Lenovo A7-30 A3300H 3G, czyli dobre nie musi być drogie

Blog Forum 31.03.2015
Lenovo A7-30 A3300H 3G, czyli dobre nie musi być drogie

Obecnie tablety stanowią sporą część rynku urządzeń multimedialnych: wybór tychże urządzeń jest bardzo szeroki, zaczynając od niskiej klasy tabletów, które są przeznaczone dla bardzo mało wymagających użytkowników. Owej klasy sprzęt jest w miarę dobry, do korzystania z internetu, słuchania muzyki, oglądania filmów, oraz grania w gry o niskich wymaganiach, ponieważ niestety, urządzenia te są wyposażone w słabsze procesory, oraz posiadają małą ilość pamięci operacyjnej. Po sprzętach niskiej klasy, mamy do czynienia z lepszymi pod kątem podzespołów urządzeniami, które nadają się do wszystkiego co moglibyśmy zrobić na niskiej klasy tablecie, a ponadto są wyposażone w lepsze aparaty, posiadają modemy 3G oraz moduł GPS. Ta klasa jest najlepszą dla osób, które chcą nabyć tablet nie przekraczając sumy sześciuset polskich złotych. Następnie mamy już do czynienia z wysoką klasą urządzeń: owe sprzęty są wykonane z lepszej jakości materiałów, mają porządne podzespoły, posiadają o wiele lepsze aparaty niżeli tablety klasy średniej. Wśród urządzeń tej klasy znajdziemy m.in. tablety serii Samsung Galaxy Tab, czy urządzenia Apple iPad. Tablety tej klasy są droższe i ich ceny zaczynają się od około siedemset złotych.
W tym artykule zajmę się klasą średnią, do której należy tablet, który przestawię. Jest to Lenovo A7-30 A3300H z modemem 3G. Zacznijmy od tego, że owe urządzenie można kupić w przedziale cenowym do 500 zł. Mi udało się nabyć w przystępnej cenie 399 zł w zestawie z etui i słuchawkami JBL for Lenovo w sieci Media Expert. Tablet jest dość duży (7 cali, rozdzielczość 1024x 600), co naprawdę się sprawdza w przeglądaniu stron internetowych, oraz oglądaniu na nim filmów. Jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Media Tek o taktowaniu 1300 MHz, 8 GB pamięci wewnętrznej, 1 GB pamięci operacyjnej, aparat 2 megapikselowy z tyłu i 0,5 megapikselowy z przodu oraz moduł GPS. Całość działa na systemie operacyjnym Android 4.2, tak więc tablet szybko działa (bo linux) i jest banalnie prosty w obsłudze. Oprócz powyższych podzespołów, mamy tutaj moduł Bluetooth 4.0 i WiFi 802.11b/g/n.
Tablet jest niesamowicie wydajny: odpalimy na nim gry z większymi wymaganiami sprzętowymi, oraz obejrzymy na nim standardowe pliki wideo/ audio oraz odtworzymy płynnie film z serwisu typu YouTube. Co do wydajności, to po raz kolejny jestem zadowolony z Androida na tym sprzęcie, ponieważ przynajmniej z moich zaobserwowań jest to najszybszy system mobilny.
Tablet ma również jeden poważny minus – aparat. Niestety z aparatem 2 Mp nie zrobimy zdjęć dobrej jakości, a co najwyżej będzie to zdjęcie biedne… Aparat z przedniej strony też nie jest zbyt szczególny, chociaż i tak od przednich aparatów zbyt wiele nie wymagam, więc pewnie takie czepianie, ale warto na to zwrócić uwagę, zwłaszcza gdy planujemy urządzeniem robić jakieś zdjęcia. Poza aparatem nie mam większych zastrzeżeń
Dla kogo taki tablet? Przede wszystkim dla osób, które chcą na nim przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, słuchać muzyki, korzystać z nawigacji GPS, korzystać z aplikacji biurowych, grać w gry 3D. Można włożyć kartę SIM, aby korzystać z pakietów internetowych, lub pisać SMSy czy dzwonić. Slot na kartę SD umożliwia dodatkowe rozszerzenie pamięci, a moduły Bluetooth i WiFi umożliwią nam szybkie połączenie z urządzeniami w technologii Bluetooth, lub podłączeniem do sieci internetowej za pomocą WiFi.
Komu polecam ten sprzęt? Wszystkim, którzy chcą kupić typowy tablet to multimediów, korzystania z internetu, a nie chcą za owe urządzenie zapłacić powyżej 500 zł
Czy opłaca się? Z tak dobrymi podzespołami i olbrzymią funkcjonalnością oraz przystępną ceną (o ile uda wam się po taniości zdobyć), to oczywiście.
Ja tymczasem dziękuję za przeczytanie artykułu i mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement