Goclever Chronos Colour – dobry smartwach za nieduże pieniądze

Recenzja/Blog Forum 17.07.2015
Goclever Chronos Colour – dobry smartwach za nieduże pieniądze

Tekst ukazał się pierwotnie na Blog Forum Spider’s Web.

Były smartfony, teraz czas na trochę inne mobilne „gadżety”. Przymierzałem się już od dłuższego czasu do zakupu smartwatcha. Przeglądałem wiele modeli – droższe i tańsze (Motorola Moto 360, LG R, Samsung Gear S). Jedno co mnie dziwiło, to cena tych sprzętów, bo to kwota, w której można już kupić smartfona z wyższej półki. W dodatku praktycznie codzienne ładowanie smartwatcha też nie bardzo mi pasowało. Padło na dużo tańszy model firmy Goclever, a dokładnie model Chronos Colour. Zapraszam do zapoznania się z recenzją tego smartwatcha.

Specyfikacja:

 • Wyświetlacz: 1.6”, 240×240 pikseli TFT LCD, dotykowy, kolorowy
 • G-SENSOR
 • 3-osiowy akcelerometr
 • Bluetooth: 4.0 (Low Energy) zasięg do 10 metrów
 • Akumulator: 350mAh, Li-on (średni czas działania 7 dni, czuwania 14 dni, czas ładowania około 3h)
 • Wymiary: 4,1 x 5,5 x 1,2 cm
 • Masa: 60 g
 • Kolor: czarny

Wymagania smartfona:

 • Android 4.4 lub nowszy
 • Bluetooth 4.0

Wygląd

Smartwatch Chronos Colour dostajemy w przezroczystym pudełku. Wewnątrz znajdziemy oprócz smartwatcha instrukcję obsługi, kabel microUSB, przedłużkę microUSB z dłuższym „wtykiem” potrzebnym do łądowania smartwatcha oraz kabel microUSB – z gniazdem Jack 3,5 do podłączenia słuchawek.

chronusc15

Co do samego smartwatcha to prezentuje się bardzo dobrze. Jego wielkość jest optymalna. W trakcie testu sporo osób go „przymierzało” na ręku i każdemu pasował jego rozmiar, i waga. Gumowy pasek jest przyjemny w dotyku i dobrze „dopasowuje” się do ręki. To zaleta elastycznej gumy, z której jest wykonany.

Delikatnie połyskująca ramka wokół kolorowego wyświetlacza pozytywnie wpływa na ogólny wygląd smartwatcha.

Na niej znajdziemy głośnik i mikrofon.Wewnątrz ramki umieszczono ekran 1,6 cala z przyciskami dotykowymi: dialer, przycisk home, wstecz. Całość naprawdę wygląda nieźle.

Ekran

Smartwatch wyposażono w dotykowy kolorowy wyświetlacz 1,6 cala TFT LCD o rozdzielczości 240×240 pikseli. Mamy możliwość ustawienia m.in. jasności ekranu, czy czasu jego podświetlenia. Ustawienia najmniejszego podświetlenia ekranu najbardziej mi pasowało. Nawet w dużym słońcu ekran był wystarczająco czytelny. Fakt, nie lubię również w smartfonach ekranu podświetlonego na maksa.

chronusc6

Co do samego ekranu – jest wyraźny, kolorystyka jest niezła, rozdzielczość jest wystarczająca (gęstość pixeli wynosi 212 ppi) do tej wielkości ekranu.

Menu/Opcje/Funkcje/Łączność

W Goclever Chronos Colour mamy dostępne menu z następującymi opcjami:

 • Książka adresowa – dostęp do książki z telefonami zapisanymi w smartfonie. Mamy możliwość z poziomu smartwatcha zadzwonić do wybranej osoby lub napisać wiadomość sms bez użycia smartfona.
 • Dialer – mamy możliwość zadzwonić na wybrany numer z dialera. Możemy dialer uaktywnić również poprzez naciśnięcie dotykowego przycisku znajdującego się pod ekranem smartwatch’a.
 • Wiadomości – znajdziemy tu wiadomości wysłane i odebrane oraz możliwość napisania i wysłania sms. Gdy napiszemy SMS-a, zostanie on przesłany do smartfona a następnie do adresata.
 • Ustawienia – w tym miejscu mamy dostęp do takich ustawień jak: profile dźwięków, planowane wył./wł. smartwatcha, czas i data, język, animacje włączenia i wyłączenia smartwatcha, tapety ekranu głównego, jasność ekranu i czas jego wygaśnięcia oraz resetu ustawień.
 • Pedometr (licznik kroków) –  mamy możliwość uruchomienia i zatrzymania pomiaru liczby kroków. Możemy określić sobie cel do osiągnięcia. Smartwatch zmierzy nam liczbę kroków, spalonych kalorii oraz przebyty dystans. Możemy podać swoje „parametry” – wagę i wzrost, aby dostroić akcelerometr.
 • Alarm – mamy możliwość ustawienia 5 alarmów
 • Połączenie Bluetooth – mamy dostęp do konfiguracji połączenia smartwatcha z smartfonem poprzez Bluetooth. Wśród opcji znajduje się m.in. włączenie lub wyłączenie zasilania Bluetooth, widoczność przy wyszukiwaniu Bluetooth, nazwa Bluetooth, MAC adres Bluetooth, opcja wyszukiwania urządzenia
 • Odtwarzacz audio – możemy odtwarzać muzykę ze smartfona na smartwatchu – na głośniku smartwatcha oraz poprzez słuchawki podłączone do smartwatcha. Do sterowania muzyką wykorzystuje się przyciski play/pauza, następny/poprzedni utwór oraz głośniej/ciszej
 • Multimedia – w multimediach znajdziemy wbudowane aplikacje smartwatcha tj. kalkulator, kalendarz oraz radio FM (aby działało musimy podłączyć zestaw słuchawkowy do smartwatcha)
 • Powiadomienia – tu znajduje się lista powiadomień przesłanych ze smartfona na smartwatch.
 • Pilot do aparatu – mamy możliwość zdalnej kontroli aparatu w smartfonie
 • Kod QR – po przeskanowaniu kodu czytnikiem QR w smartfonie następuje przekierowanie na dedykowaną aplikację Chronos Colour Notifier, dzięki której powiadomienia z smartfonu będą pojawiały się na smartwatchu.
 • Historia połączeń – znajdziemy listę połączeń głosowych odebranych i nieodebranych.

Pamiętajmy o tym, że aby smartwatch w pełni współpracował z naszym smartfonem musi być połączony poprzez Bluetooth, obsługiwać jego wersję 4.0 i pracować na wersji Androida nie niższej niż 4.4. Należy również zainstalować aplikację BT Chronos Colour Notifier. Listę urządzeń, które są kompatybilne ze smartwatchem możemy znaleźć na stronie producenta.

chronusc1

Jedyny problem, jaki pojawił się w trakcie testowania egzemplarza, to pojawiające się komunikaty o braku łączności, mimo iż smartwatch i smartfon były połączone cały czas. Dobrze, że można wyłączyć powiadomienie o braku połączenia.

Poruszanie się po menu nie powinno stanowić dla nikogo problemu.

Sterowanie jest dość proste – przy nawigacji należy przesuwać palcem po ekranie lewo/prawo i góra/dół, a opcje akceptujemy poprzez tapnięcie na ekranie. Możemy również bezpośrednio po otrzymaniu SMS-a odpisać na niego, choć tu osoby z dużymi dłoniami będą miały problem, aby poprawnie trafić w odpowiednie litery. Podobny problem może pojawić się przy obsłudze kalkulatora. Przy wybieraniu cyfr z dialera jest już trochę łatwiej.

chronusc9

W trakcie testu aplikacje takie jak kalkulator, kalendarz czy radio FM działały prawidłowo.

Multimedia

Poprzez smartwatch możemy rozmawiać oraz słuchać muzyki. Umieszczony głośnik jest wystarczający do wykonywania rozmów, czy słuchania muzyki. Nie możemy oczekiwać pięknej barwy dźwięku z niskimi tonami, ale nie jest źle – głośnik gra dobrze. Jedyny minus to to, że przy maksymalnej głośności słychać już zniekształcenia.

Akumulator

Producent podaje średni czas działania – 7 dni i czuwania 14 dni. W trakcie testu podczas normalnego użytkowania (z włączonymi powiadomieniami) zegarek wytrzymywał do 6 dni bez ładowania. Jak na ogniwo o pojemności 350mAh – moim zdaniem to bardzo dobry czas. To minimum jakie powinien wytrzymywać każdy smartwatch.

Podsumowanie

Smartwatch Goclever Chronos Colour to urządzenie warte swojej ceny. Za nieduże pieniądze dostajemy dobre jakościowo materiały oraz niezłą jakość wykonania, dotykowy, kolorowy ekran czy połączenie smartwatcha z smartfonem z powiadomieniami, obsługą odtwarzacza muzyki, SMS-ami oraz połączeniami głosowymi. Dodatkowo otrzymujemy krokomierz, kalendarz, kalkulator i radio FM.

chronusc16

Jeżeli dalej nie jesteście przekonani do jego zakupu to wystarczy spojrzeć na czas działania na baterii i odporność przed zachlapaniem, i kurzem. Całość w połączeniu z ceną około 240 zł jest jedynym słusznym wyborem.

PLUSY

 • Dobra jakość wykonania oraz niezłą jakość wykonania
 • Przyjemny wygląd
 • Mnogość funkcji w połączeniu z smartfonem
 • Możliwa praca bez smartfona
 • Cena

MINUSY

 • błędy w oprogramowaniu

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement