Krótka piłka: Phablet Apple na zdjęciach

Blog Forum 16.08.2014
Krótka piłka: Phablet Apple na zdjęciach

Każdy kto interesuje się nowymi technologiami widział już nieoficjalne zdjęcia nowego iPhone 6 o rozmiarze ekranu 4.7 cala. Po raz pierwszy jednak w sieci ukazały się zdjęcia większego modelu, phabletu od Apple o 5.5 calowym wyświetlaczu.

Phablet Apple jest oznaczony roboczą nazwą iPhone 6L (z ang. L – large – wielki). Poniżej dwa zdjęcia:

Jak widzimy przekątna ekranu wynosi 14 centymetrów i odpowiada to wielkości 5.51 cala. Rozdzielczość będzie oczywiście zwiększona, mówi się o 1704 x 960 pikseli. Obydwa modele iPhone 6 posiadać będą nowy procesor A8, ulepszony moduł LTE wspierający VoLTE (informacja potwierdzona przez amerykańskiego operatora sieci komórkowej AT&T) oraz oczywiście to, na co czekają wszyscy użytkownicy smartfonów, większą baterię. W przypadku 4.7 calowego iPhone ma być to 1810mAh, natomiast 6L ma być wyposażony w baterię 1915mAh. Większy ekran oraz większa rozdzielczość wyświetlacza sprawią zapewne, że posiadacze iPhone nie odczują różnicy w działaniu nowego modelu względem 5/5s. Cała nadzieja w nowym procesorze A8 oraz mniej prądożernym systemie iOS 8.

Nieoficjalne źródła podają również informacje, że to właśnie wyświetlacz modelu 5.5 calowego ma być wyposażony w szafirową powłokę szkła chroniącą ekran przed zarysowaniami lepiej niż Gorilla Glass.

Oficjalna konferencja Apple, na której zobaczymy nowe modele iPhone 6 odbędzie się 9 września.

Zdjęcia pochodzą z serwisu appledaily.com.tw. Grafika główna: Martin Hajek

Advertisement

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement