Jak wygląda i ile trwa przenoszenie numeru do innej sieci? Postanowiłem sprawdzić to na sobie

Artykuł/Blog Forum 24.11.2015
Jak wygląda i ile trwa przenoszenie numeru do innej sieci? Postanowiłem sprawdzić to na sobie

W końcu nastał ten dzień, ten moment, w którym zdecydowałem się, że w końcu uporam się z papierkologią i przeniosę numer do innej sieci.

Obawiałem się, bo po prostu nie chciało mi się załatwiać wszystkich spraw związanych z transferem. Wiem, że teraz ten proces praktycznie odbywa się bez mojego udziału, ale jakoś nie byłem przekonany. Jednak w końcu miałem już całkowicie dosyć mojej dotychczasowej taryfy w mixie. Już dawno skończyła mi się umowa na doładowania, ale jakoś tak pozostałem u operatora i korzystałem z „starych” pakietów SMS-ów (500) i minut (100) po 5 zł. Nagle jednak koszty zaczęły być niewyobrażalne duże. Tak sobie w pewnym momencie przeliczyłem, że na doładowania wydawałem około 60-100 zł miesięcznie. Powód? Dużo SMS-ów i telefonów do innych sieci. Dlatego nie wahałem się ani dłużej i zacząłem przeglądać oferty operatorów. Stwierdziłem, że dalej już nie będę przepłacał, dosyć z tym!

Pozostało rozejrzeć się w tym, co oferuje konkurencja…

Muszę powiedzieć, że przejrzałem wszystkie oferty. Oczywiście odwiedziłem salon mojego dotychczasowego operatora, ale to co mi zaoferował to lepiej nie skomentuję… Okazało się, że najlepszym wyborem dla mnie będzie najnowsza oferta Mobile Vikings, a dokładniej taryfa Viking 29, w której za 29 zł mam nielimitowane rozmowy, SMSy do wszystkich sieci, a także 4 GB danych. W zupełności mi to wystarcza. Dodatkowym atutem była znajomość marki z różnych imprez sportowych, których Mobile Vikings było sponsorem. Po prostu utkwili mi w pamięci…

Według informacji na stronie Mobile Vikings, to pracownicy operatora zajmują się wszystkimi formalnościami przy przenoszeniu numeru. Ja tylko założyłem konto na mobilevikings.pl, wybrałem ofertę, wpisałem wszystkie potrzebne dane, a następnie utworzone zostało moje konto. Opłaciłem pierwsze 29 zł za Viking 29 i pojawiła się informacja, że w ciągu 24 h zostanie do mnie wysłana karta SIM. Zaraz po tym na mailu otrzymałem potwierdzenie tej informacji. Ponadto poinformowano mnie, że „Gdy tylko Twoja karta zostanie wysłana otrzymasz od nas kolejnego maila.” Także nie pozostaje mi teraz nic innego jak czekać…

W liście przesłanym od Mobile Vikings znajdę kod aktywacyjny. Trzeba będzie go wklepać po zalogowaniu do swojego konta na stronie. Z kolei pełna aktywacja karty nastąpi w dniu przeniesienia. Pracownicy Mobile Vikings poinformowali mnie, że wniosek o przeniesienie numeru zostanie przesłany do obecnego operatora, gdy tylko operator otrzyma podpisane dokumenty związane z przeniesieniem.

Co ważne, miałem małe problemy z ogarnięciem całej procedury, ale helpdesk (mailowy) pomógł mi kilkanaście minut. Po prostu ekspres! Zobaczymy, jak będzie dalej.

Postanowiłem, że Mobile Vikings przejdzie test na mojej osobie, a dokładnie na procesie przenoszenia mojego numeru. Jestem mocno ciekawy, jak sobie wirtualny operator komórkowy poradzi z tym zadaniem. Czy nie będzie jakiś komplikacji, problemów, a może to wszystko zadziała tak jak powinno? Oby, mam taką dużą nadzieję!

Wy również będziecie mogli dowiedzieć się jak cały proces przenoszenia numeru do Mobile Vikings przebiega, ponieważ będę o tym informował na Twitterze (@michalrogowicz) oraz w kolejnych tekstach na Blog Forum Spider’s Web.

Postanowiłem, że wszystkie wpisy dotyczące transferu numeru będą oznaczał hashtagiem – #zostanvikingiem. Dzięki temu cały proces będzie można znaleźć w jednym miejscu. Mam nadzieje, że obejdzie się bez wpadek. Pracownicy Mobile Vikings czytacie to? 🙂

Tekst ukazał się pierwotnie na Blog Forum Spider’s Web. Blog Forum jest miejscem, w którym Czytelnicy Spider’s Web mogą publikować swoje własne teksty blogowe, a najlepsze z nich trafiają na stronę główną serwisu oraz na naszego Facebooka i Twittera.

* Grafika: Shutterstock

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement