Kto drukuje na drukarkach 3D i po co? – rozmawiamy z polskim 3D Gence

Artykuł/Technologie 23.05.2015
Kto drukuje na drukarkach 3D i po co? – rozmawiamy z polskim 3D Gence

Polskich producentów drukarek jest bez liku. Według Kuby Sołtysika z 3D Gence najbliższa przyszłość zweryfikuje plany wielu z nich, bo popyt okaże się za mały. Drukarki 3D raczej nie wejdą jednak pod strzechy, a trafią do wyspecjalizowanych ośrodków.

Drukarka 3D Gence jest jedną z droższych na rynku, a w zamian oferuje autokalibrację stołu i dobrą jakość wydruku. Kiedy brałem do ręki wydrukowane przez nią figurki, pod palcami praktycznie nie mogłem wyczuć kolejnych warstw plastiku.

DSC06004_Fotor

Firma obecnie współpracuje z Oplem przy produkcji narzędzi, a także z protetykami, którzy wykonują modele uzębienia. Problemem jest czas potrzebny do wydruku, bo figurkę Oscara, którą trzymałem w rękach drukuje się aż 4 godziny (swoją drogą zastanawiam się czy owa figurka nie jest objęta prawem autorskim…).

Dołącz do dyskusji

 • Marcin

  Wow zabójczo wyczerpujący wpis. Ktoś to opublikował przez pomyłkę, przed ukończeniem?

 • http://singapur.spidersweb.pl Karol Kopańko

  To wywiad. Odpal player.

 • Marcin

  A w takim razie mój błąd.

 • Mateusz Radzyński

  Widziałem tę drukarkę na targach i miałem przyjemność obserwować efekty jej pracy. Trzeba przyznać, że są naprawdę znakomite.

 • Marcin

  Drukarka znakomita a w dodatku polska. Wydruki bez zarzutów, sama się kalibruje, no czego chcieć więcej od takiego urządzenia.

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement