Moralność Kalego Internautów. | #CELEBGATE

Blog Forum 05.09.2014
Moralność Kalego Internautów. | #CELEBGATE

Kilka dni temu internet płonął gdyż usłyszał o wycieku prywatnych i w dodatku nagich fotografii celebrytek. To co stało się dalej jakoś szczególnie mnie nie zaskoczyło, ale pokazuje postawę niektórych ludzi.

Informacja o zdjęciach szybko zalała internet. A stulejarze rzucili się na nie jak na swoje kobiety, które istnieją tylko w ich wyobraźni. Cała otoczka wokół tego wydarzenia jest po prostu żenująca. Internauci, którzy ciągle trąbią o inwigilacji, szpiegowaniu czy oburzają się działalnością NSA. Protestowali przeciwko wprowadzeniu ACTA/PIPA/SOPA rzucają się na prywatne zdjęcia gwiazd niczym hieny. Czyli jak mnie okradają z prywatności to źle, ale jak kogoś to żaden problem. Żaden problem bo to zdjęcia nagich kobiet, więc dzięki jakiemuś hakerowi można sobie zjechać na ręcznym!

Dyskusja pod newsami ograniczyła się do kilku aspektów: skąd pobrać zdjęcia(!?), masturbacja, wygląd kobiet, masturbacja, gdzie są filmy(!?), masturbacja. Wszystko w tonie jakiegoś totalnego przerywu życiowego. Na popularnych stronach czy agregatorach treści: 4chan, Reddit, Wykop i reszcie popularnych serwisów wątki osiągnęły ogromną popularność. A komentarzy takich jak moje było niestety mało. Nikt nie pomyślał o uczuciach tych kobiet, że gdzieś tam są wystraszone czy zrozpaczone bo ktoś zobaczył je nago. Jak byście się czule gdyby ktoś włamał się wam do chmury, komputera czy urządzenia mobilnego i udostępnił wasze nagie zdjęcia całemu światu? Pewnie chujowo. Na stronach z torrentami pliki osiągały rekordową popularność więc to tylko potwierdza że w internecie jest trochę śmiecia.

Co gorsza, grupa promująca internetowe poczucie humoru oprócz tego że robiła sobie w najlepsze, żarty o gwiazdach zaczęła wkręcać w to inne osoby. Stworzyli tag #LeakforJlaw gdzie solidarnie z Jennifer Lawrence czyli główną bohaterką całego zamieszana nagie zdjęcia miały wrzucać internautki. To jest już po porostu idiotyzm i poczucie humoru na poziome dna.

Cała sprawa może zakończyć się smutno nie tylko dla ludzi odpowiedzialnych za włamanie ale także dla samych gwiazd. Co jak jedna z pań nie wytrzyma i targnie się na własne życie? Znając życie znajdą się barany, które powiedzą że to jej wina bo zrobiła sobie zdjęcia.
Nie możemy dopuścić na przyzwolenie społeczne dla takich wycieków. Musimy to stanowczo potępiać! Bo dziś fotki gwiazd, a jutro twoje. Tak! Nie zdziw się. I nikt nie zrobi z tego problemu, poza tobą.
W całej aferze widzę tylko jeden pozytywny aspekt: sieciowe niedowiarki wreszcie zobaczyły że obiekty ich marzeń nie są tak idealne jak im się wydaje. Że codziennie mijają takie kobiety na ulicach swoich miast lub wsi. Chociaż po zachowaniu niektórych zaryzykowałbym stwierdzenie chlew.

Ale nie myślałeś o tym wszystkim waląc konia, prawda?

Zdjęcie główne:
farm8.staticflickr.com/7364/8926997166_7e58b93acc_h_d.jpg

Dołącz do dyskusji

Advertisement