Nowe stworki w Pokemon GO. Twórcy potwierdzili plotki

Artykuł/Gry 07.12.2016
Nowe stworki w Pokemon GO. Twórcy potwierdzili plotki

Już niedługo Pokemon GO może stać się znów atrakcyjne – zarówno dla niedzielnych, jak i dla tych najaktywniejszych graczy. Niantic potwierdziło, że w grze pojawią się nowe Pokemony. Niestety nie tak prędko, jak sugerowałyby wycieki poufnych informacji od… pracowników kawiarni Starbucks.

Pokemon GO zadebiutowało kilka miesięcy temu i szybko skradło serca graczy na całym świecie. Trenerzy Pokemonów mają jednak coraz mniej powodów, by uruchamiać aplikację. Osoby, które zdobyły już większość bądź, w wypadku największych maniaków, wszystkie Pokemony, nie znajdą teraz w grze nic nowego.

Może to zmienić druga generacja Pokemonów.

Pokemon GO bazuje na pierwszej generacji gier Pokemon sprzed 20 lat: Pokemon Red, Blue, Green i Yellow. Pozwala na zdobycie blisko 150 różnych gatunków Pokemonów i w ogóle nie uwzględnia Pokemonów dodanych przez kolejne generacje. Tych w grach na konsolki jest już… blisko tysiąc.

Dodanie setki nowych kolorowych stworków z Pokemon Gold, Silver i Crystal do złapania w Pokemon GO z pewnością zachęci wiele osób, by ponownie ruszyć w drogę i zebrać złapać drużynę. Wygląda na to, że doczekamy się nowych Pokemonów już niedługo, a potwierdzają to sami twórcy.

Co ma wspólnego Pokemon GO i kawa ze Starbucksa?

W kodzie Pokemon GO odnaleziono już dawno temu niepełne dane setki nowych Pokemonów i od tego czasu gracze czekają na nowe informację. Sytuację podgrzali pracownicy sieci kawiarni Starbucks, którzy doprowadzili do opublikowania w sieci poufnych informacji.

Starbucks będzie partnerem twórców Pokemon GO. Kawiarnie tej sieci w Stanach Zjednoczonych staną się Poke Stopami i Poke Gymami, a gracze będą mogli zamówić już od 8 grudnia specjalną pokemonową kawę. To jednak graczy w całej sprawie mało interesuje.

Na broszurce przygotowanej dla baristów z okazji tej promocji znalazła się też informacja, że w Pokemon GO pojawią się nowe Pokemony.

To rozbudziło nadzieje graczy, że kolejna aktualizacja aplikacji Pokemon GO, a być może nawet zmiana po stronie serwera, wprowadzi nowe Pokemony do zabawy już 8 grudnia. Szybko jednak te nadzieje rozwiało samo Pokemon Company jednocześnie potwierdzając po raz pierwszy oficjalnie, że coś jest na rzeczy.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty, po której będzie można łapać dodatkowe stworki w Pokemon GO, ale przynajmniej wiemy, że możemy spodziewać się więcej informacji na ten temat już 12 grudnia. Co ciekawe, tym razem o nowościach Pokemon GO informuje nawet profil Pokemon na Twitterze.

pokemon-go-nowa-wersja

Zapowiedziano też Pokemon GO 0.49.1 na Androida i 1.19.1 na iOS.

O drugiej generacji nadal nic oficjalnie nie wiemy, ale na otarcie łez pozostają nowości w ostatniej aktualizacji Pokemon GO, którą mogą pobierać już posiadacze sprzętów z Androidem (jak zwykle gracze na iOS muszą nieco na swoją kolej poczekać). Pokemon GO 0.49.1 na Androida i 1.19.1 na iOS wprowadza:

 • możliwość transferowania do profesora Willowa wielu Pokemonów jednocześnie poprzez przytrzymanie palca na stworku i późniejsze wybranie kolejnych;
 • wyświetlanie typów Pokemonów w Poke Gymach;
 • wyświetlanie więcej informacji na ekranie Pokemon Buddy;
 • wyświetlanie informacji o tym, jak wiele kilometrów przemaszerowaliśmy razem z Pokemonem na ekranie informacji o stworku;
 • minor text fixes.

Niantic informuje przy okazji o partnerstwie z siecią Sprint.

Dzięki temu w 10,5 tys. salonach i sklepach Sprint oraz Boost Mobile na terenie Stanów Zjednoczonych pojawią się nowe Poke Stopy i Poke Gymy. To jeden ze sposobów, by zachęcić graczy do odwiedzania tych miejsc.

Na miejscu pojawią się też ładowarki specjalnie dla graczy. Można też przewidywać, że takich partnerstw będzie więcej – z przecieków wynika, że kolejny będzie Starbucks.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • Member Berries

  Jest tylko 151 Pokemonów

 • rampampamapham

  gimbusy tego nie wiedzą bo są za młodzi

 • TomaszSzkudlarek

  get a real hobby

 • MAG

  Piotrze! To wspaniałe wiadomości

 • Życzliwy

  Na prawdę ktoś w to jeszcze gra? Ja wiem, gatunek ludzki w że hodowane większości składa się z prymitywnych mlotow (gdzie nie wejdę to o lewej i ciazy), ale żeby aż tak…

 • Adamaster89

  Silver&Gold&CRYSTAL, nie platinum

 • Krzepki Harry

  „Ja wiem, gatunek ludzki w że hodowane większości składa się z prymitywnych mlotow”
  Mnie natomiast martwi, że gatunek ludzki składa się również z takich chamów i półanalfabetów jak autor powyższego komentarza…

 • Krzepki Harry

  „Ja wiem, gatunek ludzki w że hodowane większości składa się z prymitywnych mlotow”
  Mnie natomiast martwi, że gatunek ludzki składa się również z takich chamów i półanalfabetów jak autor powyższego komentarza…

 • http://mytesla.com.pl gostek

  Wg mnie dodanie 2 generacji powinno miec miejsce dopiero w lutym/marcu 2017, teraz zdecydowanie wystarczylby mocny event i legendarne Pokemony.

 • Życzliwy

  Przesadzasz… autokorekta na nowej klawiaturze jeszcze mi płata figle.
  Cham? Stwierdzam fakt.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Dammit, to tyle lat i tyle wersji temu, że już wyleciało – a z pamięci i na logikę platyna do złota i srebra bardziej pasowało;)

 • GhostVoice

  „Pokemon GO bazuje na pierwszej generacji gier Pokemon sprzed 20 lat: Pokemon Red, Blue, Green i Yellow.”

  Nie, Pokemon GO bazuje na Kanto Dexie zaktualizowanym o dane z szóstej generacji gier np. Clefairy z typem Fairy. ;)

 • GhostVoice

  Są tylko 802 Pokemony. Zresztą w tych czasach o których wspominacie, Pokemonów było więcej. np. Togepi (generacja druga) czy Ho-Oh (z pierwszego odcinka anime, generacja druga). Nie mówiąc już o tym, że w świecie latały gry Pokemon Gold/Silver/Crystal… Także jakie 151?

 • Krzepki Harry

  Dla siebie masz oczywiście wytłumaczenie, ale innych bezlitośnie wyzywasz od prymitywnych młotów – tymczasem Pokemon GO to gra i rozrywka jak każda inna, a czasem nawet lepsza niż inne, bo zmusza do wyjścia z domu i do ruchu na świeżym powietrzu. Jakimi słowami zbluzgasz dajmy na to fanów piłki nożnej oglądających mecze w telewizji z piwkiem w ręku?

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  #nerdalert ;-) ale słuszna uwaga!

 • mmmm

  Sorry, ale nigdzie nie jest napisane 2. gen…. Piszecie to z taką pewnością. Mocno się zdziwicie, a przy okazji przez Was zawiedzie się mnóstwo ludzi wprowadzonych w błąd. More pokemons in pokemon może oznaczać po prostu więcej pojawiających się w miejsach spawnu albo więcej takich miejsc i dużo innych rzeczy…

 • Życzliwy

  A dlaczego miałbym bluzgac fanów piłki nożnej? Osobiście nie oglądam, wole siatkówkę, ale w tym złego.
  Zamiast grać w debilne pokemony lepiej ubrać buty do biegania i zrobić 10 km co drugi dzień…
  Mniej czasu zajmie i zdrowiej…

 • Member Berries

  Fakt, w anime pojawiły się pojedyncze Pokemony z nowej generacji.

  Ale i tak jest ich tylko 151, podobnie jak Terminator ma tylko dwie części:)

 • NerkaGreen

  Wyobraź sobie, że dla niektórych „Debilne pokemony” są czynnikiem jakiejkolwiek motywacji do wyjścia z domu w mróz i brzydką pogodę. Sama gdyby nie pokemony zapewne nie wyszła bym ani o 16 sobie od tak pochodzić po mieście a na pewno nie o 21 razem z moimi ciotkami. Dla innych to po prostu frajda jest posiadać swojego własnego snorlaxa/pikachu/charizarda czy luj wie jeszcze czego a dodatkową satysfakcją jest, że trzeba było się choć trochę ruszyć by je zdobyć.
  Już nie mówiąc, że nie każdy ma czas by co drugi dzień przejść 10 kilometrów. Natomiast wiele osób ma czas by wyjść na te głupie pół godziny by zajść na gym, załapać kilka pokestopów, jakieś pokemony…

 • Życzliwy

  Jeśli dla kogoś pokemony są motywacja by ruszyć się z domu, to wybacz ale nie mam szacunku dla takich ludzi:)
  Motywacja powinno być to będą zdrowi, anie… Łapanie posłów na mrozie:D nie wiem czy to bardziej śmieszne czy żałosne….

 • NerkaGreen

  Zdrowi? Jakbyś nie zauważył to w tych czasach nawet będąc zdrowym nie jesteś zdrowym. Osobiście znam ludzi, którzy dzięki pokemonom zaczęli wcześniej wstawać, wychodzić na dłuższe spacery (albo nawet w ogóle wychodzić na spacery). Nie mówię, że jest to poważne podejście do życia (Bo w gruncie rzeczy nie jest.) ale szanuje to bo tak.
  Jestem ciekawa panie krytyku czy pan też podchodzi tak do zdrowia jak pan o tym pisze i czy co drugi dzień zapierdziela pan na 10 kilometrowe spacerki.

 • Życzliwy

  Jem 4-5 razy dziennie małe porcje, pije dużo płynów, alkohol też ograniczam do Max 1 w tygodniu i tak biegam… Minimum 40 km tygodniowo.

 • NerkaGreen

  O prosze a już bałam się, że rozmawiam z hipokrytą. A ja natomiast cierpię na otyłość i niedoczynność tarczycy a do tego jestem leniwa. Pokemony dają mi ten mały zastrzyk motywacji by wyjść z domu na mróz mimo bólu przeciążonej nogi. A wychodzić i ruszać się muszę bo jestem po zabiegu zmniejszenia żołądka. Dlatego bronię ludzi których ty wyzywasz od prymitywów chociaż nawet ułamka z nich nie znasz – a to tylko dlatego, że dla rozrywki ganiają za zlepkiem pikseli.

 • GhostVoice

  Hahah, od razu nerd? Bez przesady! ;)

  Po prostu rozgrywanie bitew Pokemon to moje skromne hobby, nawet nie tak jak samo granie w gry Pokemon.
  Dobry do tego jest symulator walk czyli Pokemon Showdown. :)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  No i płeć już będzie :-) szkoda jednak, że akurat tego od początku nie dali

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  A przeczytałeś tekst? Jak rozumiem dodanie kolejnej setki Pokemonów w kodzie gry to tylko tak dla zmyłki? ;-)

 • Krzysio

  Święte słowa

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement