naprawdę inne teksty mnie nie interesują.

 • mentos

  Mi na smartfonie A5 2016 trochę klatkuje górna belka jak rozpoczynam przewijanie strony, jak wracam na samą górę strony to też jest klatkowanie jak belka dobija do góry? Skrypt tej belki chyba to powoduje.

 • Michał Aleksander

  Przy adblocku ginie logo serwisu i menu „Specjalne”. Odważne czy niezamierzone?

 • galtom

  „Dla nas, bo stwarza nam to zupełnie nowe możliwości customizacji serwisu, strony głównej, układu poszczególnych bloków tematycznych, reklam (a jakże!).

  Dla nas, bo serwis jest znacznie lżejszy, lepiej przystosowany do przeglądania na urządzeniach mobilnych, a to – jak wiemy – niezwykle istotne także w kontekście budowania ruchu.”

  A dla nas??? :-)

 • Jego Mać

  Ty jesteś towarem

 • smitu

  Odważne :)

 • babilon

  Ten brak chronologii to absolutny koszmar.Jesteście jedyną stroną, która zmusza mnie do zwężenia przegladarki i przejścia na wersje mobilną, żeby zorientować sie o co chodzi w tym burdelu. Teraz nawet to nie bedzie już możliwe.

  Możecie to robić, bo na polskim rynku nie ma konkurencji, a coś czytać z nudów trzeba. ale jeżeli tylko pojawi się coś nowego, to kopnę was w zadek bez żadnej nostalgii.

 • MatAnd

  1. Za duże odstępy na stronie głównej pomiędzy każdym rzędem artykułów. Czcionka ciut za duża chyba (do tej pory na monitorze miałem powiększenie strony ustawione na 150% i szkoda, że po zmniejszeniu skalowania nie wchodzi kolejny artykuł do rzędu (zamiast dwóch trzy na przykład), brak ciemnego motywu. Brakowało mi go już wcześniej, ale teraz strona z artykułem strasznie pusta się wydaje i biel wali po oczach. Ideałem dla mnie jest nakładka na wikipedię WIKIWAND i jej opcje, które moim zdaniem powinna mieć każda strona w sieci: https://uploads.disquscdn.com/images/8d2552565338e81f23d1ebb281da82d9aa753ec3831eae228421bfb33db86a72.png

 • mmar

  Nadal nie daje się czytać przewijając stronę spacją bo przeszkadza przypięty pasek z logo. Kiedyś to zgłaszałem, ale zupełnie mnie olaliście.

 • smitu

  Jak znajdziesz 10 osób, które też korzystają z tej funkcji to weźmiemy to uwagę przy wdrożeniu poprawek/zmian :)

 • smitu

  Od kilku już lat nasza strona nie jest biała ;)

  Czcionka za duża? Masz na myśli w treści artykułów? Jeżeli tak, to tutaj to się nie zmieniło.

 • smitu

  Polecam – http://www.spidersweb.pl/category/glowna

  I pozdrawiam ;)

 • smitu

  Sprawdzisz proszę czy tak samo zachowuje się w trybie porno? Robiliśmy fix pod ten element i powinno działać płynnie.

 • smitu

  Zawsze możesz kliknąć „dołącz do dyskusji” – https://cl.ly/jhHs :)

 • Marecki

  Czy Marczak wam robił nowy layout ?

 • smitu

  Są pewne zasady typografii, które nie zmieniają się od lat :)

  No chyba, że masz na myśli układ strony głównej, ale nad tym będziemy jeszcze pracować.

 • smitu

  Mamy to na liście bugów :)

 • smitu

  Tak, zrobimy.

 • smitu
 • smitu

  „to nie wina ublocka a filtru polskiego, Adblock Plus też wycina nawigację.”

 • smitu

  Będzie lepiej :)

 • smitu

  :D

 • Tentaki

  Kłamczuszki, nie przepisali całego kodu na nowo. To dalej ten sam wordpress.

 • smitu

  Dajcie nam trochę czasu :)

 • smitu

  Nie prawda. WordPress jest inny, bo nowszy ;)

 • babilon

  I taka powinna być strona startowa. ;)

 • Art

  To trochę zabawne, że po kliknięciu w przycisk HOME jesteśmy przenoszeni do podstrony zatytułowanej „Główna”, choć wcale nie jest to strona główna. Za to jest chronologiczna i dzięki temu lepsza od głównej. Proszę nie rezygnować z przycisku HOME z linkiem do /category/glowna.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  A co dla Was to jest poniżej przecież :)

 • Krzysztof Dmytrów

  Ja mam nieodmiennie jedną prośbę – teraz, w dobie szerokich ekranów większość serwisów marnuje boki stron. Nie dałoby rady, żeby szerokość tekstu dostosowywała się do rozdzielczości? Mam jeszcze sugestię do samego tekstu – zamieńcie słowo „szery” na „udostępnienia”, bo brzmi to okropnie :).

 • Krzysztof Dmytrów

  A ja się z Jakubem zgadzam – zdecydowanie lepiej wygląda tekst wyjustowany :).

 • galtom

  Ok.

  Po wejsciu do Was linkiem z feedly widze tylko zajawkę postu. Tak ma być? Wolalem wchodzic od razu do artykułu…

 • Michau

  No chyba jakiś tech stack musi być..

  Chyba, że PHP i jQuery to wasza własna produkcja :D

 • Mateusz Nowak

  Odpal sobie Worda na full screen, ustaw szerokość tekstu na całą stronę i zobacz, jak to się czyta. Moim zdaniem bez szans.

 • Krzysztof Dmytrów

  Nie można tego porównać. Jeżeli w Wordzie dajesz widok na szerokość strony, to powiększa się czcionka i masz mniej linijek. Tutaj liczba linijek w pionie będzie taka sama. Będzie znacznie mniej przewijania. Moim zdaniem będzie się lepiej czytało :). Wikipedia na przykład dostosowuje się do rozdzielczości i wygląda dobrze.

 • Mateusz Nowak

  ” w waszej kwestii jest by mimo blockera strona była funkcjonalna”

  xD

 • Tentaki

  Z tego co widziałem to wcześniej też mieliście 4.7.3 ;)

 • ja

  wygląda jak bezpłatny szablon z wordpress :/

 • Namar Okmar

  Hmm, na tym laptopie mam ABP i widzę wspomniany element, wcześniej z drugiego komputera z UBlockiem go nie widziałem. BTW to małe logo umieszczone obok tytułu strony na zakładce w przeglądarce(np koperta w gmailu) jest różne dla głównej strony(tutaj jest nowe niebieskie) i stron np z artykułami (tutaj są stare filetowe dymki)

 • http://nowakowski.eu Rafał A. Nowakowski

  Strona wygląda pięknie, właśnie miałem pytać kiedy nowa wersja serwisu, a tu taka niespodzianka. Mimo wszystko i tak najbardziej jestem zaskoczony Spider’s Web TV…na plus!

 • http://www.lokalnamanufaktura.pl Adrian Ratajczak

  No wut? Jeśli nie wyłączacie dostępu to niech chociaż działa jak należy.
  Nie zasługujecie na whitelistowanie bo reklamami atakujecie – sory.

 • Michał Spiechowicz

  Szkoda tylko, ze strona mobilna wyglada tak:
  Logo SW
  reklama HP
  Artykuł
  Reklama HP
  Reklama HP
  Reklama HP
  reklama Lenovo
  Reszta serwisu

 • Zenielon

  chyba jedyne wyjscie z sytuacji

 • Jego Mać

  A będziecie grzeczni, czy tak jak dotychczas?

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Będzie poprawione

 • Krzysztof

  Czy poza wyglądem zaczniecie zachowywać się jak dziennikarze i przestaniecie w tytułach i treści artykułów wstawiać własne opinie na temat tego co opisujecie?

 • Piotr Wawrzyniak

  Dopisz mnie do listy, już tylko 9 osób brakuje

 • mmar

  Nie no bez przesady, nie będę nikogo szukał, sami powinniście zbadać zachowania odwiedzających na stronie. Bez problemu da się zmierzyć kliki z klawiatury i to czy przewijają stronę spacją. Po prostu: najważniejszą czynność jaką jest czytanie macie skopaną.

 • Anon
 • Arek UK

  Oj tam… przecież była już szery szery lejdi :)

 • Przemek Erwiński

  Ja, jeszcze 8

 • Kuba Wysocki

  Akurat brak chronologiczności to dla mnie o tyle strzał w stopę, że już przy poprzedniej wersji gdy myślałem, że przeczytałem już wszystko , co mnie interesuje , nagle , po przescrollowaniu niżej przez starsze artykuły okazało się że są jeszcze takie , których nie czytałem . Czemu to dla was minus? No bo nie klikam w następne artykuły … nie klikam, nie zarabiacie. Proste , a dla mnie irytujące , że nie mogę znaleźć tego , czego szukam

 • Poliglota

  Du weißt so many języków, je suis w wastorgie.

 • Kajo

  Dajże spokój z taką zaawansowaną typografią. Na SW sporo treści jest pudelkowych, jeszcze więcej o terminie ważności maks. tydzień i nie mniej tych kiepskich tj. na szybko napisanych i wprowadzenie justowania z dzieleniem plus pilnowanie światła jest niczym innym jak strzelaniem z armaty we wróbla :) Tu tekst nie jest najważniejszy tylko ilość patrzących nań oczów :)

 • Adrian

  Mi przeszkadza że do RSS ładowane jest wszystko a chciałbym tylko SW. Jednak zakładek do wybierania sekcji pod źródła nie widzę.

 • Mateusz Nowak

  W menu na górze możesz kliknąć w HOME ;)

 • Kajo

  Panie, tu internety, ia writer korektę ma i powyższe to maksimum korekty jaką można tu zastosować :) Nikt tu tego pilnować nie będzie, bo by się okazało, że trzeba by było 2x mniej tekstów publikować, a na wypłatę dwa razy mniejsza nikt się nie zgodzi. Staty rosną więc proszę mi tu nie szukać dziury w całym :)

 • Ris

  Zmiany na plus, strona wreszcie przestała mulić.

 • Kajo

  A propos typografii kolumnę tekstu zawęźcie do ~70 znaków (nie zapominając o odpowiedniej interlinii), bo obecna dobrą proporcją nie grzeszy; te 60-70 znaków to jednak klasyczna i zarazem uniwersalna szerokość przyjemna wizualnie dla oka.

 • Piotr Fokt

  Na responsywnej stronie www – bez żartów. Większość ludzi w wordzie nie potrafi w podstawowym zakresie złamać kawałka tekstu, a Ty chcesz używać tej funkcji w technologii w której wszystko lata i nie ma się nad niczym kontroli.

 • Piotr Fokt

  Profesjonalna korekta będzie robić dodatkowe style dla każdego breakpointa i każdego artykułu oddzielnie?

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Nie :)

 • Jego Mać

  Widziałem, ale musiałbym wrócić do początku tekstu, tylko po to by zjechać z powrotem na dół. Projektant strony chyba musiał być pod wpływem, bo każdy normalny umieściłby ten guzik pod tekstem – czytelnik chce dyskutować o tekście po jego przeczytaniu, a nie PRZED

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Patrz, a kosztowało mnie to naprawdę sporo :)

 • Uzytkownik4321

  http://i.imgur.com/dnUoiiB.png

  W trybie poziomym na urządzeniu mobilnym 16:9, baaardzo mało treści widać.

 • http://toki-doki.pl Krzysiek

  Jestem innego zdania. Tutaj można przynajmniej połapać się w najnowszych wpisach. W poprzedniej wersji było z tym bardzo kiepsko. Szkoda, że nie zostanie naprawiona chronologiczność, ale od czego jest agregator rss? ;)
  Wygląd zdecydowanie na plus.

 • Piotr Fokt

  I skoro Ty byś to zrobił to inni tez powinni?

 • Foldex

  Strona mobilna powiela artykuły. Poza tym na górze cały czas jest widoczny pasek spidersweb, przez co jest mniejsze pole do czytania tekstu. Nie podoba mi się to

  https://uploads.disquscdn.com/images/fbd4975af0c8ae9d7a6ca1773fde07302593bca6d40b641899b603dae390928c.jpg

 • Piotr Fokt

  Z google page speedem bym nie wyjeżdżał – to mierzy niezrozumiałe rzeczy i żąda głupich zmian. GT Metrix jest o niebo lepszy pod tym względem.

 • zakius

  jak napisali, że przepisali całość to można to jak najbardziej zrozumieć dosłownie

 • Piotr Fokt

  Przyłóżcie się do rozmiarów obrazków według GT Metrixa powinny ważyć ponad 750KB mniej – a to ogromna wartość w świecie stron www. Włączcie parę rzeczy na ngixe czy apachu jak kompresja czy konfiguracja cache’owania rzeczy. Kod macie dużo czystszy niż poprzednio – wcześniej ktoś tam granatem walnął. Ktoś nie przelinkował wszystkich adresów w bazie/kodzie i macie kwiatki wydłużające czas ładowania np. niektóre obrazki wczytywane są z dev sewera: nano.dev-insanelab.com/sw/ . Linki możecie przelecieć Velvet Blues Update URLs – nie zniszczy Wam to serializacji danych w bazie.

 • http://marcinkaminski.pl/ Kamyk

  Jeszcze do poprawki RSS. Obecnie readery RSS nie wyświetlają nazwy SW. Dopiero ko kliknięciu w tytuł w RSS czytelnik dowiaduje się, że to artykuł ze Spidera.

 • Szymon Kowalski

  Nowy layout wygląda bardzo schludnie, podoba mi się. Muszę jednak zgłosić błąd – mój czytnik RSS przestał pokazywać mi miniatury przy niektórych z wpisów Spider’s Web. Przed zmianami problem nie istniał.

 • Marcin Czapkiewicz

  2 grosze ode mnie: W porównaniu do starej wersji serwis działa okropnie wolno na Redmi Note 4 (3GB RAM). Non stop coś się doładowuje i ekran się zamraża na 1-2 sekundy. Poza tym jest całkiem ładnie. Pozdrawiam!

 • Piotr Fokt

  Z tym że mało precyzyjnie określili co zrobili się zgadzam, ale wp mulem nie jest. To że większość wdrożeń robiona jest przez ludzi którzy średnio się na tym znają nie znaczy że system jest zły.

 • haker69

  ojej… mam wrażenie że na stronie jest mnóstwo wolnego miejsca… jakoś to wszystko od siebe pooddalane. trzeba będzie czasu, by się przywyczaić

 • Dima Noizinfected

  to musiala byc chwilowa usterga, czy lag na sieci… jak jest to good, nieważne

 • zakius

  jest mułem (chociaż są gorsze), a poza tym do stworzenia czegoś więcej od prostego blogaska trzeba znać na pamięć całą bibliotekę wtyczek, a do prostego blogaska jest za duży
  no i na przykład beznadziejnie (a w sumie to wcale) zarządza obrazami itp. bo zastosowanie struktury drzewiastej by było zbyt proste

 • http://muzykawobrazkach.blogspot.com/ Maciej Kubiak

  a gdzie jest „u siebie” jeśli można wiedzieć?

 • Lewski

  Też zwróciłem na to uwagę, pełno pustych „plam”. Rozumiem, że chodziło o przejrzystość, ale wrażenie jest takie, że aż sprawdziłem czy czasem nie mam włączonego AdBlocka. Może w wersji mobilnej wygląda to lepiej ale na stacjonarce sprawia wrażenie jakby to było niedokończone.

 • https://popkulturysci.pl Dariusz Filipek

  Miałem nic nie pisać, bo jest ładnie i w ogóle – same serduszka, kotki i gwiazdki – ale jedna rzecz mnie trochę poirytowała. Gdy wchodzę do serwisu, by przeczytać konkretny tekst i robię to z poziomu Feedly, to przekierowuje mnie do zajawki w której jest sam lead i coś w stylu ‚czytaj więcej’. Ja wiem, że to sztucznie zawyża klikalność i może robi Wam lepiej, ale czytelnikom… No właśnie, gorzej.;)

 • http://szklanysamuraj.pl/ Konrad Błaszak

  Nie lubię spamować, więc wrzucam link, ale jak coś śmiało można go wywalić :P

  http://szklanysamuraj.pl

 • http://szklanysamuraj.pl/ Konrad Błaszak

  Justowanie rządzi!

  #TeamJustujący

 • Maciej Zaborowski

  Korzystam z aplikacji #techinformacje. Nie wiem czy z nimi współpracujecie czy nie, ale teraz otwierając artykuł z waszej strony pojawia mi się zaledwie wstęp do artykułu z linkiem do pełnej treści. Niestety #techinformacje nie obsługują linków. Czy da się coś z tym zrobić, czy to celowa zagrywka, żebym musiał wejść i oglądać reklamy na waszej stronie (korzystam z wersji pro apk w której nie mam reklam).

 • Wujek Paweł

  Chujowy.

 • Ludwik Janowski

  Nie wiem czy to wina nowego wyglądu, ale w Feedly jest spory problem z ładowaniem miniaturek. https://uploads.disquscdn.com/images/ce92b04048ec1aa0b237ea76989db0780c96b4609bb5182942d3b6fda0d0c380.png

 • Molimo

  Więcej reklam nad i pod artykułem mogę prosić?

 • Krzysztof

  Dlaczego nie? Przecież dziennikarz w tym także ten internetowy powinien być kimś kto poinformuje o zdarzeniu, wydaniu nowego produktu, pojawieniu się nowej usługi itd a nie kimś kto będzie przekazywał swoją opinię.
  Czytając artykuł powinienem znaleźć informacje na temat produktu/usługi, zdarzenia a opinia autora artykułu powinna pozostać jego prywatną opinią i nie powinna znajdować się w artykule jak i jego tytule.

 • maniek122112

  Zrobiliście kawał dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty. Brzydkie, białe, nieczytelne. 3 x nie. W dodatku tnie się to na S7E, chyba jako jedyny serwis w całych internetach.
  Kuźwa, nie o take SW ja żem walczył :( Buuuuuuuuuuuuuuu

 • smitu

  Na rozrywce mieliśmy nowszy :)

 • smitu

  Nie czepiaj się :)

  Będę o tym pisał oddzielny tekst.

 • smitu

  I jeszcze chcesz mi powiedzieć, że ludzie czytają teksty do końca? :)

  / dobra uwaga. Ogarnę to.

 • smitu

  Poprawimy :)

 • smitu

  Zrobiliśmy to i wyszło na to, że #nikogo

 • smitu

  a to nie koniec zmian :D

 • smitu

  Zgadza się :)

 • smitu

  Będzie poprawione.

 • smitu

  Będzie dobrze :)

 • smitu

  Białe xD

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Jesteś na blogu, nie w serwisie z suchymi newsami. Z definicji i od zawsze prezentujemy tu subiektywne opinie… :-)

 • Xmartin

  Nowy serwis mi sie podoba, ale nie samym layoutem czlowiek zyje. Niestety nie wiem czy wiecie, ale w wielu miejscach serwis lezy. I nie mowie tu o kilku 404, ktore zapewne sa przypadkowe.

  Nawigacja klawiatura? Mozna zapomniec.

  H3 po H1? Serio?

  Grupowanie linkow prowadzacych w to samo miejsce? Zapewnie niepotrzebne

  „Pokaz stopke” to button a nie span

  To tylko czubek gory lodowej. Moje wrazenia sa takie, ze zrobil to Junior dostajac PSDki i zaciagajac na szybko Foundation. A szkoda.

 • prazony ziemniaczek

  Dla mnie nowy L jest całkowicie pomieszany – korzytsałem z sprytnego linku http://www.spidersweb.pl/category/glowna wiec z brakiem chronologi nie miałem problemu; a teraz? Mam skrypty poblokowane więc wszystko jak by się rozpaćkało.

  Dam sobie siana na jakieś 2 tygodnie z SW puki beta testy trwają ( ;) ) i zobaczymy się za jakiś czas. Upraszam o przywrócenie ukrytego taga jak poprzednio – dla kompletnych news’owych purystów.

 • demola

  Aż odpaliłem laptopa żeby zamieścić mój wcześniejszy komentarz w odpowiednim miejscu (bo na tel. nie mogłem znaleźć tego newsa) na temat waszych zmian w wersji mobile. Pozwolę sobie go tu przytoczyć:

  Ta wasza nowa strona mobilna jest do dupy i zastanawiam się co kierowało wami przy jej tworzeniu. Po wejściu na stronę trzeba od razu ostro scrolować w dół żeby dokopać się do pierwszego artykułu, a później lawirować między przeplatanką reklam i tekstu. Wcześniejsza wersja mimo że też zjebana była lepsza niż obecna. I druga sprawa p. Pająk chwalił się ze strona ma być lżejsza i szybciej się ładować… Gówno, tyle mam do powiedzenia w tej kwestii. Nie wiem czy v to tylko moje odczucia w tej materii ale ja już wam ruchu na mobile nie wygeneruje, nie będę się męczył.

  Reasumując strona na desktopy bez większych uwag, może nawet lepiej niż poprzednio, ale wersja mobilna to chyba żart. I z tego co czytam tu w komentarzach nie tylko ja to zauważam.

 • Mateusz Nowak

  W menu klikasz Home i masz.

 • KrzysztofK

  i ja

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  To jest jakiś bug. Niezamierzone. Będziemy poprawiać.

 • maniek122112

  Nie, dzięki, na wieczór nie bierę ;). Ale wersję mobilną mógłbyś Przemysławie sprawdzić na większej ilości sprzętów, bo tnie się jak seryjny samobójca :D

 • http://nowakowski.eu Rafał A. Nowakowski

  Szczerze mówiąc nie mogę się napatrzeć. Moim zdaniem wszystko pasuje idealnie. Widać ogrom pracy włożony w nową odsłonę.
  Zdolny jesteś smitu :)

 • http://therozo.pl Krystian TheRozo

  REKLAMA w nagłówku no brawo…. najgorsze miejsce na reklamę, które wręcz rujnuje estetykę strony -:- widzę że czas AdBlocka w SpiderWeb ponownie włączyć… drugi AntyWeb się robi

 • Michał Spiechowicz

  Zmieniło się, ale chyba nie o to chodziło;) bo między artykułem #1 i dlugasnym blokiem HP pojawiła się reklama ghost on the Shell ;) nowy layout na plus, ale trzeba to dopracowac

 • https://popkulturysci.pl Dariusz Filipek

  Bardzo ładnie.;)

 • Optymista1

  Aha, po wstępnych betatestach :) stwierdzam ,że w RSS ten sam artykuł publikuje pod dwoma serwisami ( spidersweb, bezprawnik )

 • GhostVoice

  Szczerze? Takiego burdelu nie widziałem od dawna. Portal stał się mało przejrzysty. Wszystko upchane, wygląda co najmniej dziwnie.

  Nie wspominam już o artykułach, które cały czas się powtarzają. Przewijam w dół a tu znowu te same artykuły w innej kolejności. Kolejna strona? Te same newsy.

  A i otwierając waszą stronę główną przez logo trafiłem na artykuł o „repolonizacji” mediów.

  Czy ktoś to w ogóle tetował?

 • Sebastian Piotrowski

  Coś poszło nie tak, bo u mnie to nie wygląda jak na załączonych obrazkach. Kliknięcie Home daje inny układ na stronie i nie ma nazwy portalu.

 • GhostVoice

  Wyłącz AdBlocka.

 • Grzegorz Krycki

  Czyli generalnie ktoś wam to zrobił na odwal. Słabo.

 • uru28

  Na 11,6″ w ustawieniu pionowym jest idealnie;) A skoro tv internetowa jest na topie to może więcej treści w tym formacie;)

 • Krzysztof

  Przecież jesteście dziennikarzami więc zachowujcie się jak dziennikarze !

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec
 • Adam

  Co za czasy ? , doszło do tego że trzeba wstawiać instrukcję JAK CZYTAĆ NOWĄ STRONĘ !!! Kiedyś za starych dobrych czasów portale czytało się normalnie z góry do dołu teraz na większości jest taki BURDEL że nie można tego wzrokiem ogarnąć nie mówiąc już o jakimś logicznym czytaniu. DNO , DNO ,DNO !!!

 • Kajo

  Takie trendy, trzeba się czymś wyróżniać :)

 • Krzysztof

  I bloger to nie jest dziennikarz zgodnie z prawem prasowym?

 • YY

  A da się po prostu napisać stronę, ale nie na żadnym wordpressie czy innym szablonie, tylko tak po prostu?

 • YY

  tekst wyrównany do lewej lepiej się czyta! zwłaszcza dyslektykom jak ja

 • YY

  a łamanie wyrazów przeszkadza przy czytaniu

 • YY

  Ale nie utożsamiaj profesjonalnej korekty z justowaniem. Jako dyslektyk nienawidzę justowanego tekstu, tak samo jak dzielenia wyrazów, bo to mi zwyczajnie przeszkadza przy szybkim czytaniu.

 • YY

  Może lepiej wygląda, ale gorzej się czyta (np: dyslektykom)

 • YY

  Rozumiem, że to jeszcze taka trochę beta, skoro dopiero co go postawiliście?

  – Na komputerze obrazki wczytują się zauważalnie wolniej niż poprzednio
  – Na smartfonie konkurencyjny Antyweb ładuje się szybciej (kiedyś było tyle samo)
  – Sam proces ładowania się strony wygląda strasznie nieestetycznie. tzn. najpierw pojawiają się same ramki, potem tekst bez grafiki, potem wszystkie elementy nakładające się na siebie i dopiero finalnie się wszystko prostuje. Znowu spójrzcie na konkurencyjny Antyweb – tam najpierw jest białe tło, a potem od razu cała strona – serio to wygląda lepiej.

 • Piotr Szymaniak

  Górna belka w artykule jest moim zdaniem zbyt szeroka (przynajmniej 1,5x) i odbiera cenne miejsce w pionie – tak na mobile jak i na desktopie. Przeszkadza to trochę w wygodnym czytaniu.

 • LuckyOne

  A propos rss, usunęliście już błąd, że w trybie readability wczytywało treść innego newsa?

 • Protein53

  Wygląd, chronologia, wszystko ok, ale zawsze przeglądam stronę mobilna, bo na wersji desktopowej sie nigdy nie potrafiłem odnaleźć, to teraz nawet na tej mobilnej to przeglądanie nie wyglada zbyt kolorowo. Nie chodzi mi tu o szatę graficzną, ale funkcjonalność i nie wiem czym to jest spowodowane, ale w momencie scrollowania jakiegokolwiek artykułu, strony przeskakują, zatrzymują sie, potem nagle jadą kilka akapitów w dół. Nie wiem czy jest to spowodowane wolno doczytujacymi sie zdjęciami, czy reklamami, czy samą budową strony, ale jest to strasznie irytujące, tym bardziej, że przed zmianą wszystko działało super płynnie. Da radę to jakoś poprawić? Byłoby świetnie. Sprawdzałem to na iPhonie i iPadzie, na obu to samo.

 • http://michalkosecki.com Michał Kosecki

  Przemek – jest czytelniej pod względem wyglądu (choć nadal jest miejsce na poprawę – ale to krok w dobrą stronę), ale pod względem UX naprawdę długo błądzi się po stronie głównej, choćby w poszukiwaniu najnowszych newsów. User nie jest prowadzony za rękę, nie nadąża za tym, w jaki sposób są ułożone wszystkie newsy. Jeśli chciałbyś o tym porozmawiać, priv. :)

 • souacz

  Jest lepiej, tylko przy włączonym uBlocku brak logo

 • kofeina

  xD

 • Sebastian Piotrowski

  Dzięki. No to już wiem czemu nie lubię nowej strony jeszcze bardziej. To reklamowy wall a treści zaczynają być drugorzędne.

 • Meeffe

  nie ma obecnie „nowszego” wordpressa od 4.7.3

 • fotooko

  Ale nie samymi dyslektykami świat stoi :)

 • Kamil Jacak

  Ja mam adblocka i wycina górną belkę. Oczywiście logo też jest niewidoczne.

 • Fadeck

  Wyznacza trendy… Po roku zmienił zdanie na temat ładowania się kolejnych artykułów przy przewijaniu strony. Wprowadził to samo u siebie i już to nie było „przykre” http://www.spidersweb.pl/2014/06/nowe-natemat.html
  https://i.imgur.com/uTvakz5.png

 • Grzegorz x

  same reklamy na stronie….

 • paters

  Swoim pracownikom to już powiedziałeś? Mają już zakaz używania adbloków?
  https://i.imgur.com/zzx1g41.jpg

 • lotus79

  Wersja mobilna jest fatalna! Dlaczego na górze stale się wyświetla belka Spidersweb i podąża za mną jak przewijam stronę. Zupełnie bez sensu, to coś zajmuje mi cenną przestrzeń na wyświetlaczu! Przecież jak będę chciał to wrócę na górę artykułu!

 • dander

  „Wiem, że wielu z Was ma problem z tym, że strona główna Spider’s Web przestała być w pełni chronologiczną (…) Taki jest jednak wymóg dzisiejszych czasów, tak zmienia się sposób konsumowania treści internetowych, sposób dotarcia do treści”
  To może wersja mobilna powinna być chronologiczna, bo jak nie, to trzeba będzie na RSSa się przerzucić od nadmiaru zdublowanych artykułów. W starym wyglądzie na plus strona główna, w nowym wyglądzie strona z artykułem. Wczytywanie się kolejnych artykułów po przewinięciu strony to niezbyt ładne posunięcie. I znowu na desktopie, dopiero po powiększeniu strony i przekształceniu w wersję mobilną zaczyna mieć przyjazne UX. Od lat nic się w tym nie zmieniło.
  Stary wygląd:
  https://i.imgur.com/k5Itdj7.jpg
  Nowy:
  https://i.imgur.com/wYpMlOi.jpg

 • 21wiek

  da się

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Będzie to jeszcze wyprostowane, bo jest na razie dużo błędów.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  To go wyłącz. Nie bądź złodziejem.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Strona mobilna na razie jest wstydliwie źle poukładana. Pracujemy nad poprawieniem tego. Będzie znacznie lepiej.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Mobilna wersja będzie zdecydowanie bardziej chronologiczna. Musimy się tylko uporać z błędami, które wyniknęły z przenosin z serwera testowego na główny. Wiele rzeczy się posypało.

 • http://michalkosecki.com Michał Kosecki

  wiadomo. tak czy inaczej – kibicuję; dobrze patrzeć jak to ładnie się rozwija.

 • ~xxx

  „Po raz pierwszy od 2010 r. programistyczny kod naszego serwisu nie jest
  kolejny dosztukowywany, dopisywany, nadpisywany, lecz po prostu od nowa
  stworzony. Zupełnie jakbyśmy napisali Spider’s Weba od nowa.”

  No tak „zupełnie” nowy template do dalej kiczowatego, wolnego i dziurawego WordPressa.

  Od nowa „stworzony” chyba przy użyciu instalatrona haha.

  „Dla nas, bo stwarza nam to zupełnie nowe możliwości customizacji

  serwisu, strony głównej, układu poszczególnych bloków tematycznych,
  reklam (a jakże!). Dla nas, bo serwis jest znacznie lżejszy, lepiej
  przystosowany do przeglądania na urządzeniach mobilnych, a to – jak
  wiemy – niezwykle istotne także w kontekście budowania ruchu.”

  Przeżytek ta wasza technologia dotycząca skalowania webu. No ale …. pionierami nie będziecie :)

  „Dla Was, bo serwis będzie działał znacznie, ale to znacznie szybciej –
  będzie szybciej się ładował, będzie pobierał znacznie mniej pakietów
  danych internetowych, będzie też lepiej skalowany na Waszych
  poszczególnych urządzeniach.”

  Ładowanie poprzedniego a obecnego SW, może podacie wartości …. wyręczę was, różnica 3-7% (btw. czyli żadna :) )
  Rozwiązanie skalowania „lepsze”, „szybsze” proszę was, macie 2 wersje skalowania, brakuje wam trochę.
  PS. Wiem, że MS Edge mało kto używa, ale rozrzedza się wam coś :), ale nie powiem co.

 • rimoraj

  Zaglądam na Spidresweb i Antyweb, teraz te strony wyglądają prawie tak samo.

 • smitu

  Zgadza się. Miałem na myśli to, że wersję WP się różniły. Na SW była starsza, na Rozrywce najnowsza ;)

 • Irek64

  Rzuciłem okiem w Palabre i dalej wczytuje co innego.

 • regoat

  Jak to jest duzy serwis to jest nie możliwe w obsłudze

 • mentos

  Dalej tak się dzieje, i na operze i na chrome, sam pomysł przeskakiwania belki w wersji mobilnej jest jak dla mnie zbędny i tylko mnie denerwuje, albo od razu niech ta belka bedzie na stałe przypisana do góry ekranu albo skasujcie to przeskakiwanie tej belki, zróbcie coś sensownego aby strona nie klatkowała.
  Strona Androidautorithy też ma taka belkę i działa to płynnie, podpatrzcie jak oni to zrobili?

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Gruntownie poprawiliśmy działanie wersji mobilnej. Zapraszamy!

 • regoat

  jest ok

 • Irek64

  Czasami czytelnik zagląda do już przeczytanego artykułu, aby sprawdzić czy są nowe komentarze. Dlatego proszę, by guzik pod tekstem nie zastąpił guzika nad nim.

 • http://www.pawelkorzeniewski.com/ Paweł Korzeniewski

  Tak wygląda strona w rozdzielczości 2560×1440 px – moim zdaniem jest to żenujące, szczególnie gdy ktoś pisze artykuł o usability – to ja się pytam gdzie ono jest. Trendy wyznaczacie, ale ostatnio w zwiększaniu powierzchni reklamowej. Życzę Wam dobrej konkurencji, bo tego Wam brakuje i niestety to widać.

  https://uploads.disquscdn.com/images/b44408995e5b7aedf5140cb1c4a34e753448e70a82dba5c884f5f103bd10a40d.jpg

 • Pazuzu

  Wcześniej było ok po zablokowaniu reklam. Teraz jest szaro i smutno.

 • http://www.pawelkorzeniewski.com/ Paweł Korzeniewski

  Podobno po zablokowaniu reklam znika cała treść na stronie – zostaje tylko logo i menu :-)

 • adblock_złodziej

  ta strona jest chujowa

 • Tomasz Sawka

  Wszystko fajnie, pięknie, ale gdzieś w tle leci ciągle jakaś ciężka do zidentyfikowania reklama i muszę kartę wyciszać.

 • Michau

  Mogę się nie czepiać, ale trochę razi jak widzę taką odpowiedź redaktora naczelnego serwisu o technologii.

 • http://www.pawelpaluszynski.pl Pawciu

  AAAAaaa! Jak można pisać, że macie nowe możliwości customizacji serwisu?
  Macie nowe możliwości modyfikowania serwisu.

 • souacz

  Ja już dostałem ;)

  Przemek S. napisał mi: „To go wyłącz. Nie bądź złodziejem.”

 • souacz

  Nie zamierzam, to mój komputer i ja decyduję co chcę oglądać. Poza tym złodziej to ktoś kto łamie prawo przywłaszczając sobie własność drugiej osoby a ja nic nie kradnę ani nie robię niczego wbrew prawu. Skonsultuj się z Kralką następnym razem zanim kogoś zniesławisz. Bo na zniesławienie akurat jest art. 212 § 1 K.K. A na blokowanie reklam nie ma.

 • natankraps

  I racja z tym brakiem justowania. Faktycznie wyjustowany tekst lepiej wygląda, ale na ekranie czyta się znacznie gorzej niż wyrównany do lewej.

  Strona ładna, dobrze się skaluje, ale na fonie poprzednia chodziła szybciej… Przynajmniej takie mam wrażenie.

 • merses

  Kiedy zielona kłódeczka zawita na wszystkie serwisy Spiders Web? Bo niezły miszmasz jest.
  https://i.imgur.com/mdP6wVJ.png

 • http://devblog.eu Rafał Morawiec

  Złodziejem? Dlaczego?

 • http://marcinkaminski.pl/ Kamyk

  Jeszcze jeden znaleziony błąd. W RSS Spidersweb znajdują się wpisy, które nie są Spiderowe. Po wejściu w nie, pojawia się tylko kawałeczek wstępu z linkiem do innego serwisu z pełną treścią (Bezprawnik). To dezorientuje troszkę.

 • frikuu

  Wyłączyłem Adblocka, żeby zobaczyć jak wygląda strona i czy wyciągnęliście jakiekolwiek wnioski. Niestety żadnych, dalej reklamy nie tylko zasłaniają pół ekranu to w dodatku strona nie tylko dłużej się ładuje, ale w dodatku jest mniej responsywna. Więc włączyłem Adblocka z powrotem. I nie mówmy tutaj o „złodziejach” – sami jesteście sobie winni, że ludzie blokują reklamy na waszej stronie – na whiteliście mam całą masę witryn, dla których uczyniłem wyjątek i nie blokuje na nich reklam. Wasza się do tego niestety nie zalicza.

 • crixu

  Wersja mobilna jest do niczego… moja ocena w skali 0-10 -2 chała jakich mało

 • souacz

  Tego własnie nie wiem

 • 123

  Nie podoba mi się zamiana „komentarzy” na „interakcje”. Liczba komentarzy była przydatna, bo wtedy często wchodziłam nawet w mniej interesujący mnie artykuł i czytałam go po to, żeby zobaczyć komentarz do niego (nawet jeden). Teraz jak będzie „1 interakcja” to pewnie nie będzie mi się chciało wchodzić w artykuł, bo będę myślała, że to pewnie tylko ktoś udostępnił. Zresztą – świadczy to o popularności wpisu, ale nic nie zmienia – żadnych nowych informacji od udostępniających użytkowników nie przybywa. Jest to więc dla mnie zbędne wiedzieć, że ten konkretny artykuł został nie tylko skomentowany ale także udostępniony na facebooku.
  I jak ktoś tu jeszcze wspominał, przydałoby się zmniejszyć/przesunąć sekcję „Teksty, które musisz przeczytać”. Trochę to przeszkadza w dostaniu się do komentarzy. Nie pamiętam jak to było na starym Spidersweb zrobione, ale teksty podobne do przeczytanego artykułu też były, a nie przysłaniały komentarzy.
  Na razie poza tymi dwiema rzeczami wszystko mi się bardzo podoba.

 • Kajmak

  Po prostu nie dajesz im zarobić a masz tego prawo jak nie podoba Ci się ich praca – mowa tu o reklamach na połowie ekranu itp Tak jak jeden kolega napisał w komentarzach – też mam dużo stron w whiteliście , na których nie ma żadnych problemów i da się komfortowo korzystać – tylko z tego powodu a nie że niechcemy dać wam zarobić -_-

 • Kajmak

  To jaki był sens wprowadzać nową wersje pełną błędów ? O których widze że wiecie , czym my jesteśmy testerami ? Piszecie artykuły jak to twórcy gier, aplikacji wydają produktu pełne bubli a sami tak czynicie ?

 • vartec

  Można wchodzić z Twittera.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Na środowisku testowym było ok. Ale masz rację, słabo to wyszło :|

 • Mateusz Nowak

  „więc dla mnie zbędne wiedzieć, że ten konkretny artykuł został nie tylko skomentowany ale także udostępniony na facebooku” – to sygnał, że temat jest zapewne gorący, czyli może jednak warto sprawdzić, nawet jeśli nie komentuje się jakoś wybitnie.

 • teges

  Obrazki wczytują się za wolno i jest straszny bałagan z artykułami i można coś łatwo przeoczyć.

 • http://www.mason.org.pl Robert A. Mason

  Za PS. masz u mnie plusa :)

  Nie pamiętam czy do tego doszli naukowcy w badaniach, czy była to jakaś legenda, jednak webmasterzy kiedyś stosowali się do zasady, że nie powinno się tworzyć stron, które mają więcej niż cztery wysokości/przewinięcia ekranu, bo czytelnicy nie „doscrollują” do końca, albo będą przewijać tak szybko, że pominą środek. To była bardzo dobra zasada.

  Brak chronologii to zło współczesnego świata. Z umiarem – jeszcze do przyjęcia, z nadmiarem – niestrawne i powodujące, że ludzie przerzucają się na rssy, a ja się zastanawiam czy nie stworzyć jakiegoś skryptu w „Stylish”, który ograniczy szerokość Spider’s Web do jednej kolumny. Już wolę przewijać niż gubić się.

 • Vought

  No na pewno nie jest szybszy, wszystko wczytuje się dużo dłużej, brzydszy też.

 • mirek
 • 123

  Wiem co masz na myśli i gdyby liczba komentarzy i liczba udostępnień były rozgraniczone to byłoby ok. Myślę, że sporo ludzi potrzebuje czystej informacji: jest coś jeszcze do poczytania pod artykułem czy nie ma nic do poczytania. Może dodanie małej ikonki fb koło kategorii artykułu i cyferki koło niej byłoby dla was tak samo dobrym rozwiązaniem? To pokazywałoby w jasny sposób ile czego jest, nikt nie musiałby się domyślać, czy pod wpisem jest zażarta dyskusja, czy może za każde udostępnienie artykułu, Spidersweb płaci jakiejś fundacji 5zł :P

 • YY

  a ja myślałem, że właśnie duże serwisy są „niezależne”, a wordpressy i inne szablony to domena małych

 • YY

  Niemniej ja do nich należę i walczę o swój interes. Na szczęście większość wspiera mnie w nienawiści do justowania :D

 • Grzegorz Krycki

  U konkurencji strona ładuję się szybciej ;)

 • kepler

  A u mnie szybciej spidersi
  SpidersWeb
  główna – 2,88s (1,9MB) ze skasowanym cache, 0,96s (373KB) z cache
  artykuł – 3,06s (6,9MB), 1,11s (2,4MB)

  AntyWeb
  główna – 7,40s (5,5MB), 1,47s (176KB)
  artykuł – 7,55s (4,8MB), 1,27s (823KB)

  https://i.imgur.com/WAPD2v7.png

 • http://throughthewinter.pl/ MrGohut

  Jak niemożliwy? Wystarczy dobrze napisać.

 • regoat

  Poczytaj sobie o cms

 • isaakPL

  Albo jestem głupi albo nie umiem wyświetlić od najnowszych, ciagle widzę nowe artykuły przeplatane ze starymi

 • Marek Roszatycki

  Na iPadzie po otwarciu artykuł wygląda tak:
  https://uploads.disquscdn.com/images/cee844e1044575e58a48cd713a5ea65c222daa4e0548f775db8b0fe16a52155d.png

  A po przewinieciu:
  https://uploads.disquscdn.com/images/9ef3dc1f87e3ca7a3c6130f4e8cfdfeca0147a99472a169f2b0af959fded7bb0.png

  Jeśli nawet nie da się wyświetlać tytułu tak by był widoczny po otwarciu strony, to chociaż gdyby się dało te reklamy dawać tak, by nie były znacząco szersze niż reszta strony, bo to jest irytujące na urządzeniach mobilnych.

 • Zorial

  ja rozumiem że reklamy muszą być ale jak nie będą zajmowały tak często 70% ekranu to wtedy będzie SW lepszy

 • Zorial

  Zmniejszcie reklamy. Nie bądźcie złodziejami naszych pakietów danych.

 • Mateusz Nowak

  Przeczytaj wpis Przemka.
  Potem kliknij Home w menu.

 • isaakPL

  U mnie na iPadzie nie mam menu :(
  Właśnie czytałem dlatego zdziwiło mnie to że nie ma tego u mnie, i utrudnia mi to czytanie

 • luknow

  No wreszcie zrobiliście coś z tym szablonem bo poprzednio za każdym razem wchodząc tutaj z mobilnego Safari via Feedly, strona zaraz po wczytaniu..przeładowywała się ponownie mniej więcej gdy kończyłem czytać lead. Myślałem już, że nabijacie sobie dodatkowe odsłony czy coś ;)

 • Piotr Fokt

  Nie jest mułem, chyba, że mówimy o hostingu za niecały 100zł ale wtedy i html z cssem prostej strony działa wolno. Co do wtyczek to jest to kłamstwo powtarzane milion razy. Nigdy nie zdarzyło mi się instalować masy wtyczek skoro 90% funkcjonalności można oprogramować w motywie, 5% wtyczką MU, a dopiero kilka rzeczy takich jak cache, zarządzanie SEO czy optymalizacja obrazków w formie osobnych wtyczek instalowanych z repo. Średnio ok 5 wtyczek przy średnio rozbudowanych stronach – więcej modułów musiałem ładować przy CMSach zamkniętych z których miałem okazję korzystać. Ale żeby móc oceniać czy budować cokolwiek na tym CMSie należy znać dokumentacje i się do niej stosować. Głównym winowajcą opinii na temat tego systemu są blogerzy i domorośli informatycy, którym wydaje się, że nową funkcjonalność najlepiej jest uzyskać wtyczką z repo, która próbuje być maksymalnie uniwersalna i spełniać potrzeby wszystkich. Takim sposobem mamy 30 wtyczek zamiast kawałka własnego kodu. Kolejnym to motywy z theme forest przeładowane JSem i z rozbudowanymi page builderami.

 • zakius

  jak to jest, że VPS za kilka dolarów potrafi utrzymać normalnego bloga, a WP nawet nie da się na nim skonfigurować bez rwania włosów z głowy?
  muł mułowi nierówny, ale panel przeładowany JS podpięty do ultrauniwersalnego (tyko galerii się nie da zrobić bo tragicznie zarządza plilami) CMSa z wysokim prawdopodobieństwem będzie działać gorzej od skrojonego na miarę rozwiązania
  skoro i tak trzeba pisać, bo jak ktoś sobie wyklika to w ciągu roku na hosting wyda więcej niż oszczędził na wdrożeniu to można też po prostu zrobić to lepiej
  zwłaszcza że nie każdy ma całe życie na naukę API WP i tłumaczenie klientom, że w sumie to się da ale to będzie paskudne w utrzymaniu

 • Piotr Fokt

  90% WP które w życiu postawiłem pracowało na współdzielonych hostingach, którym do VPSa było daleko i wszystko zawsze działa jak należy. Jak ktoś ma problem z przeczytaniem codexu WP to niech broń Boże nie zabiera się za robienie własnego CMSa bo to oznacza, że jest sierotą w tym temacie i nie ma nawet zadatków na bycie przeciętnych php devem. Ja uważam, że przy większości stron lepiej pójść na WP dokumentacja jest tak bogata, że dorobienie nowej funkcjonalności skrojonej pod nasze potrzeby to chwila. Od tego mamy filtry, metaboxy, CPT. API służy raczej do łączenia z zewnętrznymi rzeczami więc nie wiem dlaczego chciałbyś się uczyć REST API, żeby zrobić podstawowy motyw? Ale już tu wychodzi, że chyba nawet raz nie zajrzałeś do dokumentacji i nawet nie posiadasz podstaw. Oczywiście bardziej specjalistyczne serwisy lepiej jest robić na dedykowanym oprogramowaniu i tu nigdy dyskusji nie było.

  Moi klienci nie instalują sami niczego z REPO i problem się rozwiązuje.

  Co do galerii to jest np. foogallery. Większość moich klientów nigdy nie miała potrzeby korzystać z albumów, więc nie widzę sensu pakowania takiej opcji do Core systemu.

 • zakius

  ale chociaż możliwości ułożenia plików w strukturze katalogów, a nie będą sobie wszystkie w jednym worku i szukaj co chcesz umieścić…
  to bez sensu
  jak chcesz (czy raczej musisz, bo nieczęsto robi się to dla rozrywki) napisać wtyczkę to jednak musisz wiedzieć co możesz i w jaki sposób wywołać, to jest API, nawet jeśli w swoich docsach nazwali to inaczej
  na pewno wiele się da, ale zwykle szybciej po prostu to napisać niż najpierw wertować dokumentację spasionego systemu do wszystkiego
  jak ktoś w tym siedzi od dawna to zrobi w kilka minut, jak ktoś nie miał nieszczęścia z tym pracować to często postawi cały system zanim by to w WP zrobił w sposób zgodny z ich ideami i umożliwiający bezproblemową aktualizację

 • Piotr Fokt

  Narzekasz, ze jest spasiony i narzekasz, że brakuje mu funkcji więc to trochę jak rozdwojenie jaźni. Jeśli zależy Ci na zarządzaniu galerią to na pewno w repozytorium znajdziesz coś dla siebie. Prostym językiem API jest to zestaw pewnych standaryzowanych i poleceń reguł służący do integracji z innym systemem – tak żeby się dogadywały, więc nadal nie wiem po co chcesz używać API do pisania modułu czy motywu? Jak znajdziesz mi lepiej napisaną dokumentacje do CMSa, lepiej przygotowany panel(zredukowałem ok 90% pytań odnośnie obsługi w porównaniu z innymi) to się na niego przeniosę.

 • zakius

  panel WP jest koszmarnie nieintuicyjny, zawsze gdy chcę rozwinąć kategorię to niepotrzebnie przeładowuje stronę…
  Przeładowanie funkcjami i brak innych się nie wykluczają, ma rzeczy zupełnie niepotrzebne, których czasem pozbyć się nie da w ładny sposób, a pewnych rzeczy mu brakuje
  co do zarządzania galerią to znalazłem jakąś protezę ułatwiającą nieco zarządzaniem, ale ociężałą i wywalającą się od czasu do czasu, a do tego i tak płatną… ale po przekopaniu wielu wątków na forach itp. nic lepszego chyba nie było

 • Piotr Fokt

  Których konkretnie rzeczy nie da się schować? Co do intuicyjności to 99% moich klientów twierdzi inaczej, ale wiadomo wszystkim się nie dogodzi.

 • zakius

  coś intuicyjnego dla nietechnicznego użytkownika bardzo często nie nadaje się kompletnie do niczego
  z panelu wypadałoby się pozbyć ociężałości przede wszystkim

 • Piotr Fokt

  Co masz na myśli pisząc -> jak chce rozwinąć kategorie to przeładowuje stronę?

 • zakius

  coś tam było skopane z tymi kategoriami w menu po lewej, teraz dokładnie nie powiem co, czy są rozwijane po wskazaniu czy inne dziadostwo, ale działa paskudnie

 • zakius

  coś tam było skopane z tymi kategoriami w menu po lewej, teraz dokładnie nie powiem co, czy są rozwijane po wskazaniu czy inne dziadostwo, ale działa paskudnie

 • https://popkulturysci.pl Dariusz Filipek

  Będę dobrym duszkiem i doniose, że bezpośrednio z poziomu Feedly mozna czytać całe teksty. Kwestia ohaczenia jednej opcji w wp.

 • SeverianPL

  @przemekspider:disqus odszukałem Twój wpis aby skrytykować nowy /lejałt/, nie w ramach hejtu a jako feed-back (pewnie gdzieś tam zbieracie sobie ogólne opinie do dalszego rozwoju/ewolucji).

  O ile niczego nie wiem o technicznych aspektach zmian widocznych głównie dla Was, to końcowy użytkownik (w mojej osobie) ma znacznie gorzej: wszystko jest jakieś rozstrzelone, wszędzie wielkie akapity, przerwy między wierszami, puste miejsca. (Patrz: tekst Piotrka o lejkach w ofercie A2). Formatowanie tekstu nie jest jednolite w poszczególnych wpisach, bo w recenzji Jakuba o Tourment tekst już „siedzi” schludnie, za to grafika irracjonalnie wystaje w lewo. Nie wiem ile swobody mają autorzy w formatowaniu tekstu, a ile to szablon strony ale powinniście narzucić jakiś większy rygor, bo nie wygląda to dobrze.

  https://uploads.disquscdn.com/images/66ae22f50dfa5459bfdcef389b55b0c34673ddd9d579172efcd0658590fa8668.png

  Sama główna też prezentuje znacznie mniej treści – każdy wpis to grafika, kilka linijek(!) tytułu (duuużą czcionką) + autor i miniatura. (przy okazji: gdzie zakładka „o nas”, trochę mi zajęło, zanim znalazłem Ciebie aby dogrzebać się do tego wpisu). Teraz trzeba się znacznie więcej się naprzewijać, aby przejrzeć zawartość głównej. Dwa – oznaczenia na grafikach (tagi/interakcje) są toporne – za duże i zbyt krzykliwe. Wiem, że zawsze są komentarze typu „przecież to sponsorowane” pomimo oznaczonej akcji partnerskiej, ale bez przesady. Za duża czcionka, zbyt SOLIDne tło. Przy okazji: interakcje? Dlaczego „komentarze” brzmi źle? Jakby przynajmniej można tam było rysować, grać, lub (cokolwiek innego). Mnie interakcje rażą (w odniesieniu do komentarzy).

  Na koniec: proszę, przenieście (lub wyraźnie zmniejszcie) sugerowane artykuły. Człowiek coś czyta, leci na dół aby skomentować i musi się przebijać przez dwa wielkie pola z sugerowanym wpisem o tej samej/zbliżonej tematyce.

  Podsumowując: ujednolicić, skrócić i zmniejszyć bo jak dla mnie to teraz SW ładuje się w wersji dla niedowidzących.

 • maxwell

  Napisaliście własny backend, frontend, i własne języki programowania? :D Żadnych gotowców? Propsy :D

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement