Oto Kazam Tornado, czyli najcieńszy smartfon na świecie – galeria Spider’s Web

Artykuł/Sprzęt 01.10.2014
Oto Kazam Tornado, czyli najcieńszy smartfon na świecie – galeria Spider’s Web

Jeszcze niedawno autorami wszelkich innowacji na mobilnym rynku były ogromne firmy takie jak Apple, Samsung czy Nokia. Jednak za sprawą coraz większego zainteresowania tanimi smartfonami i tabletami nawet do tej pory nieznane firmy chcą tworzyć produkty, które chcą się wyróżniać na rynku. Z całą pewnością należy do nich Kazam Tornado, który nosi miano najcieńszego smartfonu na świecie.

Kazama od marek takich jak myPhone, GoClever, Colorovo czy Kruger&Matz odróżnia przede wszystkim kraj pochodzenia. Kazam pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o ogólną zasadę działania jest taka sama. Wszystkie wymienione wyżej firmy nie tworzą autorskich konstrukcji. Zamiast tego kupują gotowe telefony od azjatyckich firm, dogrywają do nich swoje oprogramowanie i po dodaniu loga na obudowie sprzedają je pod własną marką.

Inaczej wcale nie jest w tym przypadku, ale czy jest to wada? Absolutnie nie, zwłaszcza gdy korzystamy z telefonu równie dobrego jak Kazam Tornado. Obudowa tego telefonu jest niesamowicie cienka. Pod względem grubości urządzenie to przebija nawet ostatnio opisywany przez Piotra Baryckiego model AllView X2 Soul, którego obudowa miała zaledwie 5,5 mm. Kazam Tornado ma tylko 5 mm grubości, co jest dotychczasowym rekordem.

Sprzęt ma metalową ramkę, a jego front i plecki zostały zrobione z białego, mlecznego plastiku pokrytego warstwą szkła.

Zaskakujące jest, że w tak smukłej obudowie udało się zmieścić całkiem wydajne podzespoły.

[galeria id=’255334′ wpis=’255327′ view=2]

Należy do nich chociażby ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6592 o częstotliwości pracy 1,7 GHz. Co prawda zastosowano tu jedynie 1 GB pamięci, ale jest to ilość standardowa dla telefonów kosztujących mniej niż 1000 zł. Wyjątkowo ważne za to jest, że Kazam Tornado to jeden z nielicznych tanich telefonów wyposażonych wyświetlacz AMOLED. Jego przewagą nad tradycyjnymi ekranami LCD jest bardzo duży kontrast, świetne nasycenie kolorów oraz bardzo dobra widoczność w świetle słonecznym. Jako że ekran wpływa też na ogólny wygląd telefonu, całość prezentuje się wręcz wybornie.

Otrzymany przez nas smartfon był wyposażony we wczesną wersję oprogramowania, więc nie testowaliśmy jego dodatkowych funkcji oraz wydajności. Jednak na pewno zrobię to, gdy około za miesiąc dotrze do mnie jego ostateczna wersja. Nie mogę się już doczekać tego testu, gdyż jak na razie Kazam Tornado wydaje się jednym z najbardziej obiecujących smartfonów na rynku. I przy tym wartych swojej ceny, gdyż według mojej analizy jego cena powinna oscylować w okolicach 1000 zł. Jednak są to tylko moje przypuszczenia, których Kazam jak na razie nie skomentował.

Krótko mówiąc, jest na co czekać.

Dołącz do dyskusji

 • xnay

  A wygina się? ;)

 • red._nacz

  Mogliście chociaż wymiary podać, bo przecież to chyba wiadomo…

 • BuKoX

  Wreszcie ktoś napisał prawdę na temat tego jak tworzone są „polskie” smartfony. Gratulacje!

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Raczej nie ; ).

 • Snow Leopard

  Jak oglądałem zdjęcia ramki i frontu, to mi przypominał iP6.

 • jfranek

  Czy możecie powiedzieć w jakim celu zrezygnowaliście z jedynej właściwej galerii z normalnym lightboxem? Rozumiem, że chodzi o liczbę wyświetleń i statystyki, no bo chyba nie o wygodę korzystania z serwisu. Ruch w stylu rodzimych molochów i dinozaurów internetowych. Ładnie to się prezentuje, ale ciągłe przeładowania strony działają na nerwy

 • Mietas

  I w ten sposób iphone 6 już nie wydaje się taki cienki. A trzeba było przykryć obiektyw aparatu, dodać ze 200-300mAh i wszyscy byliby szczęśliwi.

 • http://hateka.pl/ binniebin

  Nie wiem kto to kupi, chyba ze plus bedzie dorzucal do abo, to beda schodzic

 • http://damian.fistudio.xaa.pl/ Fenix2412

  Gdyby dali 2 gig ramu to telefon byłby idealny gdyż ten mtk jest idealny do multitaskingu

 • asdf

  po co?

 • Snow Leopard

  To był sarkazm;)

 • bartolinio

  na pewno nie, Apple właśnie opatentował tą technologię, a Kazam na pewno nie łamie przepisów patentowych

 • http://damian.fistudio.xaa.pl/ Fenix2412

  A z mojej strony szczera odpowiedź przekazująca prawde tak żeby pogrzebać twoją wewnętrzną cebule.

 • Snow Leopard

  Moją „wewnętrzną cebulę” mówisz? Chyba Ci chodziło o jabłko Adama panie Fenix2412. Cebulactwo pokazał pan zachwycając się cyferkami i rdzeniami. Chcieli żeby pana jarał super hiper procesor, a pan łyknął jak pelikan. Żeby tylko zgagi nie było.

 • http://damian.fistudio.xaa.pl/ Fenix2412

  Sorry ale osobiście korzystałem z Jiayu G5S i wiem do czego jest zdolny ten procesor także nie wmawiaj mi że się zachwycam cyferkami.

 • Yel

  Bardzo fajnie, podoba mi się że firmy niszowe wychodzą na szczyt za dwa lata K&M może już produkować telefony z górnej półki co mi się podoba.

  Zamawiają gotowce z Chin… Apple też zleca produkcję i odbiera gotowce z Chin więc ja nie widzę problemu ani różnicy…

 • Mietas

  Różnica jest taka, że Apple samo projektuje telefony (nawet w californi) i wysyła taki projekt do fabryki w której się je produkuje.
  W tym wypadku firma wybiera gotowy produkt stworzony przez kogoś innego i tylko dodaje swoje logo na obudowie.

 • tiger

  Mało tego – aparat nie wystaje ;)

 • tiger

  Ekhem… Co do zachwycania się cyferkami… Sam się tym jarasz pod artykułami sprzed premiery iPhone 6 ;) Jak to się jarałeś 64bit w iPhone 5? A co z nich wyszło? Nic. Bo 64bit ma sens przy 4GB RAMu i więcej ;)

 • Snow Leopard

  Nie jaram się i nigdy się nie jarałem. Nie zarzucaj mi rzeczy, których nie możesz udowodnić, chyba że jesteś w stanie, to bardzo proszę.

 • MatiMat

  „Wszystkie wymienione wyżej firmy nie tworzą autorskich konstrukcji. Zamiast tego kupują gotowe telefony od azjatyckich firm, dogrywają do nich swoje oprogramowanie i po dodaniu loga na obudowie sprzedają je pod własną marką.”
  Prawie jak Apple :P

 • http://damian.fistudio.xaa.pl/ Fenix2412

  Wciąż jest możliwość zamówienia swojego projektu… po prostu tak wychodzi taniej bo nie projektujesz i fabryce taniej wychodzi taki gotowiec.

 • Seba

  „gdyż według mojej analizy jego cena powinna oscylować w okolicach 1000 zł.”
  Wow… blogger z umiejętnością robienia analiz… Ciekawe na podstawie czego, przecież to jest ich pierwszy taki model. Troopery i Thundery są przecież całkiem inne. Powiedź wprost, że podpowiedzieli Tobie ile będzie kosztować, a nie rób z siebie pajaca ;p

 • Seba

  „Angielskie” mistrzu ;)

 • sdf

  Goclever, manta itp są „polskie” :)

 • Kpok

  A g*wno prawda, Kruger&Matz sami projektują swoje smartfony i tablety. Czytałem ostatnio wywiad z właścicielem firmy Lechpol właśnie na spidersweb.

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement