Ditto oraz setka nowych Pokemonów zmierzają już do Pokemon GO

News/Gry 07.11.2016
Ditto oraz setka nowych Pokemonów zmierzają już do Pokemon GO

Pokemon GO stale się rozwija, ale kolejne nowości to mała pociecha dla graczy, którzy już skompletowali Pokedex. Kod gry zdradza jednak nowości, które spodobają się największym fanom i najaktywniejszym graczom.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Analiza kodu Pokemon GO w wersji 0.45.0 na Androida ujawniła kilka ciekawych rzeczy. Okazuje się, że w pliku APK znalazły się odniesienia do nowej zawartości, której Niantic jeszcze oficjalnie nie zapowiedziało.

To świetna wiadomość dla osób, które chciałyby poszerzyć swój Pokedex.

Na pierwszą generację Pokemonów składa się 151 różnych stworków. To klasyczne gatunki od Bulbasaura po Mew pochodzące z pierwszego sezonu anime Pokemon i pierwszych gier z serii na Game Boya: Pokemon Green, Red i Blue.

Niantic podjęło słuszną decyzję, by w Pokemon GO umieścić tylko te najbardziej znane stworki. W anime i grach na konsolki Nintendo jest ich co prawda blisko tysiąc, ale taka liczba mogłaby przytłoczyć niedzielnych graczy

W Pokemon GO można złapać dziś nieco ponad 140 okazów.

Możliwość sukcesywnego dodawania kolejnych generacji do tej mobilnej produkcji to też szansa na wydłużenie życia tej produkcji na kolejne lata. Jak na razie jednak Niantic nie zadbało o to, by zapewnić dostęp do pełnej pierwszej generacji.

W grze można złapać po 142 Pokemony w każdym z 4 regionów. Po kolejne 3 trzeba udać się na inny kontynent. W ogóle nie da się w Pokemon GO spotkać pięciu Pokemonów legendarnych, do pełnych 151 gatunków brakuje jeszcze jednego stworka: Ditto.

Gdzie jest Wally Ditto?

Ditto jest wyjątkowym stworkiem i zapewne dlatego nie trafił do podstawowej wersji Pokemon GO. Jego unikalna umiejętność to możliwość zmiany kształtu i upodobnienie się do dowolnego innego Pokemona. Niewykluczone jednak, że jak przekonują badacze z Silph Road, Ditto już niedługo pojawi się w grze.

Pokemon GO 0.45.0 na Androida w swoim kodzie zawiera wzmiankę o Ditto. Do gry dodano atak o nazwie Transform, który wykorzystywał Ditto w grach na Game Boya by zmienić się w swojego oponenta podczas walki. Oznaczony został jako zwykły ruch w pliku GAME_MASTER.

To pierwszy ruch dodany do pliku APK od premiery gry, a jeszcze ciekawiej zapowiadają się pozostałe nowości.

W grze znalazły się odniesienia do kolejnej setki Pokemonów z 2 generacji. To stworki, które zostały dodane w grach Pokemon Gold i Pokemon Silver. Możemy się spodziewać udostępnienia graczom kolejnych Pokemonów od Chikority oznaczonej numerem 152 po Celebi z numerem 251.

Oczywiście to nie oznacza, że setka nowych Pokemonów pojawi się już w kolejnej aktualizacji. Dla graczy, którzy skompletowali podstawowy Pokedex, byłaby to nie lada gratka i powód by wrócić do zabawy, ale Niantic może czekać z udostępnieniem kolejnej generacji nawet i do wiosny.

Póki nie pojawią się żadne nowe informacje na temat Ditto, legendarnych Pokemonów o których słuch zaginął i drugiej generacji – która nie ma jeszcze przypisanych ataków – pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

Nie zdziwię się też, że twórcy czekają z dodaniem Ditto i drugiej generacji na ukończenie systemu rozmnażania Pokemonów znanego z gier na konsole Nintendo…

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska – dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • http://www.lokalnamanufaktura.pl Adrian Ratajczak

  > legendarnych Pokemonów o których słuch zaginął

  Jeden z nich pojawi się na specjalnym evencie organizowanym we francji.

  src http://www.p-nintendo.com/news/pokemon-go-le-sponsoring-arrive-en-france-245311

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Dzięki za info, nie widziałem tego! Idę zaraz pytać w redakcji o budżety na wyjazdy, relację by się przydało zrobić ;-)

 • Janusz pokomenuf

  Mogliby dodać głosy pokemonów które znamy z bajek, a nie te elektryczne piski.

 • Rafał Sobierański

  Koniecznie na „periscope” z procesu łapania :)

 • zxc

  te „elektryczne piski” to są dzwieki pokemonów z gameboya, chłopcze. Nie wzięły się z kapusty

 • User

  1 wymiana pokemonow
  2 walki między graczami
  3 nadanie jakiegokolwiek sensu przejmowaniu gymow – odznaki, pojedynek na multi z najsilniejszym graczem, cokolwiek.

  Bez tego mogą robić eventy, dodawać kolejne pokemony ale król pozostanie nagi, pomimo nowej zawartości to gra bez zawartości…

 • checkmate

  Masz rację, ale nie wszystkie są takie same jak z game boya ;/

 • checkmate

  0.Tracker/radar aka działające Nearby.

  To w pierwszej kolejności a nie ;)

 • Krzepki Harry

  To by dali jakieś sensowne, a nie z gameboya ;) Mogę się założyć, że przynajmniej 80% graczy ich nie kojarzy, a te które są brzmią idiotycznie – z wyjątkiem Pikachu, oczywiście :)

 • Krzepki Harry

  W ogóle jakaś zmiana w przejmowaniu gymów by się przydała – co ma zrobić gracz mając w najbliższej okolicy gymy obsadzone dniami i tygodniami na 10 levelu?

 • poke poke

  http://odbierzpokemon.pl/22901 lapcie poki nie zbanowali tego patentu na coinsy jeszcze i itemy

 • poke poke

  http://odbierzpokemon.pl/22901 łapcie póki nie zbanowali! rozwiązjesz quiz i odbierasz nagrody!!

 • Paweł B

  Ja już mam Ditto dziś złapałem

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement