W końcu granie w rozdzielczości 4K staje się względnie opłacalne. Radeon R9 295X2 potaniał o ponad połowę

News/Sprzęt 04.12.2014
W końcu granie w rozdzielczości 4K staje się względnie opłacalne. Radeon R9 295X2 potaniał o ponad połowę

Może wydawać się, że karta graficzna Radeon R9 295X2 to całkiem nowy twór i jest to faktycznie prawda. Jej premiera miała miejsce w kwietniu tego roku, ale już zdążyła znacznie potanieć. Początkowo, gdy kosztowała 1500 euro, mogli pozwolić sobie na nią nieliczni. Teraz sytuacja wywyvląda zupełnie inaczej. I choć karta nadal jest droga, to może sobie na nią pozwolić o wiele większa liczba osób.

Pierwsza znaczna przecena podwójnego Radeona miała miejsce w sierpniu, gdy karta ta potaniała do 1000 euro. Teraz cena ta stała się jeszcze niższa, bo w niektórych sklepach da się ją kupić za 650 dolarów. Oznacza to, że sprzęt AMD potaniał o ponad połowę. Oczywiście nadal jest to wysoka cena, ale skoro kupujemy iPhone’y po 3000 zł, czy nie możemy przeznaczyć takiej kwoty na kartę graficzną? Chyba nie muszę odpowiadać na to pytanie.

Warto pamiętać, że to właśnie Radeon R9 295X2 jest obecnie najmocniejszą kartą graficzną dostępną na rynku.

I sytuacja ta utrzyma się jeszcze przez kilka miesięcy. Dodatkowym argumentem przemawiającym za kupnem Radeona R9 295X2 jest fakt, że nadal jest to jedyna karta graficzna umożliwiająca granie w rozdzielczości 4K.

AMD Radeon R9 295X2

Dlatego jeżeli posiadacie taki monitor lub telewizor i chcecie w pełni wykorzystać jego potencjał w grach, powinniście skorzystać z tej okazji. Co prawda na razie w Polsce nie mamy tak potężnych obniżek, a jego cena wynosi co najmniej 3500 zł, ale nie jest wykluczone, że nowa cena dotrze także do większości polskich sklepów.

Jeśli jednak spieszy się Wam i chcecie sobie zrobić wcześniejszy prezent świąteczny, możecie kupić nowego Radeona za granicą. W końcu świat to obecnie globalna wioska, a sprowadzenie towaru z innego kraju nie jest jakimkolwiek problemem.

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji

Advertisement