Gdzie Polacy najchętniej oglądają filmy i seriale? Nie, nie na Netfliksie

Artykuł 24.01.2017
Gdzie Polacy najchętniej oglądają filmy i seriale? Nie, nie na Netfliksie

To zaskakujące, ale wśród pięciu najpopularniejszych serwisów VOD, które w grudniu ubiegłego roku były najchętniej odwiedzane przez Polaków, nie pojawia się Netflix.

Wydawać by się mogło, że udostępnienie tej platformy wśród polskich użytkowników zostanie przyjęte z otwartymi ramionami. Wygląda jednak na to, że nie nie wszyscy jeszcze gotowi jesteśmy płacić za tego typu usługi.

Polscy użytkownicy w grudniu ubiegłego roku spośród serwisów VOD najchętniej odwiedzali CDA.pl, czyli serwis, na którym znaleźć możemy treści, pojawiające się tam niezgodnie z prawem. Co prawda CDA.pl ma swoją płatną ofertę premium, ale gros pozycji, które znajdują się w zasobach platformy dostępne są za darmo.

Jak podaje Gemius, CDA.pl uplasowało się na pierwszym miejscu z wynikiem 27,3 proc.

To daje 7,5 mln użytkowników, którzy w grudniu wybrali właśnie tę platformę, by oglądać na niej filmy i seriale.

Kolejne miejsca prezentują się nieco lepiej. Cztery pozostałe serwisy, które były najpopularniejszymi platformami VOD w grudniu 2016 roku to oficjalne kanały różnych stacji i marek. Na drugim miejscu znalazł się serwis Vod.pl (14,9 proc., czyli 4,1 mln widzów). Na trzecim uplasował się Player.pl (10,7 proc. czyli 2,9 mln widzów), na czwartym serwisy VOD TVP.pl (8,9 proc. czyli 2,5 mln widzów), a na piątym Ipla (8,4 proc., czyli 2,3 mln widzów).

vod wideo internet tablet

Podane wyniki dotyczą wszystkich platform – zarówno komputerów jak i urządzeń mobilnych. Różnice w popularności serwisów VOD ze względu na urządzenie, z jakiego korzysta użytkownik, są minimalne. Jeśli chodzi o PC większą popularność zdobył serwis Ipla niż serwisy VOD TVP.pl. Natomiast w przypadku urządzeń mobilnych TVP.pl prześcignęło Player.pl.

Oczywiście podane pięć serwisów to platformy, które cieszyły się największą popularnością.

Zainteresowanie tymi serwisami daje łącznie 70,2 proc. Co wchodzi w skład pozostałych niecałych 30 proc.? Tego nie wiadomo. Gdzieś tam na pewno znajduje się Netflix, choć dziwi mnie, że jego popularność w Polsce wciąż nie jest za wysoka. Ja – przyznam szczerze – nie wyobrażam już sobie braku dostępu do tej platformy. Zresztą tak jak i do HBO GO. Wygląda na to, że jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim Polacy masowo zaczną płacić za treści VOD i Netflix wysunie się na prowadzenie.

O ile kiedykolwiek tak się stanie.

Dołącz do dyskusji

 • Molimo

  Dziwi brak popularności Netflix? Kilka na krzyż filmów czy seriali, cena na polskie warunki nieadekwatna, brak napisów (lektor to tylko bajki).

 • Justyna

  Mam wrażenie, że problem jest zupełnie inny! Tzw. Polacy o jakich Pani pisze (patrząc po sobie i swoich znajomych) chętnie zapłaciliby za dostęp do serwisu VOD, gdyby tylko znaleźli tam interesujące treści… CDA ma ogrom filmów i seriali, a Netflix? Subskrybowałam go przez 2 miesiące i przez ten czas obejrzałam chyba wszystko co było dla mnie interesujące… Potem to nie miało sensu, bo jakiegokolwiek filmu czy serialu bym nie szukała – na Netflixie go po prostu nie było…

 • TheMaliciousOne

  kiedy ostatnio zaglądałeś/aś na polskiego netflixa? XD Napisy polskie są w prawie wszystkich pozycjach, w większości też lektor, w bajkach i kreskówkach dubbing. Pozycji w bibliotece jest prawie 1800.

 • http://pabloart.pl/ Paweł Patyk

  A tytuły i opisy filmów też są już po polsku?

 • Dariusz Filipek

  Myślę, że są trzy problemy. Nastolatkowie, którzy nie płacą, bo nie bardzo mają jak i czym. Słaba świadomość marek takich jak Netflix, czy Amazon, nikła dostępność HBO GO i socjalizacja z pirackimi serwisami pokroju CDA. I najgorsza rzecz, jaką jest fakt, iż platformy pokroju Netflixa nie są naturalnym lekarstwem na piractwo, jakim było/jest Spotify dla rynku muzycznego. Zupełnie inny, mocno oldschoolowy licencyjny model biznesowy robi niestety swoje.

  Jednak jesteśmy dopiero na początku drogi. Z roku na rok będzie lepiej. A mówiłem to ja, Jarząbek.

 • Molimo

  Wczoraj. Rozumiem, że nie interesuje Ciebie dostępna baza filmów i seriali u nas, a na zachodzie gdzie cena jest podobna? Nie, Netflix jeszcze wiele musi zrobić aby przekonać użytkowników do siebie tak jak np. Spotify.

 • Dariusz Filipek

  Tak

 • Dariusz Filipek

  Netflix działa na zupełnie innych zasadach niż Spotify. Porównywanie tych usług to jak porównywanie wody i ognia. I to nie jest wina samego serwisu, co bardziej skostniałej branży filmowej.

 • Tom

  Jak nie ma ciekawych treści to za co płacić? ;)

 • zakius

  od dawna wiadomo, że użytkownik wybiera dostępność i łatwość obsługi, później cenę a na koniec jakość obrazu
  jeśli szuka jakiegoś filmu to wpisze w google „tytuł filmu online” i na pierwszym miejscu dostanie CDA z filmem w sensownej jakości
  a oficjalnych VoD? wcale
  jeśli taki użytkownik ma najpierw wyszukać sobie wszystkie platformy VoD, a później sprawdzić bibliotekę każdej z nich to trudno się dziwić, że weźmie co google poleca

 • zakius

  właśnie legalne VoD jest ok, a streaming muzyki nie ma najmniejszego sensu
  nie robi większego problemu, że każdy serial mam na innej platformie
  ale każda pozycja na playliście muzycznej u innego dostawcy? przecież to absurd

 • Dariusz Filipek

  Działalność CDA to zwykłe lichwiarstwo. Porównywanie złodziei do firmy, która sama produkuje dla ciebie seriale i filmy, to nie tylko chamstwo, co zwykłe [brzydsze słowo]. Częściowo bez Netflixa, to twoje ukochane CDA byłoby o wiele uboższe w treści.

  Ja nie twierdzę, że piractwo jest jakieś wyjątkowo fe, bo często uzupełnia braki w SVOD i VOD, ale jeśli oglądasz z premedytacją produkcje Netflixa – lub jakąkolwiek inne dostępne w streamingu – na CDA, to wychodzisz na zwykłego [kolejne brzydkie słowo] i złodzieja psującego rynek.

 • Molimo

  Dla mnie jako użytkownika który ma zapłacić nie ma znaczenia co tam wewnętrznie dzieje się.
  Sam wolałbym zapłacić abonament i mieć w nosie wszystko ale nie zapłacę za wybrakowaną usługę.
  Inna sprawa to w PL ledwo można przekonać ludzi do płatności za Spotify, a jak wiemy Netflix jest droższy.

 • Dariusz Filipek

  No tak. To kradnij i czuj się z tym dobrze.;)

 • Pluto

  Gemius liczy aplikacje mobilne i na telewizorze? Z tego co kiedyś czytałem to większość użytkowników Netflixa korzysta z aplikacji w telewizorze

 • desf

  Dziwi pozycja netflixa? A to nie jest po prostu tak, że te pierwsze 5 pozycji pozwala oglądać (przynajmniej część swojej biblioteki) po prostu bez płacenia ani złotówki? Vod.pl ma sporo jakiś gównianych problemów, które są całkiem często linkowane na stronie głównej onetu. To po prostu inny model biznesowy i trochę też inne treści niż netflix, który z uwagi na to że tam bez płatnego konta nic nie można obejrzeć jeszcze przez dłuuuugi czas nie będzie się liczył w konkurencji z tymi serwisami,

 • Pluto

  Masz rację i nie masz racji. Wg. wielu ludzi CDA jest legalnym serwisem, bo gdyby nie było to przecież by nie istniał… tak rozumują ludzie a my mamy takie prawo. Jest jeszcze CDA Premium gdzie firmy są już serio legalne. Szkoda, że w tych statystykach nie ma info o Premium i nie.

 • Dariusz Filipek

  Nie absurd, a konkurencja. Oni podkupują sobie wykonawców na wyłączność. To był piękny dzień, gdy ekskluzywny okres dla The Beatles skończył się w Apple i pojawili się na Spotify.

 • Pluto

  Wpisz w Google tytuł jakiegoś filmy i zobacz jakie słowo za nim się pojawi w sugestiach. W dużej części ludzie myślą, że CDA jest legalne. Szkoda, że indeks filmów Netflixa nie jest publiczny.

 • Meretycz

  A gdzie napisał, że korzysta z CDA?

 • Dariusz Filipek

  Wiesz co. Jest legalnym serwisem. Ma ten system zgłaszania, który jako tako działa… ale jako w miarę świadoma osoba widzę, co się tam dzieje. Piractwo przyciąga do CDA w lwiej części, a ich właściciele przymykają na to oko – tyle, na ile mogą sobie na to pozwolić.

 • teg

  tylko po co, skoro przez kodi masz dostęp do wszystkiego (o wiele wiele więcej niż oferuje netflix) za free

 • Dariusz Filipek

  A gdzie ja napisałem, że korzysta z CDA? Czytaj okiem, a nie… brzuchem?;p

 • Molimo

  Tak. Ostatnio ukradłem The OA i Taboo.
  Widzisz. Cinemacity Unlimited bardziej każdemu polecam niż Netflix. Mam i chwałę. ;)

 • zakius

  z punktu widzenia UX absurd
  biznesowego również, bo jak żaden nie ma dobrej usługi to żaden nie zarobi

 • Meretycz

  Napisałeś, że kradnie.

 • Dariusz Filipek

  Kraść można na różne sposoby.

 • Molimo

  W jaki sposób ja kradnę? :)

 • Pluto

  Wiem na jakiej zasadzie działa legalność CDA, ale pamiętam też jakąś ankietę uliczną na ten temat, gdzie chyba pytający pytał o to, gdzie ludzie oglądają firlmy w Internecie. Większość ludzi podawała te pirackie (wiele już nie istnieje), na pytanie o ty czy wiedzą, że te serwisy są pirackie, większość była zdziwiona.
  Podstawowym problemem wg. mnie jest tutaj świadomość użytkowników.

 • Meretycz

  Pierdolić bez sensu i rzucać fałszywymi oskarżeniami również, ale każdy z nich jest żałosny. Nie bądź żałosny, przestań i przeproś @disqus_sWv7SthjZG:disqus

 • Molimo

  Bez przesady. W sieci łatwiej ludziom rzucać kwasem i bezpodstawne oskarżenia. Niech zostanie. ;)

 • Meretycz

  Nie no, dajmy mu szanse jako tako wyjść z twarzą, nie bądźmy okrutni :)

 • Dariusz Filipek

  A ja płacę za HBO Go (w sumie to dali mi za darmo, bo coś…), Netflixa, Amazon i jakiś czas temu za Hulu. Wiem, że to na koniec dnia nie wychodzi tanio, ale na dobrą sprawę, jakby doliczyć do tego inne usługi, jakie mam, to nie płacę za wszystko więcej niż 150 zł miesięcznie. To nie jest jakaś strasznie wygórowana cena za dostęp do kultury.

  A gdy tam nie mam interesującego mnie filmu lub serialu to sam kradnę. Nie czuję się z tym dobrze, ale w miarę moralnie jest to uzasadnione. Koniec końców bez HBO nie dostałbyś Tabu, a bez Netflixa The OA. Gdyby w sieci istniał wyłącznie taki rodzaj użytkowników jak ty, to nie mielibyśmy niczego, jak to powiadał Pan Krzysztof Kononowicz. Przykro mi, ale jesteś zwykłym darmozjadem. A to, że płacisz Cinemacity Unlimited niczego nie zmienia. Chwali się, ale do SVOD ma tyle, co nic.

 • montv2

  Moja żona ostatnio chciała obejrzeć serial HIMYM, preferowana wersja angielska z angielskimi napisami. No to pomyślałem netflix, wykupi się i będzie problem z głowy – o, takiego wała.

 • Dariusz Filipek

  Oglądałeś The OA i Tabu, gdzie? W alternatywnej czasoprzestrzeni, gdzie jest za darmo? Bo jak wspomniałeś, nie płacisz za Netflix i HBO.

 • Molimo

  Niech wprowadzą opłaty za odcinek, ktoś im broni? Zapłacę za konkretny serial ale nie za usługę która będzie przepłacana. Wyboru nie dają. Widzisz. Nie jestem żadnym użytkownikiem żadnego SVOD ponieważ w naszym kraju nie ma żadnego wystarczająco dobrego. Proste.

 • Molimo

  U sąsiada. :)
  Jeszcze jakieś uwagi? :)
  HIMYM zobaczę na Netflix? Słuszna uwaga jednego z komentujących.
  Gdzie mogę legalnie z ang/PL napisami obejrzeć?

 • Dariusz Filipek

  No tak.;)

 • Dariusz Filipek

  Oj są. Można kupować ich seriale na Amazonie od jakiegoś czasu (przynajmniej te od Netflixa były). Tylko nie wiem, jak jest tam z dostępnością napisów. Kiedyś pisałem coś o tym i zwróciłem uwagę, ale ceny były zaporowe.

 • http://www.pawelkorzeniewski.com/ Paweł Korzeniewski

  W takim razie, gdzie w PL jest lepsza oferta? Chętnie się zapoznam.

 • Molimo

  Napisami po ang czy PL wersja również? Jak nie ma PL to większość ludzi odpuści. Właśnie o to chodzi. Serial mogę kupić na Amazon – ok. Oby tylko produkcje HBO i Netflixa były i z PL napisami to byłbym zwolennikiem tego.

 • Dariusz Filipek

  A jak wszyscy będą mieli takie same usługi to… Nawet Pepsi od Coca-Coli się trochę różni.;) Co wcale nie jest takie złe. No i trochę ekskluzywnego contentu też znajdziesz. Jak chociażby Spotify sessions.

 • http://www.blog.michalschabowski.com/ schabu

  Odpowiedziałeś na pytanie jak kiedyś kobieta w 1z10. Pytania nie pamiętam, ale sens był taki:
  – Kaczka to ptak czy ssak?
  – Tak.

 • Molimo

  W PL nie ma dobrej oferty. ;)

 • Dariusz Filipek

  Prawda. Znam to z obdukcji. Jakieś trzy miesiące mówię dziewczynie, że daje jej dostęp do mojego Netflixa. A ona ‚na co mi to, mam cda’. To nie fajne.

 • SeverianPL

  Ciekawi mnie metodologia badań, zwłaszcza pomiar dot. Netflixa i minimalne różnice w popularności serwisów VOD ze względu na urządzenie.

 • Inius

  Netflix się powoli rozpędza, za około 2 lata wchłonie pozostałe. Początki były straszne, ale teraz naprawdę mocno przyspieszyli. Nie wspominając ich autorskich seriali, które są bardzo dobre.

 • SeverianPL

  to było nieme „P” :D

 • SeverianPL

  1. Tak, po polsku.
  2. Nie, tylko po zalogowaniu (ale są inne strony do przeglądania bazy Netflixa)

 • zakius

  nie mają być takie same, mają być dobre
  gry, filmy i seriale na wyłączność są ok
  ale muzyka, z wcześniej wymienionego powodu, po prostu nie działa
  a jakby tego było mało to nawet po zebraniu bibliotek wszystkich dostawców mamy niewiele ciekawych pozycji

 • SeverianPL

  Nie świadomość, tylko ignorancja („mam w dupie czy to legalne”).

 • SeverianPL

  Jakie ty wyszukane playlisty budujesz, że każdy wykonawca jest na wyłączność u kogoś innego?

 • http://www.pawelkorzeniewski.com/ Paweł Korzeniewski

  Najgorsze jest to złodziejskie przekonanie, że film czy muzyka Polakowi należy się za darmo (lub prawie darmo). Wkurza mnie korzystanie z serwisów typu CDA i innych podobnych i mówienie „że to dostosowana na nasz rynek opłata” lub „producenci nie chcą moich pieniędzy, które mógłbym miesięcznie przeznaczyć”.

 • Dariusz Filipek

  Po sprawdzeniu widzę, że nie ma. Jednak to ruch w dobrą stronę, bo daje wybór. Chociaż w cenie kilku odcinków ma się miesięczny dostęp do platformy, więc to średnio sensowne. https://www.amazon.com/Marvels-Daredevil-Season-1/dp/B01D1YR0N6/ref=tmm_aiv_title_1?_encoding=UTF8&qid=1485269390&sr=1-2

 • SeverianPL

  To pretensje nie do Netflixa tylko do właściciela HIMYM, że tyle woła i/lub okopał się takimi umowami/licencjami, że w Polsce puścić nie można.

 • Dariusz Filipek

  Jak odpowiadałem to było chyba tylko pierwsze zdanie.;p

 • zakius

  tak naprawdę to kwestia tego, że większości raczej u żadnego nie ma, założyłem optymistyczny scenariusz
  i nie wykonawcy a albumy z osobna są lub ich nie ma
  i najgorsze jest to, że nawet nie masz jak sprawdzić biblioteki u większości
  możesz najwyżej wziąć bezpłatny miesiąc testowy, ale za rok już sobie nie sprawdzisz za darmo czy coś się zmieniło

 • SeverianPL

  Jutro wrócę z sensowną wyszukiwarką Netflixa.

 • Molimo

  Dobry ruch, oczywiście. Pamiętaj, że to zawsze jednak zakup więc nawet żona czy dzieci za X lat mogą ponownie zobaczyć. Kwestia też dostosowania ceny na PL warunki.

 • Pluto

  Gdyby każdy miał się tak zastanawiać przy każdej czynności to zabrakło by szpitali dla wariatów, nie mówiąc już o potrzebnym wykształceniu prawniczym i posiadaniu aktualnej informacji o regulacjach. Już i tak żyjemy w kraju ekspertów, gdzie każdy zna się na wszystkim, poczyta sobie komentarze na popularnych serwisach informacyjnych. Po to jest prawo i instytucje za nie odpowiedzialne, by pilnować tego. Skoro coś istnieje i da się korzystać to normalnym jest zakładanie, że to jest legalne.

 • montv2

  Tylko… co mnie to obchodzi? Nie ma to nie ma. Pretensji nie mam, tak samo jak netflix mojej subskrypcji.

 • Molimo

  Za darmo nie ale też nie można przesadzać. Spotify dobrze wpasował się.
  Za Netflix powinna być 20/30/40zł i to już lepiej wygląda i pewnie dużo większą grupę odbiorców taka oferta by przyciągnęła.

 • Dariusz Filipek

  Hmmm… To już chyba zależy od wymagań słuchacza. Spotify mi wystarcza i uwielbiam ich system rekomendacji. Przed Spotify słuchałem prawie ciągle tego samego. Od 2012 serwis mocno otworzył mi uszy na nowe rzeczy. Ja tam sobie chwalę.;)

 • namo

  Joanno..
  „Co prawda CDA.pl ma swoją płatną ofertę premium, ale gros pozycji, które znajdują się w zasobach platformy dostępne są za darmo.”
  (nie)Płatność wcale nie świadczy o legalnosci pliku, liczy się jego pochodzenie.
  W zgodzie z prawda powinnaś napisać że oprócz legalnych płatnych są (tam) również nielegalnie udostępniane przez użytkowników treści.
  Dwa, jak już inni zauważyli, między cda a netflixem nie ma w ogóle żadnego związku, to nie są konkurencyjne wobec siebie byty.

 • Dariusz Filipek

  Jeśli chodzi o VOD to nie widzę problemu. Chcesz kupić film, czy serial? Wejdź do jakiegokolwiek serwisu sprzedającego wideo na życzenie, płać i oglądaj.

 • zakius

  no system rekomendacji jest magiczny
  nawet jak wpiszesz niedostępnego artystę w szukajkę potrafi dać prawidłowe powiązane
  ba, nawet jak zwróci innego (różnica w wielkości liter w nazwie) to powiązanych daje dobrze
  ale niestety, biblioteka i odtwarzacz są do niczego

 • Dariusz Filipek

  Zawsze można skorzystać chociażby z upflix.pl

 • Dariusz Filipek

  Ty o niebie, ja o chlebie (czy jakoś tak). Piszę o systemie rekomendacji, nie systemie wyszukiwania. A co do biblioteki to nie mam z nią problemów. Tak, jak i z odtwarzaczem.

  To jest takie pisanie – Nie ma tego, co chcę. A czego ty chcesz, czego ci brakuje? Nie twierdzę, że to idealny serwis, ale może jest jakiś inny, który lepiej spełni twoje potrzeby.

 • Dominik Markowski

  Tyle, ze Cda to złodziejski portal. Nie wstyd Wam umieszczać go w tym rankingu?

 • anduanmix

  Myślę, że nawet nie dorosłeś do sprawdzenia darmowego okresu próbnego a co dopiero płacenia za jakieś treści. Wiesz, że Netflix jest i na tym się twoja wiedza kończy.

 • zakius

  piszę o tym, że wyszukuję coś i nawet jak tego nie ma to wie z czym to powiązać
  czego brakuje? niektórych albumów Huntera, Ankh, ONA (chociaż może nie wiem jak wpisać) i… mógłbym pisać długo, ale to akurat są rzeczy proste, dalej jest tylko trudniej

  a odtwarzacz… itunes nigdy mi nie odpowiadał, a jeszcze ta szukajka, która przekopuje zawsze całą bibliotekę, a często by się przydało przeszukiwać tylko swoją, wtedy jest mniej pisania
  no i masa innych dziwactw i niedoróbek

 • Dariusz Filipek

  Wiem, że to niewygodne, ale zawsze możesz podpinać pliki lokalne, albo niektóre albumy trzymać w chmurze. Tak robię zazwyczaj z audiobookami.

 • zakius

  jakby to dobrze rozwiązali to jasne
  ale ostatnio jak podpiąłem lokalne to wisiał dobre kilkanaście minut nie reagując, a później nie pozwalał w nich wyszukiwać
  może od tamtego czasu się coś zmieniło, wtedy pliki lokalne to była jedna wielka lista i nic więcej

 • borysses

  Jezeli platforma piracka daje w jednym miejscu dostep do tresci (za ktore i tak sie placi) ktore normalnie wymagalyby posiadania abonamentu na 4 uslugi (Netflix, Prime, GO, Hulu) to jest to raczej problem czysto uzytkowy a nie ekonomiczny.

 • Foldex

  Netflix zepsuł sobie opinie wchodząc na rynek dosłownie z paroma propozycjami, ludzie nie będą drugi raz ryzykować, zwłaszcza, że okres próbny już wykorzystali.

  Poza tym nie widziałem jeszcze żadnych reklam tej strony, za to naszych VOD jest całkiem sporo.

 • http://www.pawelkorzeniewski.com/ Paweł Korzeniewski

  Różnica jest taka, że na Spotify artyści nie zarabiają, traktują go jako swoją promocję. Muzycy zarabiają natomiast na koncertach. Niestety nie można tego przełożyć na świat filmów i seriali. Moim zdaniem warto wydać te 43zł miesięcznie (nawet na dwie osoby), Netflix tworzy sporo autorskich seriali na wysokim poziomie. Jednak gdy oczekujemy filmów, nie mają najlepszej oferty, chociaż też jest co oglądać, ja akurat nie śledzę nowości bo są po prostu słabe. Tutaj faktycznie lepszym wyborem będzie CC Unlimited – kwestia tego co kto lubi.

 • Tomasz

  Latwo wywnioskować że w Polsce dalej nie ma odruchu placenia za treści z internetu. Muzyka jako tako się przyjęła choć dalej spotykam się z opiniami że po co płacić skoro jest YouTube albo można sobie ściągnąć. Ja osobiście oplacam Netflix i HBO. Korzystam z obu serwisów i większości przez tv. Rzadko oglądam filmy seriale na laptopie czy też tablecie lub telefonie. Może stąd bierze się tak niski udział Netflixa w tym zestawieniu.
  P.S. Chyba nie zrozumiem jakmmozna narzekać że cena pakietu tv Netflixa lub Spotify jest wysoko jak na polskie warunki a nikt nie narzeka że to już zarabiamy za mało w porównaniu z zachodnią Europa. Cena za te usługi jest średnia europejską tylko nasze zarobki są zaniżone

 • Molimo

  Tak. Pewnie 4 i 5 sezon Vikings zobaczę, prawda? :)

 • Member Berries

  wiedziałem, że CDA będzie pierwsze… trudno wygrać z piracką ofertą

 • Promyk

  Niestety CDA nie posiada aplikacji na smart tv czy ps4 a więc można zapomnieć o dźwięku dolby/dts. Z tego względu u mnie ta opcja odpada. Na Windowsie można się poratować DD Live, ale to jednak nie to samo.

  Odnośnie samego kontentu Netflixa – krytykowałem równo okres polskiej „premiery”, aktualnie nie ma do czego się przyczepić. Polskie napisy są wszędzie, często dostępny jest lektor. Oferta bogata, ale jeśli ktoś ma mnóstwo czasu i obejrzał większość interesujących go seriali i tak będzie narzekał (tylko pytanie po co? ).

 • anduanmix

  Chłopaczku co mnie obchodzi co ty zobaczysz. Twoja wiedza i wypowiedzi są na poziomie gimnazjum.

 • Piotr Borkowski

  W jaki sposób Gemius miałby mierzyć faktyczną popularność Netfliksa gdy ten nie bierze udziału w ich badaniu?

 • haXen

  Na smart tv jest kodi, w którym wtyczka mrknow obsluguje cda w full hd z dźwiękiem 5.1. Sama wtyczka zawiera również dostęp do chyba wszystkich popularnych lub nie seriali polskich i zagranicznych.

 • dashite

  Gemius chyba nie ma możliwości sprawdzania oglądania serwisów na TV? To o czym my w ogóle mówimy? Ja oglądam Netflixa głownie na tv…

 • Namar Okmar

  żaden z tych problemów nie dotyczy tego, że netflixa nie ma pośród najpopularniejszych platform. cała piątka to serwisy udostępniające treści za darmo, to ta jakbyśmy mieli porównać ile osób ogląda film na TVP/TVN a canal+ lub filmbox porównanie bez sensu.

 • Namar Okmar

  Nigdy się nie będzie liczył tak długo jak tamte nie przejdą na identyczny model. A my cieszymy się brakiem reklam i trochę lepszą zawartością w porównaniu do vod.pl zapewne netflix pewnie też się nie martwii tym zestawieniem :)

 • Dariusz Filipek

  A tutaj masz pełną rację i statystycznie trafiłeś w punkt. Jednak nie można nie zauważyć, że problemu nie ma, gdy produkcje Netflixa można obejrzeć na CDA.

 • MacDom

  Sam płacę za Netflixa choć w sumie mało z niego korzystam. Kwestia pewnie czasu i zrezygnuje. Choć może u mnie to raczej brak czasu. Wkurza mnie ten mechanizm propozycji na stronie głównej N. Kiedyś się wybrało jakieś kategorie i ciągle w tej samej materii leci. A powinno byc np. co jest ogólnie popularne, nowe etc z różnych kategorii.

  Szkoda ze w sieci nadal nie można zobaczyć premier kinowych. Czyli ze dziś coś wchodzi do kina, jest szum a za miesiąc można w VOD zobaczyć.

  Kiedyś to będzie dostępne ale jeszcze sporo czasu musi uplynąć. Wszystko przez powiazania, znajomości na górze. Czyli wytwórnie, właściciele kin oraz stacji premium tv. Trzymają się razem i maja online w nosie.

 • MacDom

  Dorzucam oliwę do ognia. Racja z jednej strony kradzież. Lecz powiedzmy to otwarcie że to piraci nauczyli ludzi wszystkiego od mp3, przez filmy i seriale… Skąd w Polsce takie zainteresowanie serialami z USA itp ?

  Premiery kinowe tez u piratów tylko… I czekac musimy az ktoś w końcu legalny serwis z premierami otworzy.

 • Wally_Bishop

  czy raport dotyczy darmowej subskrypcji czy platnej? bo porownywanie cda do netflixa to jak trumpa do obamy

 • Dariusz Filipek

  Masz rację. Połowicznie. Z tymi premierami kinowymi się nie zgodzę. Chcesz obejrzeć film kinowy? Idź do kina. Później możesz go wypożyczyć lub kupić w VOD. Jeśli nie jest dostępny, bo ktoś nie widział sensu go dystrybuować, to nie widzę wtedy wielkiego problemu z sięgnięciem po nielegalne źródło. W momencie w którym wytwórnie nie dbają o nas, jest średnio, ale mimo wszystko moralnie uzasadnione spojrzenie w stronę pirackich stron.

  Jakiś czas temu napisałem m. in. o tym przydługi tekst na Naekranie, który chyba wiąż jest dosyć aktualny (debilny nagłówek nie jest mój) https://naekranie.pl/artykuly/netflix-kontra-telewizja-i-kino-kto-wygra

 • Promyk

  Nie mam Smart TV z androidem, ale fajne rozwiązanie na linuxa :)
  Dzięki za komentarz ! Pozdrawiam

 • Bozz

  Co tu wiele komentować skoro wczoraj jeden z blogerów w swoim tekście zachwalał serial którego nie da się legalnie/normalnie obejrzeć w Polsce.

 • CTR
 • vous
 • tymb
 • MacDom

  Do kina nie chodzę bo mam do niego daleko (jestem zagranicą). Do tego stanu „singiel” i średnio mi wychodziło szukanie chętnych na film który akurat chciałem zobaczyć, w terminie kiedy mi pasował…

  Inna kwestia, „nie po to” ludzi kupują telewizory 50 cali + za x tys zł… aby chodzić do kina :)

  Ameryki wpisem nie odkrywam, po prostu chodzi mi ze za długo się czeka na premierę filmu na kanałach filmowych czy online (w UK jak film wejdzie na Sky Filmy to od razu jest na NowTV czyli online…).

  btw premiera seriali w Polsce w tym samym czasie co w USA etc – to też wymusiło piractwo. Branża a dokładnie ludzie w biurach, wieżowcach w USA i Wawie mieli założenie: w krajach typu Polska puścimy to za x miesięcy. Jak się nie podoba… Internet wymusił zmiany. To są wielkie korporacje, gigantyczne pieniądze i stąd takie opóźnienie w zmianach…

  Stawiam oczywiście ze chodzi o kasę i dokładne wyliczenia. Obecny model da np. 500 mln przychodzi, online 350 mln i 150 jest sporą różnicą…

 • bartev
 • Dariusz Filipek

  Wiesz, to takie tłumaczenie… Jakbym napisał, że nie pójdę do kina na Avengers, bo mi Bob Iger dziewczyny nie znalazł i samochodu nie pożyczył. Już pomijam kwestię tego, że filmy ogląda się najlepiej w kinie, dodając jedynie, że to zwykłe szukanie wymówek.

  Tak to działa. Kino musi swoje zagrać swoje, żeby w ogóle miało ochotę film wyświetlać. Bo gdybyś miał go dostać 2 tygodnie po premierze kinowej, to nie tylko kina, ale cały przemysł filmowy straciłby olbrzymie pieniądze. Żyjemy ciągle w czasach, gdzie największe przychody generują właśnie świątynie kinematografii. I to jest porządek dobry.

  Jedyny margines zmiany jaki dziś wiedzę, to poluzowanie wodzy umowom licencyjnym, które są w dzisiejszych czasach często jeszcze jednym wielkim archaizmem. Ale to trudna dyskusja, na zupełnie inny czas.

 • http://xanter.eu Xanter

  Czy kogoś to dziwi? Po prostu CDA.pl w swojej ofercie CDA Premium postawiło na najlepsze zasoby :P Przede wszystkim znajdziemy tam więcej premier i lepszych filmów za niższą cenę i co chciałbym podkreślić to to, że pirackie treści to przeszłość i kasują to regularnie :P Kolejna zaleta CDA premium, to oferta darmowych legalnych filmów :P

 • MacDom

  To ze to jest biznes to ja rozumiem.

  Co do kwestii wymówka. Nie ma takiego czegoś jak wymówka na linii ja klient a dostawca treści. Mój pieniądz, potrzeby, mój czas to klient rządzi. Plus to klient nie musi się dostosować, może olać.

  To jak z blokowaniem polskich vod etc zagranicą. Player.pl nie działa w UK, zapomniałem o nich, olałem. Nawet jak jestem w Polsce to tam już nie kliknę bo zapomniałem w ogóle o tym serwisie.

  Z nc plus rezygnuje to samo zagranica i nc go nie działa. Za 8 dni koniec płacenia i oddanie dekodera…

 • FireFrost

  No super, tylko jeśli ktoś korzysta z Netflixa za pośrednictwem aplikacji to tego to badanie już nie mierzy. Gemius w tym momencie to zwykle gówno które mierzy jakąś abstrakcje, a nie rzeczywistość.

 • FireFrost

  Za 54 zł masz opcję dla 4 osób, jeśli to jest dla ciebie drogo to proponuję pójść do pracy

 • Dariusz Filipek

  Prawda, nie musi. Ale jakbyś nie zaklinal rzeczywistości to nie postawią ci kina koło mieszkania, bo tak. Każdy biznes ma swoje ograniczenia i czasem trzeba się nagiac i przestać szukać wymówek, jeśli się nie chce być wykluczonym. Albo poczekaj i zostań przy VOD, albo oglądaj wcześniej na swoim 50 calowym tv marnej jakości camy. Mieszkając w USA jakoś to wszystko tak ładnie ogarnąłem, że w kinie bywałem częściej niż chodzę teraz i baaaardzo rzadko siegalem po pirackie treści. Wystarczy chcieć, a rozwiązanie się znajdzie – indywidualnie, dla każdego. Dbajmy czasem o dostawców treści, bo bez nich nie mielibyśmy niczego.

 • Bartosz Kwiatkowski

  A jak ktoś powie że Polacy to złodzieje, to się oburzają :) przecież prawo jest moralnie uzasadnione bo oni MUSZĄ oglądać seriale. No i jak żyć?

 • SeverianPL

  To ja też mogę pójść w skrajność i stwierdzić, że skoro noże istnieją i można nimi kogoś zadźgać na ulicy, to mimo to nie zakładam, że to to legalne.
  Nie róbmy z ludzi idiotów, którzy nie myślą tylko zrzucają odpowiedzialność za swoje decyzje na Państwo (wystarczy, że mamy Amber Gold, franki i SKOKi).

 • SeverianPL

  @zakius:disqus możesz skorzystać z podpowiedzi Darka lub np. z http://unogs.com/

 • Shakuahi

  Ja mam Netflixa od jego premiery w Polsce i póki co nie zdarzyło się, żebym nie miała co oglądać. Ale inna sprawa, że nie poświęcam dużo czasu na oglądanie.

 • Maciej Dróżdż

  Gdyby HBOGO było dostępne bez wykupowania abonamentu u dostawców telewizji satelitarnej byłoby świetnie…. Bo ma naprawdę świetną bazę seriali i filmów. Sam korzystam z IPLA która ma niestety dosyć uboga ofertę, ale parę nowości w VOD za rozsądną cenę można znaleźć.

 • zakius

  nie do końca wiem jak to pomaga sprawdzić bibliotekę streamingu audio bez marnowania próbnego miesiąca ale ok

 • Paweł

  Cena Netflixa jest OK. Jeżeli ktoś lubi oglądać seriale to np. oglądając jeden odcinek dziennie wychodzi ok. 1,50 zł za godzinę najwyżej jakości rozrywki. P.S. Netflix pozwala też na dzielenie się kontem wśród rodziny co pozwala jeszcze bardziej obniżyć koszty.

 • Fione Luna

  Cena, cena i jeszcze raz cena główną przyczyną małej popularności. Kompletnie nie dziwi mnie duże zainteresowanie serwisu CDA, gdzie za 20zł masz dostęp do treści w dobrej jakości. Dla porównania na Netfliksie trzeba zapłacić ok 43zł, bo przecież w jakości SD nie będziesz oglądać ;)
  Najbardziej jednak zastanawia mnie małe zainteresowanie Kodi, chociaż może to i lepiej :))

 • Molimo

  I mam zmuszać innych do płacenia kiedy nikt nie chce czy ogłoszenie wywiesić? Czy np. zaskórniaki dziecku zabierać? Logika…

 • SeverianPL

  Sorry, albo pomyliłem wątek albo myślałem, że mówisz o darmowym miesiącu na Netflixie.

 • zakius

  no tutaj też jest słabe to, że nie da się sprawdzić
  ale z audio to tylko spotify pozwala zobaczyć czy się coś poprawiło bez płacenia

 • Dariusz Filipek

  Korzystam z HBO Go od dłuższego czasu i nie jestem jakoś przesadnie zadowolona. HBO nie dba o klienta w naszym kraju. Ich baza (własnych produkcji) jest dziurawa jak ser szwajcarski.

 • Loerd

  Osobiście korzystam z Netflixa i wielkim mankamentem tej platformy jest brak nowych filmów. Platforma w moim przypadku skierowana jest na seriale. HBO GO chętnie bym wykupił gdyby nie trzeba było mieć pakietu w kablówce/czy innej platformie, gdzie koszt jest zbyt duży plus koszt abonamentu telewizyjnego plus minus 280zł/rocznie. Obecnie jeszcze player.TVN pozostaje darmowy i z niego korzystam gdyż na stronie TVP należy mieć nr abonamenta. Telewizora w domu nie posiadam już chyba 13lat. Ceny platform typu netflix nadal są za drogie, choć dziwni mnie to jeżeli ktoś potrafi płacić np. Za nke 100 parę pln miesięcznie. Nasze społeczeństwo jak widać po 1 miejscu nadal nastawione jest na cwaniastwo. Cda, torenty, czy nieoplacanie abonamentu tv. Tak samo wygląda sprawa z muzyką, jest np. Spotify czy inne serwisy, ale ludzie nadal wolą kraść. Nie rozumiem tego. Jestem ciekawy jak tacy ludzie czuliby się gdyby za miesiąc pracy nie dostali wypłaty, gdyż w sumie społeczeństwo i tak nie chciało za to zapłacić. Ciekawi mnie czy ci sami ludzie jeżdżąc samochodem, tankują na stacji beznzynowej i uciekają – paliwo także jest strasznie drogie. Niestety platformy vod nadal są drogie, a hbo go jest horrendalnie drogie (opłata za pakiety w kablówce czy innej platformie plus abonament RTV)

 • qweewqw

  Nadal zestawiasz Spotify i Netflix ? Błąd na samym początku i reszty nie trzeba czytać…

 • skasuj konto

  Fajnie mieć dodatkowe konto na disqusie do bycia zarozumiałym… i konkursów oczywiście.

 • Molimo

  No tak. Dla abonenta ma to znaczenie.

 • anduanmix

  Fajnie, że nie masz nic do powiedzenia.

 • jaskier

  W wersji podstawowej 34 zł/mc… a ile kosztuje bilet do kina ? Lub dwa czteropaki piwa w Polsce ?

 • Molimo

  Kino miesięcznie kosztuje 42zł bez limitu.

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement