Pokemon GO na Windows 10 Mobile? Jeśli już, to nieoficjalnie

Artykuł/Gry 30.08.2016
Pokemon GO na Windows 10 Mobile? Jeśli już, to nieoficjalnie

Pokemon GO na Androidzie i iOS powoli zaczyna się nudzić niedzielnym graczom. Użytkownicy smartfonów z oprogramowaniem Microsoftu są z kolei wykluczeni z zabawy i doczekali się jedynie nieoficjalnego portu Pokemon GO na Windows 10 Mobile. PoGo-UWP właśnie otrzymało nową aktualizację, która wprowadza do gry dodatkowe funkcje.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Premiera Pokemon GO odbyła się na początku lipca, a świat łapie kultowe stworki od blisko dwóch miesięcy. Przez długie tygodnie hype na grę się utrzymywał, ale teraz powoli zdaje się kończyć. Powrót młodzieży do szkoły, obniżające się temperatury i brak nowych funkcji w grze skutecznie zniechęcają kolejnych graczy.

Jest jednak grupa, która dopiero czeka w kolejce by złapać swojego pierwszego Pikachu.

Mowa tutaj o posiadaczach smartfonów z Windows Phone i Windows 10 Mobile. Niantic nie zdecydowało się na przygotowanie swojej gry na platformę Microsoftu – ledwo co byli w stanie wyrobić się z premierą wersji na iOS-a i Androida, i obsłużyć graczy chętnych do zagrania na tej platformie.

Pokemon GO, jak głosi plotka, zawiera zaledwie 10 proc. funkcji, które twórcy chcieli umieścić w swojej grze. Gracze czekają na chociażby możliwość wymieniania się stworkami i udostępnienie wszystkim nowego sposobu namierzania stworków, który jak na razie działa tylko w San Francisco.

Na oficjalne Pokemon GO na Windows 10 Mobile nie ma co liczyć.

Trudno uwierzyć w to, by Niantic poświęciło teraz czas na przygotowanie portu swojej gry na platformę Microsoftu. Co prawda petycję o utworzenie takiej wersji podpisało 100 tys. osób, ale w skali prowadzonej przez firmę działalności to nadal niewiele – liczba graczy Pokemon GO wyrażana jest w końcu w dziesiątkach milionów.

Gracze, którzy wybrali telefony Microsoftu, radzą jednak sobie we własnym zakresie. Pojawił się port Pokemon GO na Windows 10 Mobile, który wygląda dość obiecująco. PoGo-UWP to nieoficjalny klient, który dobiera się do serwerów firmy z interfejsem napisanym od zera przez niezależnego programistę. Po wgraniu PoGo-UWP spoza Windows Store można zacząć się bawić.

PoGO-UWP, czyli nieoficjalne Pokemon GO na Windows 10 Mobile.

PoGo-UWP przedstawia się serwerom Niantic jako iPhone, by zminimalizować ryzyko zbanowania konta użytkownika. Nie obsługuje wszystkich funkcji gry na iOS-a i Androida, ale pozwala na zabawę. Już teraz można przeglądać mapę, aktywować Poke Stopy, zaglądać do Pokedexu i plecaka oraz wykluwać jajka.

Trudno jednak powiedzieć, czy projekt będzie dalej rozwijany i czy dogoni kiedyś pod względem liczby funkcji pełną wersję gry. Posiadaczom smartfonów z Windows 10 Mobile, którzy chcą łapać Pokemony, nie pozostaje jednak nic innego, jak zabawa w takie półśrodki i zainstalowanie PoGo-UWP w wersji 1.0.29, i liczenie na dodanie brakujących funkcji w przyszłości.

W ramach ciekawostki warto dodać, że twórca PoGO-UWP… nie dostał pracy w Microsofcie. Projekt portu Pokemon GO na Windows 10 Mobile miał być dowodem na to, że zarzucany mu przez HR-owców brak pasji nie był prawidłową oceną jego osoby. Instrukcję instalacji PoGo-UWP możecie znaleźć tutaj, a potrzebne pliki dostępne są w serwisie GitHub.

Przy wyborze następnego smartfona warto jednak przemyśleć, czy mobilne okienka są faktycznie dobrym wyborem…

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska – dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

 

* Grafika: dennizn / Shutterstock.com

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement