REKLAMA

Znany naukowiec, Neil deGrasse Tyson, nieźle wypunktował film Interstellar

Amerykański astrofizyk Neil deGrasse Tyson to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci we współczesnej nauce. Jako popularyzator nauki pojawia się jako gospodarz programów telewizyjnych, np. znanego i z polskiej wersji Kosmosu. Na pewno widzieliście go albo w telewizji albo w którymś z popularnych internetowych wideo.

27.11.2014 15.00
Znany naukowiec, Neil deGrasse Tyson, nieźle wypunktował film Interstellar
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga, tekst zawiera spoilery do filmu Interstellar! Nie chcesz, nie czytaj!

Nadal nie kojarzycie kto to? Tego mema na pewno skojarzycie - został zrobiony ze stopklatki filmu z jego wypowiedzią o Newtonie.

wegotabadass-01

Neil deGrasse Tyson prowadzi również swój własny podcast StarTalk oraz jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Jego wypowiedzi np. na Twitterze są szeroko komentowane i powtarzane. Wypowiadał się już wielokrotnie za pomocą tego medium na temat filmów które oglądał. Na przykład o Terminatorze napisał:

Na temat filmu grawitacja napisał całą serię wpisów, wszystkie z zagadkami, które według niego nie były wyjaśnione wystarczająco w filmie.

Neil DeGrasse Tyson

To właśnie na Twitterze Tyson podzielił się swoimi przemyśleniami na temat filmu Interstellar. Nie wiem, czy robił to w trakcie oglądania filmu (nieładnie, przeszkadza to innym w kinie), czy też po zakończeniu seansu, ale widać, że zapisywał swoje wrażenia na bieżąco. Twitter sprzyja krótkiej formie, zostaliśmy więc zalani całą serią wpisów na temat tego filmu. Oto niektóre z nich.

tyson
SXSW Film Festival – Day 2

Najwyraźniej film, i jego zgodność z faktami naukowymi Neilowi się spodobał. Nic dziwnego: konsultantem naukowym filmu jest znany fizyk Kip Thorne. Jednak chyba po wyjściu z kina nie przestał myśleć o filmie, bo po kilku dniach zaatakował znów, całą serią twitów na temat Interstellar, pod wspólnym szyldem "zagadek Interstellar".

REKLAMA

To ostatnie, to problem raczej właściwy amerykańskiemu systemowi szkolnictwa, w którym w niektórych stanach umożliwiono nauczanie m.in. "alternatywnych" teorii negujących ewolucję.

Już chciałem napisać, że ten problem u nas nie występuje, gdy przypomniałem sobie o homeopatii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA