Nowoczesny portfel bez grama elektroniki. Secrid Miniwallet – recenzja Spider’s Web

Recenzja/Sprzęt 09.01.2017
Nowoczesny portfel bez grama elektroniki. Secrid Miniwallet – recenzja Spider’s Web

Nowoczesny portfel nie musi być wypełniony elektroniką. Nie musi być wyposażony w beacony, lokalizatory, ani łączność Bluetooth czy Wi-Fi. Wystarczy, że będzie bardzo przemyślany. Wystarczy spojrzeć na Secrid Miniwallet, w którym zakochałem się od pierwszego włożenia… do niego gotówki i kart płatniczych.

Secrid to portfel skierowany do osób, które używają gotówki sporadycznie lub nie robią tego wcale. Jeżeli jesteś fanem kart płatniczych, korzystasz głównie z nich i nosisz przy sobie co najwyżej kilka banknotów, zainteresuj się tym portfelem. Jeżeli jednak masz zawsze przy sobie gruby plik banknotów, zdecydowanie nie jest to portfel dla ciebie. W tej sytuacji powinieneś pozostać przy klasycznych rozwiązaniach.

Secrid Miniwallet

Secrid Miniwallet to portfel miniaturowy, którego waga i wymiary wynoszą kolejno 72 g oraz 65 x 102 x 21 mm. Bez problemu mieści się on nawet w bardzo małej kieszeni. Jego zewnętrzna część jest wykonana z bardzo ładnej skóry wysokiej jakości. Z relacji bardziej doświadczonych użytkowników wynika, że jest ona bardzo trwała. Po otwarciu portfela widać zaledwie dwie kieszonki, w których można schować po maksymalnie dwie karty kredytowej oraz specjalną zakładkę na banknoty. W tej ostatniej zmieści się zaledwie 5-7 banknotów, zaś jedną z przegródek na karty można również wykorzystać jako kieszeń na małą ilość bilonu.

W portfelu nie zmieszczą się większe dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny.

Sercem Secrid Miniwallet jest aluminiowa obudowa w formie przegródki.

Można w niej schować karty płatnicze lub dokumenty w ich formacie. Mieści się w niej maksymalnie sześć płaskich kart lub cztery wypukłe. Liczba ta może wydawać się śmiesznie mała, ale zastanówcie się, z ilu kart zazwyczaj korzystacie? Mi potrzebny jest dowód osobisty, prawo jazdy, karta miejska, karta płatnicza oraz jedna karta lojalnościowa. Wszystkie one mieszczą się w Secrid Miniwallet. Osoby potrzebujące większej ilości miejsca mogą zdecydować się na kupno modelu Secrid Twinwallet, który ma dwie przegródki na karty, jednak jest przez to niemal dwa razy grubszy.

Secrid Miniwallet po otwarciu.

 

Secrid chwali się, że wspomniana przegródka chroni karty płatnicze przed przechwyceniem danych karty za pomocą technologii zbliżeniowej z odległości większej niż 3 cm. Sprawdziłem to, przykładając telefon z technologią NFC do karty schowanej w Secrid. Faktycznie nie mógł jej odczytać. Jednak należy pamiętać o tym, że zbliżeniowa karta płatnicza podczas każdej transakcji generuje unikalny kod, którego na razie nie da się podrobić. Z tego powodu ryzyko nieautoryzowanego pobrania pieniędzy z karty jest niezwykle niskie, praktycznie zerowe.

Secrid Miniwallet w dłoni.

Wspomnianą przegródkę należy zatem traktować jako dodatkową warstwę zabezpieczeń używaną na wypadek złamania zabezpieczeń banku lub karty. Realnie, nawet jeżeli będziemy nosić kartę luzem, raczej nic nie grozi znajdującym się na niej środkom. Przegródka ma jeszcze jedną interesującą funkcję. Jest nią ułatwienie dostępu do znajdujących się w niej kart. Wystarczy przesunąć znajdującą się na jej dolnej części plastikową dźwignię, by z portfela wysunęły się wszystkie karty. Uprzedzając pytania, nie ma możliwości, by karty wysunęły się z przegródki samoistnie. Sprawdziłem to.

Reasumując, Secrid Miniwallet to portfel, który szczerze polecam.

Używam go z nieukrywaną przyjemnością. Jako osoba korzystająca przede wszystkim z kart płatniczych, bardzo doceniam jego wysoką jakość wykonania oraz małe gabaryty. Średnio przemawia do mnie marketingowy bełkot dotyczący ochrony kart płatniczych, jednak nawet bez brania pod uwagę tej możliwości Secrid Miniwallet jest jednym z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych portfeli na rynku.

Zdecydowanie warto na niego wydać 225 zł.

Dołącz do dyskusji

 • Danax

  „Zdecydowanie warto na niego wydać 225 zł.”

  Nie. Lepiej mieć płatności NFC lub kartę i nie tachać portfela.

 • RealistaQ

  Eh, szkoda że jest ze skóry. Chętnie kupiłbym coś równie przemyślanego ale tak z 10 razy taniej

 • Wodnik Szuwarek

  W sklepie płacimy smartfonem zbliżeniowo lub Blikiem. Z bankomatu wypłacamy Blikiem. Za kilka miesięcy dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny będą w formie cyfrowej w telefonie. Tradycyjny portfel traci sens.

 • kajkosz

  Posiadam ten portfel ponad rok i uważam że lepszego nie ma. Zajmuje tak mało miejsca w kieszeni, że często o nim zapominam że w ogóle istnieje. Nie wypycha kieszeni. Minimalizm w najczystszej postaci. Jednak ta wygoda ma swoją cenę – nie ma miejsca na bilon, ale obecnie i tak w większości płaci się kartą.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Dowód osobisty, karta miejska… Też w telefonie?

 • Kuba

  Tak. W naszym kraju przygotowują przecież system do identyfikacji mieszkańców za pomocą telefonu a nie dowodu osobistego.

 • DeGrasse

  JUż wkrótce dotrze „dobra zmiana” do tych rzeczy.

 • http://infocoin.pl Łukasz Nowacki

  Portfel posiadam i miesci sie w nim 14 banknotow bez problemu. Uzywam od swiat i poki co jestem bardzo zadowolony

 • vartec

  Po cholerę ta aluminiowa przegródka. Pełno jest portfeli blokujących RFID bez takiego dziwactwa.

 • Danax

  Ja trzeba to w etui do telefonu.

 • niezlypasztet

  Paskudny.

 • niezlypasztet

  Paskudny.

 • http://www.tabletowo.pl/author/dampc/ Patryk Dampc

  Ja bym za to stówkę rzucił

 • Marcin Czajka

  Może i mały, ale gruby a to jest cecha, która najbardziej przeszkadza mi w portfelach. Ja mam wsówkę na karty i dokumenty o grubości max samej wsówki z tego portfela https://motioncases.com/collections/all/products/card-case-1
  Karty się mieszczą, trochę gotówki też a moniaki albo luzem w kieszeni, albo wcale nie noszę.

 • Rafal

  Sprawdź SPocket :-)

 • http://www.tabletowo.pl/author/dampc/ Patryk Dampc

  Ale fajne!!! Chyba się skuszę na wersję mini, dzięki za cynk

 • Jan Osik

  Sorry za ad personam ale skoro ktoś płaci 225 zł za portfelik to jednak przemawia do niego marketingowy bełkot.

 • K

  „Za kilka miesięcy dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny będą w formie cyfrowej w telefonie” – niestety nie. Najwcześniej za kilka lat i będzie to bardzo powolny proces wymiany.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Dostałem w prezencie, ale teraz bym kupił.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Wygodna.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Przygotowują, ale go nie ma.

 • Hahacz

  Strach pomyśleć…

 • Hahacz

  Jakie to polskie…
  Nie, jak ktoś ma i wydaje wiec j od ciebie, nie znaczy to od razu, że marnuje pieniądze czy poddaje się marketingowi. Równie dobrze może to być rozważny zakup osoby, którą na to zwyczajnie stać.

 • Damian

  Dowód rejestracyjny?

 • piotrek____

  Ktoś tu już wspomniał o Spocket i ja też potwierdzam – świetna rzecz. Poprosiłem Mikołaja i mam od Świąt, więc zminirecenzuję: mam w wypas wersji z kieszonką na monety i ochroną przed RFID. Od tego wyżej jest ze dwa razy cieńszy (nawet wypełniony monetami), mieści spokojnie dwie karty, prawko, dowód, jakąś tam inną kartę tego formatu, dowód rejestracyjny (!), banknoty, a nawet specjalnie kupiony ultra płaski pendrive. Kupiłem taki w formacie karty kredytowej, ale było to niepotrzebnie grube i duże, więc wyjąłem z niej sam pendrive i jestem zadowolony. Jest tak cienki, że zapominam go wyjąć z kieszeni w pracy czy w domu. Z wad to tyle, że trochę się gniecie kieszonka na monety (przypomina trochę papier) i jest ona zamykana na rzep – mało eleganckie rozwiązanie. Ale i tak jak patrzę na tę kulę świńskiej skóry, której używałem dotąd, to jestem Spocketem zachwycony. Patrząc z perspektywy to trochę jakbym nosił w kieszeni kilo podwawelskiej zawiniętej w gazetę.
  A jeśli ktoś chce zobaczyć jak to wygląda i czy faktycznie takie mocne, że się nie da podrzeć, to zachęcam: https://www.youtube.com/watch?v=FZe7OllHUXw – wprawdzie inna firma, ale użyty materiał ten sam.
  I ostatni plus: to jest naprawdę niedrogie! Bodaj do 80 zł max. W porównaniu do 225 zł to naprawdę duża różnica.

 • kofeina

  4-6 kart to strasznie mało…

 • kofeina

  I w sklepie nie zabierasz reszty, jeśli płacisz gotówką ;)

 • mor

  4 karty? dowód, prawo jazdy, karta nfz – już trzy z głowy. to już wygodniej będzie pozostałe miejsce wypełnić gotówką.

 • mor

  telefon w etui? fuj

 • Dawid

  Dowód, karty, prawo jazdy… OK, a gdzie trzymasz dowód rejestracyjny? Dla mnie niestety to ten nieszczęsny dokument ciągle determinuje minimalną wielkość portfela. W sumie zredukowałem wszystko do minimum ale dopóki dowód rejestracyjny będzie w takim formacie to powyższy portfel się nie nadaje.

 • Jan Osik

  Aha.
  1. A skąd wiesz, że ma i wydaje więcej ode mnie?
  2. Stać a rozważny zakup to imho dwie różne kwestie bo raczej ludzie robią rozważne zakupy kiedy ich nie stać.
  3. Nigdzie nie napisałem co autor ma robić ze swoimi pieniędzmi
  4. Dalej uważam, że wydanie 225 zł na mały, gówniany portfelik to idiotyzm. Jeszcze zrozumiałbym, gdyby ktoś poleciał na modę albo logo ale tu akurat mamy potworne przeszacowanie ceny. Niczym nowe słuchawki Apple.

 • Strykul

  Obczaj Elephant Pocket – nie polecam wersji „drewnianej” bo się szybko zużywa, ale idea jest świetna

 • esdoka

  Pomijając kwestię gustu, ten portfel niestety nie wydaje się być praktyczny chociażby pod względem kształtu/gabarytów i np chęci włożenia go do kieszeni marynarki.

  Mieści niewiele plastików, nieważne czy to prawko, dowód czy karta lojalnościowa.
  Oczywiście – to też można podciągnąć pod kwestię gustu, jednak nawet fakt blokowania NFC z ‚odległości większej niż 3cm’ może nie przemówić do odbiorców. Jakby nie patrzeć ‚typowa’ kobieta nosząca portfel w torbie, ma między jej ściankami a portfelem jeszcze dużo innych rzeczy. Faceci – nawet jeśli noszą portfel w kieszeni spodni, trochę by to było dziwne gdyby ktoś z czytnikiem stanął przy nich i de facto ich nim ‚zmacał’ w miejscu intymnym.

  Ale co kto lubi. Mi np spodobał się ze względów praktycznych https://shopmiler.com/produkt/skorzany-portfel-bez-podszewki a jest ‚trochę’ tańszy niż ten z artykułu.

 • Filodendron

  To może po prostu posprzątaj swoje życie. Do czego Ci niby więcej? Prawo jazdy, dowód osobisty, jakaś „lojalka”, niech będzie nawet jakiś „klucz” elektroniczny, i zostają jeszcze dwie bankowe. Jeśli oprócz tego musisz jeszcze codziennie mieć przy dupie jakieś inne śmieci, to coś jest z tobą nie-tak.

 • Filodendron

  Od ponad dwóch lat używam tego portfela: http://milerszyje.pl/portfelbezpodszewki.html i bardzo sobie chwalę. Jest cieniutki, ale co najważniejsze – mieści się w nim dowód rejestracyjny.

 • Jego Mać

  Dziękuję za artykuł, zamówiłem Sprocket

 • kofeina

  Potrzebuję mieć przy sobie 3 bankowe karty. Do tego prawo jazdy i dowód osobisty, to już razem 5. Do tego przejazdówka, czyli razem 6.

  Dochodzą jeszcze 2 karty na stację benzynową. Faktycznie można zamiast jednej zainstalować apkę na telefon, a zamiast drugiej podawać numer NIP do faktury, ale z kartami jest dużo szybciej. Można je zostawiać w samochodzie, ale nie mam na to wygodnego miejsca, a nie lubię, gdy coś mi lata.

  Co tu jeszcze… O, karta z danymi mojej firmy do faktury. Owszem, można dyktować dane za każdym razem, ale raz, że łatwiej przepisać ludziom, a dwa, że nazwisko mam takie, że ludzie mają kłopot z jego zapisaniem.

  Owszem, można mieć 2 osobne portfele – jeden mój prywatny, drugi mój firmowy. Ale to niewygodne. Nie mam żadnej torby, która miałaby dwie kieszenie na portfel. I nigdy takiej nie widziałem.

  Karty lojalnościowe. Tak, większość trzymam osobno i ewentualnie zabieram z domu, gdy wybieram się do tego sklepu. Tak np. mam z Bytomiem czy jakimś jubilerem. Są jednak miejsca, do których zajrzę nie planując tego specjalnie wcześniej. W Big starze i Sizeerze mogę powiedzieć imię i nazwisko i będzie cacy. W innych miejscach gorzej. Kawa na mieście, książka w Empiku czy ostatnio głupie zakupy w Biedronce.

  Więc może posprzątaj swoje życie zamiast oceniać czyjeś, jeśli go nie znasz.

 • JoNnY_0208

  Chyba nidy nie miałeś go w rękach. Ten portfel jest po prostu super i puki co jest moim głównym portfelem. Moja praca wymaga noszenia garnitury i jakoś nie mam problemu z włożeniem go do marynarki…
  Mój drugi portfel to Ogon Design…
  https://www.ogondesigns.com/en/portefeuilles-aluminium-ogon-designs.php Polecam no i może jakiś art się by napisało ;)

 • piotrek____

  Powtórzę się już na granicy reklamy – zobacz Spocket. Miejsce na 8 kart, dowód rejestracyjny i monety, o których wszystkie te genialne nowoczesne portfele z Kickstartera zapominają. Cienki jak papier. Do garnituru pewnie za bardzo nie pasuje, ale na co dzień bez zarzutu.

 • Adolf

  Fakturowicz z bożej łaski który robi kolejki na stacjach benzynowych za 20 zł. Żeby cię szlag trafił.

 • Łukasz Gładysz

  Według planów minister cyfryzacji, o ile się nie mylę, w tym roku powinniśmy mieć możliwość skorzystania z dowodu osobistego w telefonie.

 • Jan Osik

  Nie chcę być złośliwy ale mam wrażenie, że to prezent od producenta, żeby na portalu „technologicznym” zareklamować zwykły portfel, który nie powinien się tu w ogóle znaleźć.

 • tojarafal

  Polecam spocketa. Ogólnie portfele z tyveku – jest kilka modeli w Polsce; ceny 30-50 zł.

 • Danax

  Faktycznie, głupia rada. Fuj fuj. Tak mi się jakoś napisało. Czyli zostaje NFC, zbliżak lub zwykła karta pod bumperem.

 • Danax

  Proponuję zrobić im zdjęcie i trzymać w telefonie w aplikacji do zdjęć kart z EAN13 lub QR.

 • Paweł Daniel Kęcerski

  Spocket.pl lub shopmiler.com.pl

 • http://cozzie.vegepic.net/ Cozzie

  Wygląda jak typowy portfel 80 letniego pana ;)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement